Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27
  1. #1

    Domyślnie [Wrażenia] Nikkor AFS 17-55DX f2,8 EDIF

    Nikkor AFS 17-55DX f2.8 ED-IF
    Pierwsze wrażenia - jest o wiele solidniej wykonany niż wynikało to ze zdjęć które oglądałem w necie. To kawał solidnego szkiełka - cieższy niż kit, ale nie za ciężki. Pewnie leży w dłoni, pokrętło zooma nie jest skokowe jak z kicie, chodzi miekko i przyjemnie, podobnie jak pierścień manualnego ostrzenia.

    Szkiełko jest większe na końcu, wkońcu ma średnicę 77 mm, jest na tyle szerokie ze w niektórych kadrach zasłania wspomaganie AF w puszcze D70, ale to nic takiego.

    AF jest zauważalnie szybszy niż w Kitowym obiektywie.

    Do zestawu dołączono : pokorwiec z filcu jakiegoś, duży obszerny tulipan przeciwsłoneczny, wykonanny bardzo solidnie, z takim pstrykiem umożliwiającym dopasowanie do prowadnicy w obiektywie.

    No i chyba najbardziej nieoczekiwana zmiana dla mnie - pierścień zooma jest odwrotnie niż w kitowym obiektywie - czyli bliżej puszki, a pierścien MF w dalszej pozycji...

    To tyle tak na szybko, na 1,5 godzinki zabaw z tym obiektywem.
    Skorbnę coś więcej może dziś wieczorkiem - albo na dniach

    Pozdrawiam
    Antek Łoskot

  2. #2

    Domyślnie

    Lepiej pokaż jakieś zdjęcie..
    reakcja na to co widzę, codziennie nowe zdjęcia fotoblog
    coraz mniej amatorska fotografia

  3. #3

    Domyślnie

    uprzejmie upominam sie o sample
    "Podchodź do tematu fotografowanego miękko, na czubkach palców. Ręka w aksamitnej rękawiczce, oko jastrzębia..."
    http://www.jbstudio.eu

  4. #4

    Domyślnie

    Sample będą ! Proste ! ... ale nie na 2 godziny po tym jak dostałem tego Nikkora w swoje ręce - dajcie mi troche czasu !

    Ten tego

  5. #5

    Domyślnie

    Jak mógłbyś porównać go z kitem przy najszerszej i najdłuższej ogniskowej?
    Chodzi mi czy jest dobrze skorygowany.
    A jak z ostrością?
    Falkken

  6. #6

    Domyślnie

    ok ... coś popstrykam w tym temacie - tymczasem zajżyj sobie tutaj to wątki które pomogły mi zdecydować się na ten własnie obiektyw :
    Kod:
    Link został usunięty ze względu na jego niekompatybilność z nową wersją forum.
    oraz porównanie D100 i D70 przy współpracy z 17-55
    http://www.pictchallenge.com/ND1755PREV4.html

  7. #7

    Domyślnie

    Antonjo, jeśli to nie tajemnica to zdradź jakieś szczegóły odnośnie zakupu ( czy kopowałeś w Polsce czy internet i takie tam inne szczegóły )
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  8. #8

    Domyślnie

    Witam.
    Jeśli to nie tajmnieca pochwal się ile dałeś .
    Pozdrawiam

  9. #9

    Domyślnie

    Sprowadzałem z USA przez kuzyna który akurat wracał do Polski - kosztowało mnie to 3980 zł.

  10. #10

    Domyślnie

    za taka cene to fajnie! A gdzie kupowales w USA?
    Pozdrawiam Karol

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •