Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32
  1. #1

    Domyślnie Nikkor AF VR 80-400mm f/4,5-5,6D ED

    Witam,
    moje pytanie dotyczy obiektywu którego jestem posiadaczem od tygodnia.
    Jest nowy, przyjechał do mnie ze Stanów, zakupiony (i sprawdzony) został przez osobę
    zawodowo zajmującą się fotografią. A moje wątpliwości dotyczą jakości zdjęć.
    Bardzo proszę, zerknijcie na kilka fotek (oryginalne jpg, wprost z aparatu bez jakichkolwiek modyfikacji)
    i napiszcie co o tym sądzicie:

    1. ISO 100, 1/125sek., F5.6, 400mm
    http://www.krakow.zax.pl/_DSC3582.JPG
    generalnie na korze drzewa jakaś ostrość jest zachowana....

    2. ISO 100, 1/60sek., F11, 400mm
    http://www.krakow.zax.pl/_DSC3569.JPG
    zobaczcie tutaj: na przykład te stalowe srebrne barierki.... wszystko jest "wstrząśnięte nie mieszane"
    to już lepiej radzi sobie moja sigma 135-400mm bez żadnych stabilizacji, w sumie to nie po to kupuje się
    obiektyw za 5 kawałków, żeby efekty były gorsze niż w takim za 1/4 ceny

    3. chciałem jeszcze dodać, że na 400mm (F11, ISO100)
    http://www.krakow.zax.pl/_DSC3184.JPG
    wychodzą naprawdę fajne zdjęcia i to bez statywu jak widać na załączonym obrazku.

    Ogólnie to dzisiejszy dzień dał mi do myślenia... czy jak jest "wiele planów" krótko mówiąc takie wielowątkowe
    tło to wtedy efekty użycia VR są gorsze? a lepiej wychodzi jak na przykład na pierwszym planie jest taki maszkaron,
    a za nim rozmyte tło ? czy mam po prostu skopany obiektyw ?
    Ostatnio edytowane przez krakowiak79 ; 06-10-2008 o 21:02 Powód: uzupełnienie

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krakowiak79 Zobacz posta

    2. ISO 100, 1/60sek., F11, 400mm
    http://www.krakow.zax.pl/_DSC3569.JPG
    zobaczcie tutaj: na przykład te stalowe srebrne barierki.... wszystko jest "wstrząśnięte nie mieszane"
    to już lepiej radzi sobie moja sigma 135-400mm bez żadnych stabilizacji, w sumie to nie po to kupuje się
    obiektyw za 5 kawałków, żeby efekty były gorsze niż w takim za 1/4 ceny

    byłbyś mistrzem gdybyś bez ruszenia utrzymał 400mm na 1/60. No chyba że po 1/2L stabilizacji
    d7000 + N17-55/2.8 + N70-300VR + N35/2 + SB900 + frotka

  3. #3

    Domyślnie

    pamiętaj że zazwyczaj tak na 100% ostro to jesteś w stanie utrzymać, to się liczy tak: ogniskowa/2=x i masz czas w 1/x sekund, czyli dla 400mm dla pewności 1/200. Nie pytaj czemu, kiedyś tak tu na forum przeczytałem. Fakt da się utrzymać i dłuższe czasu, ale efekty nie są już tak pewne
    "Am Anfang schaute ich mich um, konnte aber den Wagen, von dem ich träumte, nicht finden. Also beschloss ich, ihn mir selber zu bauen." F.Porsche

  4. #4

    Domyślnie

    Z tego co ja wiem to pewnośc nieporuszenia fotki to 1/długość ogniskowej, czyli dla 400mm będzie to 1/400sek.
    Jeżeli chodzi o vr to przypuszczam że tak z czasem 1/125 lub 1/160 powinno być ok. to z doświadczenia z 70-300vr.
    na 300mm 1/80 jest ok ale ja staram się robić na wszelki wypadek przynajmniej 1/100, 1/125.
    Proponuje zrobić próby na 1/160 lub 1/200 i porówqnać wtedy jakość fotek z sigmą...
    Tak wogóle to jak spisuję się te szkło również jestem nim zainteresowany, tylko chwilowo nie moge sobie na niego pozwolić. Jak współpracuje z d80??? pozdrawiam
    Z6, D 7100, D80 + 18-35/1.8 + 24-70/4 s, 85/1.8 s, +50/1.8 af-s +70-300vr +SB900 +....

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez velaskez Zobacz posta
    pamiętaj że zazwyczaj tak na 100% ostro to jesteś w stanie utrzymać, to się liczy tak: ogniskowa/2=x i masz czas w 1/x sekund, czyli dla 400mm dla pewności 1/200. Nie pytaj czemu, kiedyś tak tu na forum przeczytałem. Fakt da się utrzymać i dłuższe czasu, ale efekty nie są już tak pewne
    Coś Ci się pomieszało, zasada jest taka, że jak np używasz 400mm to minimalny czas to 1/400s i ta zasada powstała za czasów aparatów analogowych (pełna klatka) więc jak używasz puszek DX to dodatkowo bierzesz pod uwagę corp z matrycy, co daje ostateczny czas minimum 1/600s (co nie znaczy, że używając takiego czasu nie jest możliwe poruszenie zdjęcia).

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bonthyc Zobacz posta
    Coś Ci się pomieszało, zasada jest taka, że jak np używasz 400mm to minimalny czas to 1/400s i ta zasada powstała za czasów aparatów analogowych (pełna klatka) więc jak używasz puszek DX to dodatkowo bierzesz pod uwagę corp z matrycy, co daje ostateczny czas minimum 1/600s (co nie znaczy, że używając takiego czasu nie jest możliwe poruszenie zdjęcia).
    D50; F80; T 28-75 2.8; N 35 1.8; N 50 1.8; S 70-300;
    pozdrawiam marek

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fader_audio Zobacz posta
    [...]
    Tak wogóle to jak spisuję się te szkło również jestem nim zainteresowany, tylko chwilowo nie moge sobie na niego pozwolić. Jak współpracuje z d80??? pozdrawiam
    Ma go dopiero dwa tygodnie i tak naprawdę to nie wykorzystywałem go w żadnej szalonej wyprawie o poranku albo zachodzie w jakieś zwariowane miejsce w Krakowie Jak podasz mi adres mailowy w wiadomości, mogę przesłać trochę zdjęć które zrobiłem w Krakowie na spacerach. Ale ogólnie to jest naprawdę super, poza tymi moimi wątpliwościami wczorajszymi dotyczącymi wstrząśniętych liściastych kadrów jestem z niego bardzo zadowolony

  8. #8

    Domyślnie

    no fakt pomięszało mi się aczkolwiek czas 1/600 dla 400mm to chyba tobie coś się pomieszało, bo wielkość matrycy raczej tu nie ma znaczenia
    "Am Anfang schaute ich mich um, konnte aber den Wagen, von dem ich träumte, nicht finden. Also beschloss ich, ihn mir selber zu bauen." F.Porsche

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez velaskez Zobacz posta
    no fakt pomięszało mi się aczkolwiek czas 1/600 dla 400mm to chyba tobie coś się pomieszało, bo wielkość matrycy raczej tu nie ma znaczenia
    Oj ma, ma. Gdyby nie miała to wychodziło by na to, że kompaktem da się zrobić super nieporuszone zdjęcie z czasem 1/6s

  10. #10

    Domyślnie

    Oj ma, ma. Gdyby nie miała to wychodziło by na to, że kompaktem da się zrobić super nieporuszone zdjęcie z czasem 1/6s
    Wiecie co... już lepiej przestańcie filozować...
    Za chwilę się dowiem pewnie, że na "średnioformatowcu" z obiektywem szerokokątnym to mogę z ręki robić zdjęcia gwiazdom i będą jak żyleta...

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •