Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Lampa + dłuzszy czas.

    Witam, chcialbym na zabawach weselnych osiagnąc efekt jak na zdjeciu ponizej.
    Posiadam SB 800 i d50 czy jest to mozliwe?
    Ostatnio probowałem cos podobnego osiagnąc ale nie wychodziło. Pewnie mam cos nie tak ustawione w lampie ale nie wiem co, poradzcie cos.
    U mnie przy dłuzszych czasach lampa słabiej błyskała i wychodziła kaszana. Miałem na TTL.


    Zdjecie ze strony Kaliny.
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  2. #2

    Domyślnie

    wykorzystano tutaj chyba synchronizację błysku na tylną kurtynkę migawki

    czyli błysk nastąpił na krótko przed zamknięciem migawki

    plus "panoramowanie", czyli aparat "szedł" z ruchem pary...



    ale poprawcie jeśli się mylę


    ps ( tylko ten cień fotografa psuje efekt)
    Ostatnio edytowane przez rastula ; 06-10-2008 o 13:01
    D80 /D40X /SB600/SB400
    S HSM 10-20/To A-TX Pro 28-70/N 70-300 VR/N 180 2.8 /Ta 90 MACRO/ N 50 1.8 / S 30 HSM/

    pstryki

  3. #3

    Domyślnie

    W aparacie ustaw najlepiej ekspozycję na manual i długi czas, wybierz też w aparacie (jeśli możesz w D50) synchronizację na tylną kurtynkę (rear sync).

  4. #4

    Domyślnie

    wystarczy sekunda na tylną kurtynę. ( REAR ) Z TTLem rożnie bywa w takich sytuacjach... najczęściej używam pełnego manuala.

  5. #5

    Domyślnie

    no to ja się dopytam czy moja diagnoza była słuszna

    wiemy już że rear ,

    ale dla uzyskania takiego efektu - (tzn para w miarę ostra, tło światełka rozmazane) - było potrzebne przemieszczenie aparatu tak aby para pozostała w niezmienionej pozycji względem matrycy aparatu ? ( tak jak ma to przypadek w panoramowaniu np samochodów?)
    D80 /D40X /SB600/SB400
    S HSM 10-20/To A-TX Pro 28-70/N 70-300 VR/N 180 2.8 /Ta 90 MACRO/ N 50 1.8 / S 30 HSM/

    pstryki

  6. #6

    Domyślnie

    rear? eee, to przecież jest ekstremalnie niepraktyczne!

    ja zawsze z długimi czasami błyskałem na pierwszą lamelkę - zamrażałem wtedy błyskiem DOKŁADNIE tą scenę, którą chciałem, plus dzięki sekundowemu bądź dłuższemu czasowi naświetlania łapałem mazy. technika dość przypadkowa, ale rezultaty były warte grzechu. i -nie chwaląc się- warte nawet publikacji:

    DJmag, najnowszy numer, wszystkie foty moje. technika wyżej opisana.

    http://www.dominiclea.com/img/djmag_tt3.jpg
    NIKON D1X | NIKON F601 | PENTACON SIX TL
    stopka to nie giełda
    www.bartkodebkowski.com - już wkrótce!


  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez isav Zobacz posta
    rear? eee, to przecież jest ekstremalnie niepraktyczne!

    ja zawsze z długimi czasami błyskałem na pierwszą lamelkę [/URL]
    Mogłbys jasniej o co chodzi z ta pierwsza lamelką? To jest jakies potoczne okreslenie jakiegos ustawienia?
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  8. #8
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 774

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez isav Zobacz posta
    rear? eee, to przecież jest ekstremalnie niepraktyczne!

    ja zawsze z długimi czasami błyskałem na pierwszą lamelkę - zamrażałem wtedy błyskiem DOKŁADNIE tą scenę, którą chciałem, plus dzięki sekundowemu bądź dłuższemu czasowi naświetlania łapałem mazy. technika dość przypadkowa, ale rezultaty były warte grzechu. i -nie chwaląc się- warte nawet publikacji:

    DJmag, najnowszy numer, wszystkie foty moje. technika wyżej opisana.

    http://www.dominiclea.com/img/djmag_tt3.jpg
    tylko w twoich fotach praktycznie brak światła zastanego, błysk zabija cały nastrój. Porób tam gdzie jest silne światło zastane, na długim czasie. Wtedy zobaczysz dlaczego stosuje się rear.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  9. #9

    Domyślnie

    Dołączę sie z pytaniem. Czy korzystając z lampy zewnętrznej (sb800, sb900) i chcąc uzyskać błysk na drugą kurtynę wystarczy w aparacie ustawić "rear" czy trzeba jeszcze coś zmieniać w lampie? Czym sie różni "rear" od "rear slow" ?

  10. #10
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 774

    Domyślnie

    1 tak, wystarczy to ustawic w body.
    2 niczym się chyba nie różni. Rear wystepuje tylko przy slow, w tych body co pamiętam jedno wymusza drugie.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •