Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez miodzik Zobacz posta
    I Jeśli wyjdzie gdzieś tam w testach, że jednak to dwie bardzo różne układy zapisujące obraz i że mimo wszystko D90 to nie jest tylko okrojony D300 .
    różnice w obrazowaniu są aptekarskie, największe są w odszumianiu realizowanym w puszce.
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    różnice w obrazowaniu są aptekarskie, największe są w odszumianiu realizowanym w puszce.
    No tak... Ale to odszumianie realizowane w puszce może mieć dla użytkowników spore znaczenie - bo nie można go wyłączyć. RAWy z wysokiego iso z d300 i d90 różnią się dość znacznie nawet jeśli wyłączymy wszystki możliwe do wyłączenia odszumiacze, a nawet jeśli wywołamy je konwerterem któr całkowicie ignoruje jakiekolwiek odszumianie.
    I nie nazwałbym tego róznicami aptekarskimi...
    N16-35/N24-70/N70-200VR2/N24/N105VR/N400VR/Z40/Z24-120S/Z70-200S/V16/TT75/T28-75G2
    D800/D500/D4s/Z6/Z63/Z9

    pozdrawiam
    Paweł

  3. #13
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    (..)
    RAWy z wysokiego iso z d300 i d90 różnią się dość znacznie nawet jeśli wyłączymy wszystki możliwe do wyłączenia odszumiacze, (..)
    I nie nazwałbym tego róznicami aptekarskimi...
    Mógłbyś pokazać zdjęcia tego samego motywu zrobione na takich samych ustawieniach D300 i D90, raw? Tak, żeby samemu można było sobie ocenić różnice?

  4. #14

    Domyślnie

    http://www.imaging-resource.com/PRODS/D90/D90A7.HTM
    http://www.imaging-resource.com/PRODS/D300/D300THMB.HTM
    Poza tym, pojawia się sporo RAWóf z d90 w sieci. Można je pobrać i otworzyć czym się chce (choć nie do końca). Jeśli zna się sposób obrazowania D300 to nie trzeba analizować takich samych obrazków żeby widzieć że te aparaty dość różnie rejestrują - zwłaszcza cienie i jednolite powierzchnie
    N16-35/N24-70/N70-200VR2/N24/N105VR/N400VR/Z40/Z24-120S/Z70-200S/V16/TT75/T28-75G2
    D800/D500/D4s/Z6/Z63/Z9

    pozdrawiam
    Paweł

  5. #15
    Zbanowany
    Dołączył
    08 2006
    Miasto
    Wrocław Psie Pole, psia mać !
    Posty
    4 992

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    ... różnie rejestrują - zwłaszcza cienie i jednolite powierzchnie
    Według Twego obeznanego oka z obrazkami z D300 w czym różnica ?

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    No tak... Ale to odszumianie realizowane w puszce może mieć dla użytkowników spore znaczenie - bo nie można go wyłączyć. RAWy z wysokiego iso z d300 i d90 różnią się dość znacznie nawet jeśli wyłączymy wszystki możliwe do wyłączenia odszumiacze, a nawet jeśli wywołamy je konwerterem któr całkowicie ignoruje jakiekolwiek odszumianie.
    I nie nazwałbym tego róznicami aptekarskimi...
    Pawle! jesteś chyba pierwszą napotkaną przeze mnie osobę na tym forum, która opisała konkretną różnicę pomiędzy obiema korpusami! Śledzę od dawna wątki dotyczące różnic pomiędzy D90 a D300 i po za różnicami jakie można samemu znaleźć ze specyfikacji nie wiele osób dokładnie zwróciło uwagę tak jak Ty oraz Jacek_Z na temat odszumiania! Ze swojej strony dziękuję Wam za to!
    Nice is to be importand but more importand is to be nice | F65, D80 + S17-70 f2.8-4.5 Macro, T17-50 f2.8 AF-S, T18-250, N18-200VR, N50 1.8D, SB-600 i takie tam..

  7. #17

    Domyślnie

    Robin, RAWy są ogólnie dostępne. Najlepiej zobacz osobiście
    N16-35/N24-70/N70-200VR2/N24/N105VR/N400VR/Z40/Z24-120S/Z70-200S/V16/TT75/T28-75G2
    D800/D500/D4s/Z6/Z63/Z9

    pozdrawiam
    Paweł

  8. #18

    Domyślnie

    Witam,
    tak jak D80 nie był tym samym, co D200 - choć niby bebechy były analogiczne,
    to uzyskiwanym obrazom z D80 daleko było do D-dwusetki,
    tak i D90 - nie będzie tym samym, co D300.
    Nie ma się co łudzić... .
    Art
    D300 / D810 / F70 + Nikkory

  9. #19

    Domyślnie

    Przypomnę, że ja twierdziłem, że nie jest to ważne, czy D90 i D300 maja te sama matrycę.
    Czy dają ten sam obraz to inna sprawa - to jest ważne. Ale dlaczego ludzie się kłócą o bebechy w aparatach?
    Ta sama matryca może dawac nieco inny obraz, więc to czy jest taka sama, czy nie - jest drugorzędne.
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Przypomnę, że ja twierdziłem, że nie jest to ważne, czy D90 i D300 maja te sama matrycę.
    Czy dają ten sam obraz to inna sprawa - to jest ważne. Ale dlaczego ludzie się kłócą o bebechy w aparatach?
    Ta sama matryca może dawac nieco inny obraz, więc to czy jest taka sama, czy nie - jest drugorzędne.
    Bo to jest trochę jak z autami: " a fele to ma od A8.."
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •