Szukaj
No tak... Ale to odszumianie realizowane w puszce może mieć dla użytkowników spore znaczenie - bo nie można go wyłączyć. RAWy z wysokiego iso z d300 i d90 różnią się dość znacznie nawet jeśli wyłączymy wszystki możliwe do wyłączenia odszumiacze, a nawet jeśli wywołamy je konwerterem któr całkowicie ignoruje jakiekolwiek odszumianie.
I nie nazwałbym tego róznicami aptekarskimi...
N16-35/N24-70/N70-200VR2/N24/N105VR/N400VR/Z40/Z24-120S/Z70-200S/V16/TT75/T28-75G2
D800/D500/D4s/Z6/Z63/Z9
pozdrawiam
Paweł
http://www.imaging-resource.com/PRODS/D90/D90A7.HTM
http://www.imaging-resource.com/PRODS/D300/D300THMB.HTM
Poza tym, pojawia się sporo RAWóf z d90 w sieci. Można je pobrać i otworzyć czym się chce (choć nie do końca). Jeśli zna się sposób obrazowania D300 to nie trzeba analizować takich samych obrazków żeby widzieć że te aparaty dość różnie rejestrują - zwłaszcza cienie i jednolite powierzchnie
N16-35/N24-70/N70-200VR2/N24/N105VR/N400VR/Z40/Z24-120S/Z70-200S/V16/TT75/T28-75G2
D800/D500/D4s/Z6/Z63/Z9
pozdrawiam
Paweł
Pawle! jesteś chyba pierwszą napotkaną przeze mnie osobę na tym forum, która opisała konkretną różnicę pomiędzy obiema korpusami! Śledzę od dawna wątki dotyczące różnic pomiędzy D90 a D300 i po za różnicami jakie można samemu znaleźć ze specyfikacji nie wiele osób dokładnie zwróciło uwagę tak jak Ty oraz Jacek_Z na temat odszumiania! Ze swojej strony dziękuję Wam za to!
Nice is to be importand but more importand is to be nice | F65, D80 + S17-70 f2.8-4.5 Macro, T17-50 f2.8 AF-S, T18-250, N18-200VR, N50 1.8D, SB-600 i takie tam..
Robin, RAWy są ogólnie dostępne. Najlepiej zobacz osobiście![]()
N16-35/N24-70/N70-200VR2/N24/N105VR/N400VR/Z40/Z24-120S/Z70-200S/V16/TT75/T28-75G2
D800/D500/D4s/Z6/Z63/Z9
pozdrawiam
Paweł
Witam,
tak jak D80 nie był tym samym, co D200 - choć niby bebechy były analogiczne,
to uzyskiwanym obrazom z D80 daleko było do D-dwusetki,
tak i D90 - nie będzie tym samym, co D300.
Nie ma się co łudzić... .
Art
D300 / D810 / F70 + Nikkory
Przypomnę, że ja twierdziłem, że nie jest to ważne, czy D90 i D300 maja te sama matrycę.
Czy dają ten sam obraz to inna sprawa - to jest ważne. Ale dlaczego ludzie się kłócą o bebechy w aparatach?
Ta sama matryca może dawac nieco inny obraz, więc to czy jest taka sama, czy nie - jest drugorzędne.
Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.
Skontaktuj się z nami