Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22
  1. #1

    Domyślnie matryca d300-d90

    Matryca D300 CMOS efektywne 12.3 Mpix całkowita 13.1
    D90 CMOS efektywne 12.3 Mpix całkowita 12.9
    ta sama czy nie?

  2. #2

    Domyślnie

    ja słyszłem wilokrotnie że te same, ale teraz się zastanawiam....ciekawy temat
    D300 \ D70s \ Zenit 11 \ MB-D10 \ N17-55 f2,8 \ N50 f1.8 \ Takumar 50 f1.4 \ SB-800 \

  3. #3

    Domyślnie

    Po mojemu nie.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  4. #4
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    Co rozumiecie pod pojęciem 'matryca'? Sam wafelek? To ten sam. Całość razem z układem? To nie to samo.
    Podobnie jest z Expeed. Expeed to nie tylko procesor, to niby technologia. W obu jest zastosowana technologia przetwarzania obrazu Expeed, ale to nie znaczy, że mają takie same bebechy

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pebees Zobacz posta
    Co rozumiecie pod pojęciem 'matryca'? Sam wafelek? To ten sam. Całość razem z układem? To nie to samo.
    Podobnie jest z Expeed. Expeed to nie tylko procesor, to niby technologia. W obu jest zastosowana technologia przetwarzania obrazu Expeed, ale to nie znaczy, że mają takie same bebechy
    Mam wątpliwości czy wafelek ten sam skoro w d90 brakuje 200.000 pixeli w stosunku do d300

  6. #6
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nokinnikon Zobacz posta
    Mam wątpliwości czy wafelek ten sam skoro w d90 brakuje 200.000 pixeli w stosunku do d300
    Taki sam w sumie, sam źle napisałem. A braki... no cóż, chłopaki łamali się wafelkiem, to się ukruszyło trochę z boków

  7. #7

    Domyślnie

    Nikon nigdzenie nie napisał że to ta sama mtaryce - wszędzie podaje że w technologii zaczerpniętej z d300 - jak dla mnie to inne matryce - wskazuje na to: info producenta, inna ilość pikselia, inny obraz zapisywany w RAW (choć tu nie wiadomo ile to zasługa softu DSP aparatu)
    N16-35/N24-70/N70-200VR2/N24/N105VR/N400VR/Z40/Z24-120S/Z70-200S/V16/TT75/T28-75G2
    D800/D500/D4s/Z6/Z63/Z9

    pozdrawiam
    Paweł

  8. #8

    Domyślnie

    a to szalenie istotna sprawa jest...
    D800

  9. #9

    Domyślnie

    dla kogo to jest istotne i dlaczego?
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    dla kogo to jest istotne i dlaczego?
    A drogi Jacku może być istotne dla tych, którzy się wahają pomiędzy przesiadką na albo D90 albo D300, nad czym wielu użytkowników tego forum (nie wykluczając mnie) się zastanawia. I Jeśli wyjdzie gdzieś tam w testach, że jednak to dwie bardzo różne układy zapisujące obraz i że mimo wszystko D90 to nie jest tylko okrojony D300 plus bajer filmowy to może faktycznie skłonić sporo zastanawiających się do kupna używanego bądź co bądź ale D300 w niemalże tej samej cenie co D90 jaką mamy na chwilę obecną..
    Nice is to be importand but more importand is to be nice | F65, D80 + S17-70 f2.8-4.5 Macro, T17-50 f2.8 AF-S, T18-250, N18-200VR, N50 1.8D, SB-600 i takie tam..

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •