Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Instrukcja SU-800

    Witam wszystkich.
    Zamówiłem w fotoklik.pl sterownik SU-800. Po wielu wysłanych mailach, wykonanych telefonach i ponad 2 tygodniach oczekiwania otrzymałem przesyłkę. Jednak w pudełku od SU-800 nie było żadnej instrukcji obsługi, nawet w jęz. Angielskim. Czy ktoś z Sz. Forumowiczów potrafi mi napisać czy taka instrukcja powinna się znajdować w pudełku???
    Nawiasem mówiąc mam bardzo niemiłe doświadczenia z tym sklepem i raczej odradzam zakupy w fotoklik.pl.
    Nikon D3, SU-800 ,N14-24 f2.8, N24-70 f2.8, N70-200 f2.8 VR , N105 f2.8 VR Micro , N50 f1.4 , SB-800 , SB-900, N85 f1.4, 2 x Hedler C12, 2 x FL556 , kupa gratów i zero czasu www.apclima.pl

  2. #2

    Domyślnie

    Niestety nie ma takowej instrukcji w pudełku sterownika jeśli został wyjęty z zestawu R1C1. Podejrzewam, że też może jej nie być jeśli jest to osobno zamawiany komponent, ponieważ instrukcja dotyczy całego zestawu lampowego. Nie istnieje tylko instrukcja do sterownika. Instrukcję do zestawu, oczywiście zawierającą opis użytkowania SU-800, można ściągnąć ze strony Nikona, gdzie musisz się zarejestrować. Wtedy możesz otworzyc stronę z instrukcjami, a interesująca dla Ciebie jest pod nr 70 (instrukcja zestawu R1C1).
    Ostatnio edytowane przez markB ; 01-10-2008 o 16:03

  3. #3

    Domyślnie

    Wielki dzięki
    Nikon D3, SU-800 ,N14-24 f2.8, N24-70 f2.8, N70-200 f2.8 VR , N105 f2.8 VR Micro , N50 f1.4 , SB-800 , SB-900, N85 f1.4, 2 x Hedler C12, 2 x FL556 , kupa gratów i zero czasu www.apclima.pl

  4. #4

    Domyślnie

    Gdyby SU-800 wyciągali z zestawu R1C1 to również nie byłoby pudełka do niego W zestawie R1C1 jest jedna instrukcja opisująca wszystkie elementy zestawu, w tym m.in. SU-800.
    Coraz więcej sprzętu (D70s pozostał), tylko ciągle czasu i umiejętności mało

  5. #5

    Domyślnie

    Dla mnie wyciągnęli z zestawu i pudełko jest (dokupowałem SU-800 do zestawu R1, który kupiłem kilka miesięcy wcześniej). Tak samo jak i są osobne pokrowce do lamp oraz pierścienia. Nic z tych pokrowcy i pudełek nie mieści się w tej cuchnącej winylem czarnej torbie. Są one umieszczone osobno w odpowiedniej przegródce w wielkim pudle zawierajacym torbę z akcesoriami i właśnie te pokrowce/pudełka. No chyba, że kolega dostał SU-800 w oryginalnym kartonowym pudełku, a nie w tym czarnym sztywnym pokrowcu. Czym byłbym zdziwiony, bo półtora roku temu obdzwaniałem kilka sklepów (nie fotoklik), które miały sterownik na stanie i wszędzie ta sama odpowiedź: możemy to wyciągnąć z zestawu R1C1.
    Ostatnio edytowane przez markB ; 01-10-2008 o 16:09

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez markB Zobacz posta
    Dla mnie wyciągnęli z zestawu i pudełko jest (dokupowałem SU-800 do zestawu R1, który kupiłem kilka miesięcy wcześniej). Tak samo jak i są osobne pokrowce do lamp oraz pierścienia. Nic z tych pokrowcy i pudełek nie mieści się w tej cuchnącej winylem czarnej torbie. Są one umieszczone osobno w odpowiedniej przegródce w wielkim pudle zawierajacym torbę z akcesoriami i właśnie te pokrowce/pudełka. No chyba, że kolega dostał SU-800 w oryginalnym kartonowym pudełku, a nie w tym czarnym sztywnym pokrowcu. Czym byłbym zdziwiony, bo półtora roku temu obdzwaniałem kilka sklepów (nie fotoklik), które miały sterownik na stanie i wszędzie ta sama odpowiedź: możemy to wyciągnąć z zestawu R1C1.
    Szczerze mówiąc, to już się pogubiłem - masz osobne pudełko(pokrowiec, to inna rzecz) do SU-800, czy nie?
    Coraz więcej sprzętu (D70s pozostał), tylko ciągle czasu i umiejętności mało

  7. #7

    Domyślnie

    Towar dostałem jako oddzielny, niezależny element. Oryginalne pudło Nikona od SU-800, w środku SU-800, pokrowiec, gwarancja i dokument z adresami serwisów w EU.
    Nikon D3, SU-800 ,N14-24 f2.8, N24-70 f2.8, N70-200 f2.8 VR , N105 f2.8 VR Micro , N50 f1.4 , SB-800 , SB-900, N85 f1.4, 2 x Hedler C12, 2 x FL556 , kupa gratów i zero czasu www.apclima.pl

  8. #8

    Domyślnie

    W takim razie powinna być w środku pełna instrukcja R1C1 (nie byłem tego pewien, kiedy pisałem pierwszą odpowiedź; bo w R1 była pełna, choć ten zestaw jest bez SU-800). Możesz interweniować, ale podejrzewam, że tylko będziesz tracił nerwy. Szybciej pójdzie ściągnięcie z strony nikona.
    Ostatnio edytowane przez markB ; 01-10-2008 o 16:55

  9. #9

    Domyślnie

    Też uważam, że instrukcja powinna być, gdyż wygląda na to, że nie była to dekompletacja R1C1
    Coraz więcej sprzętu (D70s pozostał), tylko ciągle czasu i umiejętności mało

  10. #10

    Domyślnie

    Oni tego nie nazywają dekompletacją tylko downgradem do R1. A przy okazji: fakt, powinienem w pierwszym zdaniu mojego drugiego postu napisać pokrowiec. Ale sprawa się wyjaśniła, bo kolega napisał w czym dostał SU-800.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •