Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: E-510

  1. #1

    Domyślnie E-510

    Witam!
    Wczoraj miałem okazję się pobawić Olympusem E-510, jestem zielony w tej dziedzinie, ale zastanawia mnie jedno. Wyłączyłem lampy błyskowe i chciałem zrobić zdjęcie w pokoju gdzie były cztery halogeny włączone. Ustawiłem iso na auto i wyszła fotka czarna, dopiero przy iso 1600 były widoczne ciemne kontury. Jak zrobić fotkę w ciemnym pomieszczeniu bez lampy czy jest to możliwe? Być może była to wina obiektywu, bo obiektyw w tym olympusie był 40-150
    dzięki,
    tylko proszę nie piszcie żebym szedł z tym na inne forum.

  2. #2

    Domyślnie

    a jakie były ustawione czas i przesłona? wstaw to ciemne zdjęcie (z exifem) na forum

    PS nikt nie będzie Cię wysyłał na inne forum
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  3. #3
    Oszczędny w słowach Awatar ftd
    Dołączył
    06 2008
    Miasto
    Jeżów Sudecki
    Posty
    65

    Domyślnie

    nie sygnalizował niedoświetlenia ?

  4. #4

    Domyślnie

    niestety aparatu juznie mam więc zdjęcia nie wstawię na ekranie widziełem tylko coś takiego 1/250 i F 5.0 chyba.

  5. #5

    Domyślnie

    Może miałeś nałożony dekielek :P. A tak poważnie, to przy 1/250 w pomieszczeniu i słabym świetle, to marne szanse na zdjęcie.

  6. #6

    Domyślnie

    nieeee dekielek był zdjęty ale wiem, że był jakis filter

    a czy jest możliwość wykonania zdjęcia w pomieszczeniu z słabym oświetleniem bez poruszenia, nie używając statywu?
    Ostatnio edytowane przez nismo ; 24-09-2008 o 12:19

  7. #7

    Domyślnie

    Pewno polar albo szarak albo jakiś ciemny inny filtr. Jeśli któryś z nich, to nici ze zdjęcia.

    Cytat Zamieszczone przez nismo Zobacz posta
    a czy jest możliwość wykonania zdjęcia w pomieszczeniu z słabym oświetleniem bez poruszenia, nie używając statywu?
    Jak najbardziej.
    1. Lampa + jasny obiektyw.
    2. Jasny obiektyw + wyższe ISO
    3. Lampa + jasny obiektyw + wyższe ISO

    Wszystko zależy od oświetlenia zastanego.
    Ostatnio edytowane przez truman20 ; 24-09-2008 o 12:21

  8. #8

    Domyślnie

    1. Gdy posiadamy jadny obiektyw i damy wyższe ISo to zrobimy zdjęcie bez lampy błyskowej nawet jak ktoś w kadrze się rusza?

    2. Gdy ustawiłem aparat na [auto] to dobierał sobie ostrość mrugając lampa błyskową czy to normalne ? Czasem i z 10 sek tak mrugał, a zdjecia i tak nie zrobił po wciśnięciu do końca spustu.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nismo Zobacz posta
    1. Gdy posiadamy jadny obiektyw i damy wyższe ISo to zrobimy zdjęcie bez lampy błyskowej nawet jak ktoś w kadrze się rusza?

    2. Gdy ustawiłem aparat na [auto] to dobierał sobie ostrość mrugając lampa błyskową czy to normalne ? Czasem i z 10 sek tak mrugał, a zdjecia i tak nie zrobił po wciśnięciu do końca spustu.
    1. To zależy od tego jak szybko się rusza i jaki czas otwarcia migawki dobierze aparat. Czym krótszy, tym lepiej. W takich warunkach najlepiej lampa w trybie synchro.
    2. Jeśli nie złapał ostrości, to znaczy, że musiało tam być bardzo ciemno.

  10. #10

    Domyślnie

    "Jeśli nie złapał ostrości, to znaczy, że musiało tam być bardzo ciemno."

    Nie. Po prostu ciemno. To E-510, lubi zamulac.
    Przy swietle zarowki kompletnie glupieje. Porownywalem z D80, inna epoka.
    seek & destroy
    Tyle masz talentu, ile zdolasz go udzwignac...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •