Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22
  1. #1

    Domyślnie Jaki filtr do zdjęć nocą?

    Witam!

    Jaki filtr najlepiej używać do zdjęć nocnych miasta - chodzi mi dokładnie żeby robiąc na długich czasach nie mieć zbyt prześwietlonych okolic latarni a za mało doświetlonych części ciemnych.
    Nie chodzi mi o efekty typu gwiazdki.

    Czy sprawdziły by się filtry ND? jeśli tak to NDx ?

    Co polecacie?
    gg#1658333
    Stopka niezgodna z regulaminem

  2. #2

    Domyślnie

    filtr ND to raczej w dzień niż w nocy.

    Jaki filtr najlepiej używać do zdjęć nocnych miasta - chodzi mi dokładnie żeby robiąc na długich czasach nie mieć zbyt prześwietlonych okolic latarni a za mało doświetlonych części ciemnych.
    To się nazywa rozpiętość tonalna
    Rób w rawach, staraj się ustawiać tak czasy żeby nie prześwietlić pewnych rzeczy, cienie wyciągniesz w programie graficznym.

    Zresztą, nie wiem o jakie prześwietlenie latarni Ci chodzi. Bo takie przy żarówce - zawsze będzie tuż to matryca.
    | D80 | T17-50 |SB 800 |

  3. #3

    Domyślnie

    Czyli PS i warstwy?
    gg#1658333
    Stopka niezgodna z regulaminem

  4. #4

    Domyślnie

    dla mnie CameraRaw.

    Pokaż przykład zdjęcia - który twoim zdaniem jest przepalony i ciemny (czyli źle naświetlony).
    | D80 | T17-50 |SB 800 |

  5. #5

    Domyślnie

    z filtrow pomocne moga byc 80A albo 80B, a w przypadku rasowych ulicznych sodowek nawet KB20, ale problemu
    rozpietosci tonalnej to zupelnie nie rozwiaze. pomoze zmiescic nieco wiecej tonow, ale nadal wszystkiego sie nie da.

    prawde mowiac, to mnie osobiscie 80A lub 80B (mam oba, uzywam wedlug potrzeb/mozliwosci) wystarczaja
    i to co sie da nimi zrobic mnie odpowiada. jest to poglad dosc niepopularny w okresie rozpanoszenia ewangelii
    blogoslawionego HDR-a jako remedium na nieumiejetnosc naswietlenia... niemniej, jesli bedziesz mial okazje kupic
    tanio odpowiedni filtr - na allegro mozna czasem trafic za kwote rzedu 30-40zl - to polecam sprobowac. znacznie
    poprawia kolory, bez porownania lepiej niz balans bieli, a przy tym pozwala dostatecznie dobrze zalatwic sprawe
    jedna ekspozycja. a to oszczedza sporo czasu

  6. #6

    Domyślnie

    Dokładnie chodzi mi jak zrobić coś takiego?

    http://www.digart.pl/zoom/697523/last_metropolis.html
    gg#1658333
    Stopka niezgodna z regulaminem

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez woytek6 Zobacz posta
    Dokładnie chodzi mi jak zrobić coś takiego?

    http://www.digart.pl/zoom/697523/last_metropolis.html
    To nie filtr czyni takie cuda to HDR z niewiadomo ilu zdjęć Czysty PS.
    D200 | FM3a | C645

  8. #8

    Domyślnie

    no nie wiem cz z niewiadomo ilu - patrząc na ślady lamp samochodów - kwestia tylko czy nie z jednego wywołanego w niewiadomo ilu tonacjach
    gg#1658333
    Stopka niezgodna z regulaminem

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez woytek6 Zobacz posta
    no nie wiem cz z niewiadomo ilu - patrząc na ślady lamp samochodów - kwestia tylko czy nie z jednego wywołanego w niewiadomo ilu tonacjach
    Sam autor napisał że z 5 lub 6 pionowych klatek a ile do HDRa to nie wiem.
    D200 | FM3a | C645

  10. #10

    Domyślnie

    filtry ND jak najbardziej się przydają również do zdjęć nocnych...niwelują nieznacznie kontrasty, wydłużają czas ekspozycji, co daje efekt rozmytego ładnie nieba przy jednocześnie ostrych obiektach...
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •