Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Fotografia sportowa w hali

    Proszę doświadczonych kolegów o radę, co zastosować (obiektyw) do fotografii sportowej w hali (badminton). Ostatnio walczyłem z N50/1,8 oraz S17-70/2,8-4,5 i mam pewien niedosyt. Muszę tu zaznaczyć, że w takich warunkach fociłem po raz pierwszy. Proszę o fachowe doradztwo.
    2xDXXX i trochę szkieł

  2. #2
    Gaduła Awatar timi
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Golub-Dobrzyń
    Posty
    1 597
    Wpisów
    3

    Domyślnie

    Napisz co rozumiesz pod pojęciem niedosyt- czy brakuje ci ogniskowej, czy jakość zdjęć z N50/1,8 , S17-70/2,8-4,5 cie nie zadowala.

  3. #3

    Domyślnie

    Ten niedosyt to przede wszystkim zbyt ciepłe kolory (konieczna korekcja). Poza tym trochę trudno było wstrzelić się w tę dynamikę, która w tej dyscyplinie panuje. Trudności w kadrowaniu (zbyt szerokie kadry), przez co trochę gubiło się szczegóły z twarzy, a one czasami są esencją zdjęcia.
    2xDXXX i trochę szkieł

  4. #4

    Domyślnie

    Z tego co masz w stopce? Wybór jest dość trudny. Pewnie najlepszy i najbardziej uniwersalny byłby Nikkor 80-200, ale to pompka i AF niezbyt szybki (przydał by się nowszy model z AF-S). Sigma 150 też jest jasna i na dodatek szybsza, bo ma HSM, ale to stałka, a na zawodach nie zawsze można się dowolnie przemieszczać w celu zmiany kadru.

    Ogólnie mówiąc cały twój sprzęt do sportów halowych nadaje się średnio. D80 szumi powyżej ISO800 i na dodatek nie jest demonem szybkości. Obiektywy albo ciemne, albo wolne, albo i ciemne, i wolne, albo stałoogniskowe. Nikkor 50/1.8 moim zdaniem zbyt szeroki. Jeśli możesz, to zmień body na D300 lub D700, a 80-200 na 70-200 VR. Wiem, wiem, kasa. Ale sprzęt do sportowych zdjęć w hali niestety musi kosztować.
    Jacek

  5. #5

    Domyślnie

    Zdaję sobie z tego strawę (z tych niedoskonałości mojego sprzętu do fotografii sportowej). Myślę już o zmianie puszki na D300. Co do szkiełek, napewno będę musiał trochę remanentów zrobić i chociaż następna okazja do fotografowania badmintona dopiero w grudniu, już muszę o tym pomyśleć. Moje pytanie postawiłem właśnie w celu uzyskania wiedzy na temat szkiełełek przed rozpoczęciem remanentów.
    2xDXXX i trochę szkieł

  6. #6

    Domyślnie

    Sigma 50-150 /2.8 EX HSM. Jak dla mnie super szkło na halę. No i kosztuje 1/3 ceny 70-200. Wiadomo - pewnie gorsze od niego no i przede wszystkim mniej prestiżowe, ale na hale wystarcza.
    FX+ FX + 20-35/2 + 50/1.4 + 85/1.8 + 70-200/2.8 VR

  7. #7

    Domyślnie

    Badminton to szybki sport. Mysle, ze nawet 1/500s moze sie przydac. W zaleznosci od oswietlenia sali, obawiam sie ze bedzie Ci raczej trudno. Fotografuje szkolna siatkowke oraz amatorski hokej i, w zasadzie, wszystkie ogniskowe mi sie przydaja : od 50mm do 300mm (na DX i FX). Wszystko zalezy od tego, jak blisko moge podejsc. Czesto to jednak 1600ISO, 2.8 i 1/300s. Z tego co masz w stopce, jedynie N50 wydaje mi sie do w/w uzytku (S150 nie znam). Nic sie nie przejmuj - przez trudy do gwiazd .
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •