Próbował ktoś już zrobić las w BW? No ja próbowałem, sami zobaczcie
Byłem sobie w lesie i los sprawił, że miałem aparat i statyw![]()
Szukaj
Próbował ktoś już zrobić las w BW? No ja próbowałem, sami zobaczcie
Byłem sobie w lesie i los sprawił, że miałem aparat i statyw![]()
Pentax *istDS
I to jest właśnie przykład na kiepsko zrobione BW![]()
Pozdrawiam Jarosław Stryjewski. blog
Blado, szaro, smutno i bez wyrazu.
Kwintesencja w poście jarka 76
Yoora
a n a l o g o w i o r t o d o k s i . p l
No, uczę się, ale powiedzcie jak zrobic dobre BW?
Po drugie las jest trudnym tematem fotografii...
Pentax *istDS
Zobacz tu masz kilka dobrych BW
http://www.smashingmagazine.com/2008...e-photography/
I tu też
http://www.lonelywolf.pl/
I tu nasz forumowy kolega
http://www.stawiarz.com/
U ciebie faktycznie jest zbyt blado szaro i bez kontrastu
Pozdrawiam Jarosław Stryjewski. blog
Dzięki bardzo
Ale pomocni ludzie na tym forum, pomagają mi jakbym im za to płacił![]()
Pentax *istDS
b&w to jak sama nazwa wskazuje czerń i biel z szarościami po środku. Na tym zdjęciu został sam środek.
THIS IS FOREEEEST ! takie pierwsze skojarzenie
A teraz poważnie:
1. Wali się na prawo - i to poważnie się wali - trzeba by wyprostować.
2. Monotonia - las to wyjątkowo trudny temat do fotografowania - drzewa, drzewa, drzewa, drzewa - i żadne nic ciekawego nie wnosi.
3. Konwersja do BWW - dramatyczna - popatrz jak las wygląda w kolorze, w tym zdjęciu brak jest kontrastu i jakiegokolwiek zróżnicowania - odnoszę wrażenie że wszystko jest średnią szarością. Poza tym robienie konwersji przez jakiś medżik supa auto dynks zwykle się nie sprawdza.
Spróbuj jeszcze raz - o innej porze, w innych warunkach, po gruntownym przemysleniu co chcesz pokazać i po lepszej obróbce. A najlepiej poczekaj na mgłę![]()
Skontaktuj się z nami