Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: D 50

  1. #1

    Domyślnie D 50

    Szanowni Państwo!
    Mam takie małe pytanie, otoz jestem szczesliwym posiadaczem nikon d 50, robie foty non stop, i zastanawia mnie jedno: a mianowicie, gdy przekrecam mojego nikosia (bez foty, tylko jak go ustawiam np. do robienia foty), slysze jak w srodku cos brzeczy (jakby sprezynka)...nie jest to nic w obiektywie, nie jest to sprezynka pod akumulatorem, i wlasnie coz to moze byc???Niby nic, a jednak zlosci i meczy watpliwosciami...moze mi ktos pomoc???A moze to nic takiego??
    Pozdrawiam
    lcwik8

  2. #2

    Domyślnie

    było na forum o tym ale z przyjemnoscia odpowiem jeszcze raz. jest to małą kuleczka w korpusie dzieki której aparat wie czy robisz foty vertical czy nie vertical

  3. #3

    Domyślnie

    Naprawde bardzo dziekuje....i przepraszam zaa fatyge...szukalem, ale nie moglem sie doszukac....dziekuje jeszcze raz...
    lcwik8

  4. #4

    Domyślnie

    uffff bo ja myślałem że tam ziarenko piasku buszuje raz już jedno ziarenko przyłapałem podczas próby dostania się do puszki za pomocą szpary obok przycisku samowyzwalacza

  5. #5

    Domyślnie

    mam od niedawna nikona d50 z szklem dx 18-55.Generalnie jestem zadowolony ale chcialbym zmienic je na dx 18- 70.Czy roznica jest proporcjonalna do ceny i czy warto powielac zoom.Z gory dzieki za odpowiedz

  6. #6
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    Ja tam w swoim d50 nic nie słyszałem jeszcze... no cóż, na starość człowiek głuchnie..

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez babilon79
    ...Czy roznica jest proporcjonalna do ceny i czy warto powielac zoom...
    Ja mam D50 + 18-70 i powiem tak: zanim kupiłem ten zestaw przejżałem mnóstwo zdjęć robionych zarówno 18-70 i 18-55 i myślę że jak na moje "amatorskie" oko to w pewnych skrajnych wartościach przysłon i ogniskowych jakaś różnica jest ale napewno nie przekłada się na tak dużą różnicę cenową pomiędzy 18-55 i 18-70. 18-55 poprostu jak na swoją cenę to bardzo dobry obiektyw i za te pieniądze (zwłaszcza kupując w zestawie z body) nic lepszego się nie znajdzie - mówimy o jakości optycznej. Natomiast u mnie na ostateczną decyzję wpłynęła plastikowa jakość wkonania 18-55 - odrazu rzuca się w oczy i pod tym względem (jakość wykonania) pomiędzy 18-55 i 18-70 to już jest mozna powiedzieć przepaść. Ja tak to odczułem i sugerując sie dodatkowo dłuższym końcem (70mm) wybrałem 18-70 ale dal kogoś kto nie dysponuje odpowiednią gotówką z pewnością 18-55 jest w sam raz. Acha i nie oszukujmy się - obydwa obiektywy to najniższa amatorska półka więc cudów nie ma co oczekiwać. Pzodrawiam.

  8. #8

    Domyślnie

    Dzieki za szybka odp.Mam jeszcze pytani odnosnie zoomu 55-200 tez tej czysto amatorskiej wersji.Moze ktos go uzywal?Pozdrawiam

  9. #9
    Oszczędny w słowach Awatar Rimon
    Dołączył
    03 2006
    Miasto
    Wielkopolska
    Posty
    84

    Domyślnie

    55-200 jakościowo jest sporo lepszy niż 18-55. będziesz zadowolony
    N D70S,N D 90 ,Nikkor 18-70+ Sigma 10-20+Nikkor AF-S 300 F4D IF-ED + SB 800+ Nikkor 70-300 VR + sigma 150-500 +TC x2+ Tamron SP AF90mm F/2.8 Macro, M 055XPROB z MIDI 488RC4

  10. #10

    Domyślnie

    Mam jeszcze pytani odnosnie obiektywow analogowych. Czy roznice miedzy dedykowanymi sa tak duze .Jesli nie to jaki zoomik zakupic ,najlepiej do portretu i w miare przystepnej cenie.Z gory dzieki za odp.Pozdrawiam

    [ Dodano: Czw 20 Lip, 2006 ]
    Dzieki za szystkie odpowiedzi.mam jeszcze male pytani odnosnie trzech szkielek na ktore mnie stac. Sa to sigmy 18-125 i 18-200 czy jednak nikkor 55-200. Pozdrawiam

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •