Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie D300 awaria czy błąd w ustawieniach ??

    Witam !!

    Mam taki przypadek, byłem w plenerze co chwile coś zmieniałem w ustawieniach i .... coś się zwaliło:
    - Zauważyłem brak dźwięku AF w każdym trybie, sprawdziłem w ustawieniach jest włączony !!
    - Przy automatycznym wyborze pola AF w wizjerze nie pokazują się aktywne pola AF.
    Zrobiłem sporo zdjęć i AF działa, ale robiłem po omacku.
    W trybie pojedynczym i dynamicznym punkt pola ostrości jest i jest podświetlany ale bez dźwięku.

    Czy mogłem coś namieszać w ustawieniach, czy raczej szykować go do serwisu ??
    Świat jest pełen niezwykle ostrych, technicznie doskonałych lecz g...o wartych zdjęć.

  2. #2

    Domyślnie

    Nie mam pojęcia jak jest z automatycznym wyborem pola AF, bo nigdy tego nie używałem, natomiast co do dźwięku to jest jeszcze w ustawieniach opcja wyzwolenia migawki niezależnie od złapania ostrości przez AF, i wówczas też "nie pika".
    FX / 20 / 35 / 50 / 85

  3. #3

    Domyślnie

    Z przodu aparatu jest przełącznik C S M i pewnie masz na C ustawione.Przestaw na S - problem zniknie
    Canon Power Shot SX200 IS

  4. #4

    Domyślnie

    zresetuj ustawienia i zobacz czy pomoglo, jesli nie bedziesz mial odpowiedz na swoje pytanie

    edit

    Wojt@s!o dobrze pisze... kiedys nieswiadomie na M sobie przelaczylem i sie wystraszylem ze mi autofokus sie zepsul

  5. #5

    Domyślnie

    Jeśli masz na myśli priorytet migawki lub ostrości w Menu Ustawień Osobistych ? to już przerabiałem, nawet po Twojej sugestii sprawdziłam i d..a.
    Świat jest pełen niezwykle ostrych, technicznie doskonałych lecz g...o wartych zdjęć.

  6. #6

    Domyślnie

    Ale autor napisał, że w żadnym trybie AF nie ma dźwięku... więc to nie powinna być wina przełącznika C S M...


    Cytat Zamieszczone przez LuDa Zobacz posta
    Jeśli masz na myśli priorytet migawki lub ostrości w Menu Ustawień Osobistych ? to już przerabiałem, nawet po Twojej sugestii sprawdziłam i d..a.
    Dokładnie to miałem na myśli. Zatem może faktycznie warto resetu spróbować... albo wyjąć / włożyć aku?.. to raczej nie zaszkodzi
    FX / 20 / 35 / 50 / 85

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wojt@s!o Zobacz posta
    Z przodu aparatu jest przełącznik C S M i pewnie masz na C ustawione.Przestaw na S - problem zniknie
    Wielkie dzięki, pieprzyłem się trzy dni i nie mogłem dość, widocznie przez przypadek przestawiłem.
    Dzięki i pozdrawiam.
    Świat jest pełen niezwykle ostrych, technicznie doskonałych lecz g...o wartych zdjęć.

  8. #8

    Domyślnie

    Ja pisałem na temat wybieraka trybu ostrości a nie trybu wyboru pola af
    Canon Power Shot SX200 IS

  9. #9

    Domyślnie

    Tak wiem właśnie przestawiłem na "S" i jest ok ja porostu szukałem błędu gdzie indziej.

    Dzięki !!
    Świat jest pełen niezwykle ostrych, technicznie doskonałych lecz g...o wartych zdjęć.

  10. #10

    Domyślnie

    Nie ma za co. Moja wcześniejsza wypowiedz była skierowana do kolegi Arczibald.
    Pozdrawiam
    Canon Power Shot SX200 IS

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •