Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23
  1. #1

    Domyślnie nowy komp, nowy system - tylko co?

    Witam,

    stoję przed wyborem nowego komputera. O ile sprawa sprzęt u nie stanowi większego problemu ( Asus p5q deluxe, itp) to wybór systemu juz jest bardziej skomplikowany. Otóz nigdy nie pracowałem z oprogramowaniem do edycji, do tej pory mysiałem się zadowolić jedynie zmianą wielkości. Razem z płytą główna będe musiał kupić system, który po pierwsze obsłuzy stare urządzenia (Agfa snapscan 1236u, HP 4P, kontroler promise tx 100). pracowałem jedynie z Win XP Pro i taki chę kupić, na horyzoncie jest jeszcze Win XP Pro 64bit i Vista. Czy przesiadka na taki system da mi coś więcej, niż obsługa 4 GBG ram? na jakich systemach Wy pracujecie?
    pozdrowienia
    drHardware. Moje zdjęcia zdradzają raczej dokumentalny charakter niźli artystyczny...

  2. #2
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Na xp pro-kiedyś wsadze sobie 16gb ramu i zapodam viste i odlecę w kosmos

  3. #3

    Domyślnie

    Ktory windows to obsluzy, przepraszam? Aaaaaaaa zapomnialem, Windowsy sa juz khy khy 64-bit

  4. #4

    Domyślnie

    Nie pakuj się w Vistę, to straszny zamulator, zostań przy XP. Niedawno też zmieniałem kompa, zbudowałem calkiem przyzwoitą maszynę, ale system doradzono mi XP i dobrze mi doradzono, śmiga aż miło. Nawet CNX2, który uważany jest za wolny program, śmiga na RAWach w mgnieniu oka, a mam tylko 2GB ramu, ale za to szybkie kości i szybki procek.
    Jacek, pozdrawiam!
    D700+To16-28/2.8+T28-75/2.8+N80-200/2.8DED+N50/1.8+SB800


  5. #5
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=69143&page=3 w tym watku jest o sprzecie ale chciałbym powiedzieć że miałem wachania co do xp a visty. Zostałem przy tym pierwszym bo w sumie trochę go poznałem i to był strzał w 10.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jacekmarysienka Zobacz posta
    Nie pakuj się w Vistę, to straszny zamulator, zostań przy XP. Niedawno też zmieniałem kompa, zbudowałem calkiem przyzwoitą maszynę, ale system doradzono mi XP i dobrze mi doradzono, śmiga aż miło. Nawet CNX2, który uważany jest za wolny program, śmiga na RAWach w mgnieniu oka, a mam tylko 2GB ramu, ale za to szybkie kości i szybki procek.
    A zdradz jakie dokladnie masz komponenty bo szukam sprzetu na ktorych NEFy beda smigac
    Nikon

  7. #7

    Domyślnie

    - Win XP 64bit - stanowczo odradzam, dużo problemów ze sterownikami, oprogramowaniem. WinXP nie doczekał się poprawnie i sprawnie pracującej wersji 64 bitowej.

    - Vista - nadaje się do nowego sprzętu. Jeśli składasz nowy komputer (Core2Duo etc.), Vista spokojnie sobie poradzi i nie odczujesz różnicy w porównaniu z XP. Obsługa starego sprzętu: tutaj mogą się pojawić problemy ze sterownikami, zwłaszcza dotyczy to wersji 64bit, która nie pozwala na uruchomienie niepodpisanych przez MS sterowników.

  8. #8

    Domyślnie

    Ja polecam iMack 24 cale
    foto, jazz & more .....

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Yaro Zobacz posta
    Ja polecam iMack 24 cale
    Ja nie polecam, nie znalazłem sterowników dla drukarki HP 4P pod MacOS na stronie hp.pl

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Peter Zobacz posta
    Ja nie polecam, nie znalazłem sterowników dla drukarki HP 4P pod MacOS na stronie hp.pl
    Szukaj na stronie .com . Powinni mieć

    pzdr

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •