Cytat Zamieszczone przez kronos28 Zobacz posta
W tym przypadku nie będzie inaczej i sprzęt nie ma tu nic do znaczenia - kiepskiej baletnicy... a prosiłem - testy ściany chłopie.

A teraz rady

1. zdjęcie nieostre - nie tylko staraj się panować nad tym ale
a. po zmniejszeniu zdjęcie się wyostrza (nie przeginając oczywiście)
b. masz podgląd (toż to cyfrówka) wiec i możliwość wstępnego oszacowania ostrości fotki - jak przeglądasz już na kompie i fota jest nieostra (jak ta) to nic innego tylko kosz.

2. poczytaj o kompozycji kadru, mocne punkty itd.

3. poczytaj na temat operowania GO itd.

pomocna będzie na początek linkownia forumowa - dział szkoła fotografii http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=16831.
Dzięki za pomoc... test ściany, brzmi przerażająco jakby miał rzucac aparatem w "the wall", nie no ale tak całkiem na poważnie to te rady mi mogą pomóc, następnym razem zastanowie się czy chce miec cos takiego na scianie i popytam tez o to znajomych ;P



Przy takim oświetleniu i kolorach autofokus potrafi wariować i trzeba mu dopomóc ręcznie.
Szczerze mówiąc zawsze staram się jechac na hardcorowych ustawieniach, wszystko manualne focusa też staram się ustawiać ręcznie, może właśnie tu mój błąd.....