Witam wszystkich! Przeglądałem wszystkie możliwe wątki na tym forum i nic nie znalazłem co by mi pomogło rozwikłać mój problem. Ostatnio trochę "grzebałem" w moim D80 i w menu optymalizacji zdjęcia ustawiałem różne opcje, np.:kolory bardziej żywe, wyostrzenie itp. Na podglądzie w aparacie było widać, że zdjęcia wychodzą różnie, tzn odpowiednio do zmienionych parametrów - wszystko zapisywane w NEF. Sytuacja dopiero mnie zaskoczyła gdy zaimportowałem zdjęcia do Lightrooma - wszystkie zdjęcia wyglądają jednakowo jak by nic nie było przy nich majstrowane. Wiem, że te parametry mogę spokojnie ustawić w programie, jednak mnie zastanawia dlaczego tak się dzieje, może ktoś już spotkał się z takim efektem przy imporcie zdjęć?
Dodam jeszcze, że przeglądając np. w LightZone wszystko jest ok.
Szukaj



Odpowiedz z cytatem
Skontaktuj się z nami