Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
  1. #1

    Domyślnie Porównanie czułości ISO - D300 VS D200

    Panowie, coś mnie zastanowiło a nie mam jak teraz zrobić testu. Czy ISO 200 w D300 to faktycznie ISO200 ? Pytam bo poprzednik jakim fociłem (D70) przy ISO 200 dawał te same czasy co D200 przy ISO 100. Tutaj mam wrażenie że jest podobnie ale opieram się tylko na jednym temacie. Otóż robiłem ostatnio ślub w ciemnym jak h. kościele - poprzednio ponad rok temu ten sam kościł z D70. Zastanowiło mnie to że podobna pora focenia, te same warunki zewnętrzne a o dziwo przy podobnych czasach D70 wypadł nie mniej gorzej... co oznaczałoby że ISO w D300 i D70 pokrywa się czułością... Możecie to sprawdzić? Posunę się dalej - mam wrażenie że ISO 800 w D300 jest nawet mniej czułe jak w D70... ale może to tylko moje subiektywne odczucie...
    Al "CAPONE" Bundy
    Puszka, słoik, świeczka... tylko brak talentu.

  2. #2

    Domyślnie

    Potrzebne Ci to do czego? Just curious...
    Pzdr
    D800

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    Jaka spiskowa? D200 ma inne faktyczne czulosci niz np. 30D, nie pokrywjace sie z nominalnymi. Moze wiec i tu to zachodzi?
    Nikon F-501, Canon 30D

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maki Zobacz posta
    Potrzebne Ci to do czego? Just curious...
    Pzdr
    Jołk???

    Jeśli dla Ciebie to nie ma znaczenia to nie mam pytań. Mam wyjaśnić zależność przysłona/czułość vs otwarcie migawki ????

    Żadna teoria spiskowa - poprostu w tym przypadku zgłupiałem. Gdyby było jak myślę to te fantastyczne niskie szumy przy wysokim ISO nie byłyby już tak rewelacyjne. Od ładnego już czasu focę śluby tylko w manualu i pewne nastawy mi się utrwaliły. Nagle odkrywam co odkrywam i zonk... Może się mylę - dlatego poprosiłem o sprawdzenie osoby mające taką możliwość.
    Al "CAPONE" Bundy
    Puszka, słoik, świeczka... tylko brak talentu.

  6. #6

    Domyślnie

    Sam sobie wyjaśnij. Ustawiasz w domu aparat, zachodzisz do kościoła, a tu zonk...
    D800

  7. #7

    Domyślnie

    Al, wystarczy dopaść światłomierz i zrobić ze trzy próby.
    Maki, przecież to dość istotne jest

  8. #8

    Domyślnie

    no i jeszcze musisz wziąść pod uwage rozpiętość tonalną tam gdzie było czarno bądź przepał na D70 to na D300 z racji tego że ma większy zakres tonalny wcale nie musi być tak samo
    D300, i klamoty do niego
    R.E.Durka

  9. #9

    Domyślnie

    Kulturalnie się spytałem, uzyskałem odp taką jaką uzyskałem.
    To że Nikon różni się od Canona w tym względzie to ja czytałem już dawno temu. Podobnie może być pomiędzy modelami Nikona, również w pewnym zakresie między poszczególnymi egzemplarzami. Ja się pytam jakie to ma znaczenie w praktyce? Czy puszki różnią się o 3EV? Czy Kolega nie robi fotek na próbę tylko ustawia i wali w ciemno nie patrząc na wyświetlacz? Jak to w ogóle w praktyce porównać?
    Pzdr
    D800

  10. #10

    Domyślnie

    Wg DPreview zarówno D300 jak i D200 mają poprawne ISO, więc zaobserwowany przez Ciebie efekt, przynajmniej teoretycznie, nie powinien występować.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •