Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Proszę o pomoc

  1. #1

    Domyślnie Proszę o pomoc

    Witam!

    Chciałbym wrócić do starego hobby jakim była fotografia, ale zupełnie nie wiem od czego zacząć. Moje ostatnie aparaty to był Zenit, jak na owe czasy nie najgorszy, ale nie wiem co można by było teraz kupić. Chciałbym na pewno coś z Nikona, może być to model starszy , ale b. solidny, bo za to cenię japońskich producentów. Taki, którym można by było i gwoździe wbijać jak zajdzie potrzeba! ( bez skutków ubocznych dla sprzętu!! )

    Dziękuję za pomoc i pozdrawiam

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie Re: Proszę o pomoc

    Cytat Zamieszczone przez Piotr Burda
    Taki, którym można by było i gwoździe wbijać jak zajdzie potrzeba! ( bez skutków ubocznych dla sprzętu!! )
    Do takich zastosowań to tylko F4
    SB800 + ciężka torba ( oprócz talentu )

    "lepiej milczeć, wtedy nawet głupca moga wziąć za mędrca"

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2005
    Miasto
    Ruda Śląska
    Posty
    127

    Domyślnie

    moze napisz ile chcialbys przeznaczyc pieniedzy na body, ile na szkla, co fotografujesz, bo tak to nie ma o czym gadac

  5. #5

    Domyślnie

    Nikon F70 ;] proponuję
    Zatrzymaj chwile w odbiciu szkieł aparatu...

    Nikon F50, Nikkor 28-80mm 3,5-5,6 D, Zenit ET, Helios 44M, Jupiter 135mm

    dugi

  6. #6
    Zbanowany
    Dołączył
    03 2006
    Miasto
    Pogranicze
    Posty
    1 402

    Domyślnie

    Piotr Burda

    Napisz, czy to ma być manualny czy AF i ile możesz na to przeznaczyć pieniędzy, będzie nam łatwiej Ci coś doradzić.

    gALL



    Pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    Wiadomo, że na początek nie chciałbym się narażać na ogromne koszty, ale też nie chcę jakiegoś ,,chłamu" , który rozsypie mi się za parę miesięcy.

  8. #8
    Zbanowany
    Dołączył
    03 2006
    Miasto
    Pogranicze
    Posty
    1 402

    Domyślnie

    Wiadomo, że nic nie wiadomo... Wiecie coś więcej w temacie co kolega chce i za ile? Dla mnie Piotr Burda jesteś zbyt tajemniczy i ogólnikowy. Przeczytaj jeszcze raz nasze pytania do Ciebie i odpowiedz, to wtedy uzyskasz konkretną radę.

  9. #9

    Domyślnie

    Fotografuję głównie krajobrazy i architekturę. Co do ceny to powiedzmy całość do 2500 PLN

    Dziękuję za porady

  10. #10

    Domyślnie

    Witam!
    Do krajobrazu i domkow to na poczatek przygody z fotografia proponuje:

    NIKON F3 (1000 - 1300 zl) automatyka i manual, profesjonalne body, parametry w necie lub na forum

    lub
    NIKON FE2 (600 - 800 zl) automatyka i manual, jak wyzej

    lub
    NIKON FM2 (600 - 800 zl) tylko manual, i jak wyzej

    do tego 2 obiektywy na poczatek niedrogie:
    50mm 1,8 AIS oraz 28mm 2,8 AIS

    plus statyw i kilka filtrow: zolty (do cz/b), polowkowy szary i polar
    POWINIENES SIE ZMIESCIC W 2500zl, podalem ceny przyblizone, nie jestem handlarzem i moge sie mylic.

    [ Dodano: Czw 08 Cze, 2006 ]
    aaaa i jeszcze jedno to co podalem to tylko MANUAL FOCUS tak jak zenit, body AF proponowalbym NIKON 801s (naprawde super aparat a do tego niedrogi jak na jego mozliwosci)

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •