Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: dzieci

  1. #1

    Domyślnie dzieci

    zaraz mnie szlak trafi

    pomóżcie!
    mam dwójkę dzieci i chciałbym zrobić w końcu jakieś udane zdjęcie w ruchu w warunkach domowych, ale wszystkie wychodzą mi poruszone lub zamazane.
    zdjęcia z wbudowaną lampą nie oddają klimatu, a zewnętrznej lampy nie mam.

    mam nadzieję, że mogę liczyć na waszą wyrozumiałość i litość.
    ---------------------------------------------------------------
    D70/AF-s NIKKOR 18-70mm 1:3,5-4,5G ED/AF NIKKOR 70-300mm 1:4-5,6G

  2. #2

    Domyślnie

    czas....czas otwarcia migawki jest tu dość istotny. Skorzystaj z priorytetu czasu. (1/125s i wyżej, zalezy jak ruchliwe)

    a i tak a propos - szlak to jest bojowy, trafia szlag
    I'm not always right, but I'm never wrong...

  3. #3

    Domyślnie

    klej na podłodze
    powinno pomóc
    myślę co piszę

  4. #4

    Domyślnie

    a jakieś inne parametry ustawienia oprócz czasu migawki?
    ---------------------------------------------------------------
    D70/AF-s NIKKOR 18-70mm 1:3,5-4,5G ED/AF NIKKOR 70-300mm 1:4-5,6G

  5. #5

    Domyślnie

    1. Zakup lampy to dobry pomysł, w domu odbijam od sufitu/ścian.
    2. Czasami zajmuję czymś moją małą (rysowanie, czytanie), wtedy można spokojnie manualnym szkiełkiem focić.
    3. Priorytet czasu + AF-S
    4. Relanium?
    5. Wysokie ISO, w D70 iso800 nie szumi specjalnie

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez flasher Zobacz posta
    a jakieś inne parametry ustawienia oprócz czasu migawki?
    mozesz ustawic tryb autofocusa na ciagły, jak ci wylatuja z ostrosci - a ty w ogóle je ostro widzisz
    I'm not always right, but I'm never wrong...

  7. #7

    Domyślnie

    Z własnego doświadczenia zaproponuję Koledze albo zakup jasnej 50 albo lampy zewnętrznej, a najlepiej jedno i drugie
    Zestaw dość ekonomiczny, a znacząco moim zdaniem poprawi Twoje uzbrojenie w fotograficznej walce z temperamentem maluchów.
    Nie żałuj chłopie. Dzieciaki rosną, czasu nie wrócisz, foty zostaną.
    Ostatnio edytowane przez georghe ; 03-09-2008 o 08:30
    Nikon

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez georghe Zobacz posta
    Z własnego doświadczenia zaproponuję Koledze albo zakup jasnej 50 albo lampy zewnętrznej, a najlepiej jedno i drugie
    Dobra rada. Gdy założyłem 50 1.8 zamiast 18-70 ilość zamazanych fotek wyraźnie spadła Dodam tylko, żeby lampą nie błyskać na wprost. Im młodsza pociecha tym delikatniejsza siatkówka. Zresztą dorosłym też nie powinno się błyskać prosto w oczy.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez flasher Zobacz posta
    a jakieś inne parametry ustawienia oprócz czasu migawki?
    ------------------------------------
    1. przekupić,
    2. przywiązać do kaloryfera,
    3. zabrać buty - w skarpetach biegają zdecydowanie wolniej,
    4. podać szampana - będą się przewracać, ale nie uciekną,
    5. zatrudnić rodzinę, niech przytrzymają smarkaczy, później w ps wyciąć co zbędniejszych domowników,
    6. dać coś fajnego do zabawy, np. Nikona + młotek - przez kilka sekund postoją w jednym miejscu.
    Resztę, wymyśl sam.
    Powodzenia
    Tutaj jest... podpis

  10. #10

    Domyślnie

    Jako że sam moje pociechy fotografuję od lat to radę mam.
    Zabrać je z domu koniecznie w plener a wówczas samo coś napewno wyjdzie.
    Tu kilka moich przykładów, może sie przydadzą?

    http://www.digart.pl/zoom/1162207/Sp..._po_parku.html

    http://www.digart.pl/zoom/358664/PIOTRUS_PAN.html

    http://www.digart.pl/zoom/1469056/Burza.html

    http://www.digart.pl/zoom/978083/Prawie_do_nieba.html

    http://www.digart.pl/zoom/1686577/Spozniona.html
    Szary, cichy człowiek.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •