Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27
  1. #21

    Domyślnie

    oo, o tym nie wiedzialem
    dzia

    w sumie napisalem:
    "teraz zaden nikon z nowa matryca CMOS nie ma ISO 100 - D90/D300/D700/D3"
    D300 + MBD10 + D80 + MBD80 + F 85/1,4 + N AF 50/1,8D + N AF-s 35/1,8 + N AF 24/2,8 [bez D] + N 70-300VR + N 18-70 + SB 600

  2. #22

    Domyślnie

    stare CCD tez nie miały 100. D70 itp. W sumie jest mało nikonów z ISO 100, poza serią jednocyfrową przed D3, ISO 100 miała matryca 10 MPx - dawana do D200, D80, D40x i D60.
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

  3. #23

    Domyślnie

    Praktyczne zastostowowanie ISO100 dla amatora? Proste.
    Piękny, bardzo słoneczny dzień. Wybrałeś się z "połówką" (i nie mam tu na myśli flaszeczki) nad jezioro - niebo bezchmurne.
    Jako, że w koszyku mnóstwo smakołyków na piknik - postanowiłeś zabrać ze sobą jasnego standardowego zooma, którego akurat posiadasz.
    Wspomniana połówka pręży się do słońca, łapiąc jego jesienne promyki - a ty co - myślisz sobie - zrobię jej zdjęcie.
    Słońce jest akurat nad wodą, ona twarzą do tafli jeziora. Kadrujesz postać na tle nieba i lasu. Światła w brut. Las stosunkowo blisko.
    Jaką wybierzesz przysłonę?

    Pewnie w okolicach 3.2 dla uzyskania sensownej GO do portretu przy posidanej akurat ogniskowej.

    No i właśnie w takich warunkach ISO 100, 50, 25 zdaje się być nieocenione.
    24355050508080135105200...
    www.jswierad.pl

  4. #24

    Domyślnie

    Ech mógłbyś książki pisać, aż się rozmarzyłem o tym jeziorze Tak serio ostatnio robiłem zdjęcia fragmentu nieba niebieskiego na różnych iso od 100 po 3200 i szczerze mówiąc to 100 przy cropie wygląda jakby mniej szumiało ;/ możliwe to? a różnica noooo.. taka widoczna. Zaraz poszukam to może wkleję cropy.


  5. #25

    Domyślnie

    Jeziorze? No a ja przypuszczałem, że "rozmarzanie się" dotyczyć będzie raczej prężącej się połówki... ale - co kto lubi
    (przepraszam za offtopiki dzisiaj trochę, jest piątek i to już popołudniowy a ja siedzę w pracy i nic nie wskazuje na to, że szybko stąd wyjdę a forum odpręża)
    24355050508080135105200...
    www.jswierad.pl

  6. #26

    Domyślnie

    ok pierwsze zrobione na iso 100 a drugie 200 crop zrobiony poza tym nie tykane dlatego lekkie różnice naświetlenia.
    No nie wiem, może źle testowałem.... co myślicie??




  7. #27
    seth
    Gość

    Domyślnie

    ciekawe a teraz zrob na manualu to samo na iso 200, następnie (też w manualu) prześwietl o 1EV i przy wołaniu rawa ściagnij to 1 EV , pewnie będzie taki sam wynik. Ciekawe..

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •