Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie Technika robienia zdjęć z lampą

    Chcialbym poprosić o pomoc w wyszukaniu tematu który pomógł by mi zrobic zdjęcia z lampa. Szuka na forum jednak nie natrafiłem na nic co by mi pomogło. Robię zdjęcia za lampa głównie z odbiciem o ściany lub sufity itp. wychodza ok... Jednak miałem okazję widzieć zdjęcia wykonane przez kogos kto walił lampą na wprost - reporataż wyszedl super! Zawodowo na maksa... Próbowałem robić cos podobengo (z osłabienie błysku) - jednak zdjęcia wychodż koszmarne! Na twarzy pojawiają się plamy, i wszsytkie uchybienia w urodzie zdjęcia sa koszmarne ja z taniego aparatu... załamka....

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Tak czytałem juz wcześniej - to mnie przekonało do tego by nie bac się robic z lampą... A odbite światlo jest w większości wypadków gwarantem dobrego zdjęcia. Jednak ja myslę o zdjęciach z fleszem w plenerze gdzie błyskiem doswietla się ciemne elementy... i to błyskiem na wprost - moje zdjęcia z fleszem są nie ciekawe płaskie i brzydkie - spodziewam sie że to raczej problem ustawień aparatu... oczywiście ściągam błys na -1,7 i wiecej ale z marnym skutkiem. Pomiar punktowy przy matrycowym jest jeszcze gorzej....

  4. #4

    Domyślnie

    Mógłbyś pokazać zdjęcie z tym "płaskim" efektem o którym mówisz? i zdjęcie na wprost robione z lampą które Tobie się podoba, do którego dążysz w uzyskaniu podobnego efektu?

  5. #5

    Domyślnie

    z moim nie bedzie problemu... z nie moim ptroblem bo to zdjęcia publikowane i to w druku ale poszperam w in ternecie cos znajdę....

  6. #6

    Domyślnie

    W takim razie, pokaż najpierw swoje i zobaczymy co jest nie tak

  7. #7

    Domyślnie

    A może zainteresujesz się tematem "strobingu". Ostatnio na forum jest tego dużo.
    Marek
    D800 + parę szkiełek.

  8. #8

  9. #9

    Domyślnie

    lampa "na wprost" -1 EV i punktowy pomiar swiatła - pomiar z twarzy. Zdjęcie nie kręcone kolorami. mam wrażenie że twarz a szczególnie kolory bardzo słabe ...

  10. #10

    Domyślnie

    Jeśli model Twojego aparatu to D70 i wyżej a lampy SB-600 i wyżej to spróbuj pobawić się w CLS..
    FX+ FX + 20-35/2 + 50/1.4 + 85/1.8 + 70-200/2.8 VR

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •