Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Która lampa do D70 SB600 cz SB800

    Witajcie

    Oglądałem ostatnio lampe SB600 i zastanawiałwm sie jakie są istotne różnice oprócz mocy lampy pomiędzy SB600 i SB800 bo różnica w cenie jest spora.
    Interesuje mnie również (bo z tematu lamp jestem zielony), czy można za pomocą tych lamp zrobić zdjęcie z błyskiem na ostatnią kurtynę bo w ustawieniach lampy wbudowanej jest taka opcja REAR ale bysk jest po zwolnieniu migawki na początku i na końcu, a nie tylko na końcu. Czy któś mi może wyjaśnić dlaczego tak jest i czy w SB 600 i 800 działa to tak samo??

    Pozdrawiam
    Seka

  2. #2

    Domyślnie Re: Która lampa do D70 SB600 cz SB800

    Cytat Zamieszczone przez seka
    Interesuje mnie również (bo z tematu lamp jestem zielony),
    Zielony jesteś również z korzystania z forum. Jak myślisz po co jest FAQ
    http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?t=10349
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  3. #3

    Domyślnie Re: Która lampa do D70 SB600 cz SB800

    Cytat Zamieszczone przez szymony
    Cytat Zamieszczone przez seka
    Interesuje mnie również (bo z tematu lamp jestem zielony),
    Zielony jesteś również z korzystania z forum. Jak myślisz po co jest FAQ
    http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?t=10349

    edit: Prosze trzymac emocje na wodzy. W związku z tym iz to pierwszy raz, skonczy sie na upomnieniu. Kolejnym razem, posypią się ostrzeżenia.

    Moderator

  4. #4

    Domyślnie

    No ja bym się obraził...
    Al "CAPONE" Bundy
    Puszka, słoik, świeczka... tylko brak talentu.

  5. #5

    Domyślnie

    seka
    Nie zniżę się do twego poziomu. Rozumiem że to podziękowanie za podanie linka. No cóż dziękuję za "komplementy".
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  6. #6

    Domyślnie Re: Która lampa do D70 SB600 cz SB800

    Cytat Zamieszczone przez seka
    ... jakie są istotne różnice oprócz mocy lampy pomiędzy SB600 i SB800 bo różnica w cenie jest spora.
    Jesli nie szukasz konkretnych opcji, to znaczy ze dodatkowe bajery sa Ci niepotrzebne. Zrob tak jak ja i nie przeplacaj za SB800

    Cytat Zamieszczone przez seka
    ...ale bysk jest po zwolnieniu migawki na początku i na końcu, a nie tylko na końcu. Czy któś mi może wyjaśnić dlaczego tak jest i czy w SB 600 i 800 działa to tak samo??
    Aparat wysyla probny blysk dla pomiaru odibtego swiatla, stad ten probny przeblysk. On jest nie tylko na REAR ale zawsze gdy nie masz lampy w trybie manualnym (bo wtedy sam decydujesz z jaka sila ma blysnac). Ten probny blysk nie jest rejestrowany przez matryce, bo migawka otwiera sie tuz po nim. Oczywiscie REAR dziala tak z wbudowana lampa jak i z SB-600 czy SB-800.

    Teraz jestes juz mniej zielony :P
    Pozdr.
    D300|D70s|D70|35/2D|50/1.4D|85/1.8D|17-55/2.8|100/3.5macro|17-50/2.8|SB800|SB600.

  7. #7

    Domyślnie

    Dzięi serdeczne SEDIN za informacje. Pozdrawiam

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2006
    Miasto
    Wawa-Bydg-Tor
    Posty
    64

    Domyślnie

    Ja znalazłem coś takiego, może Wam pomoże
    porównanie sb600 i sb800
    Jest tam nie tylko porównanie, ale też opis funkcji i ich wykorzystanie. Oczywiście autor patrzy oczami posiadacza SB600 i trochę stara się udowodnić wyższość świąt Bożego narodzenia nad Wielkanocą, ale... dla mnie to dość ciekawe źródło potwierdzające ideę zakupu SB600
    50tka, sb600, 18-200 + zwykle brak pomysłu, czasu i umiejętności ;o)

  9. #9
    fotoplastic
    Gość

    Domyślnie

    czy moze ktos mnie poratowac instrukcja po polskiemu do SB 800..bardzo bede wdzieczny...dozgonnie...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •