Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 49

Wątek: D60 - bateria

  1. #1

    Domyślnie D60 - bateria

    Witam

    Kto pyta, nie bladzi, wiec mam do obytych ze sprzetem Nikona pytanie: czy to "normalne", ze bateria po jednym dniu uzytkowania aparatu (niezbyt instensywnym, kilkadziesiat zdjec plus czuwanie - ustawianie opcji, przegladanie itd.) siada do 1 kreski gdy poprzedniego wieczoru byla ladowana (full)?
    Dodam tylko, ze D60 mam w domu od wczoraj i wydaje mi sie, ze przy nowej baterii to naprawde dziwna sprawa...
    Zwlaszcza, ze wg roznych testow zywotnosc baterii w tym modelu to ok. 300 klatek (producent podaje ok. 100 wiecej).

    Niestety nie wiem co sie dzialo z bateria w sklepie (przed zakupem), ale jesli jutro tez mi tak szybko "siadzie", to chyba jedynym wyjsciem jest reklamacja?

    Pozdrawiam i bede wdzieczna za rade!

  2. #2

    Domyślnie

    mysle ze post do skasowania a kolega forumowicz do szukajki....
    rock and roll all night and party every day
    jestem tylko obserwatorem...

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rockabilly Zobacz posta
    mysle ze post do skasowania a kolega forumowicz do szukajki....
    W szukajce znalazlam wczesniej cos o dodatkowych stykach baterii w D60, o baterii w D80, ktora momentalnie siadala mimo, ze byla naladowana na max, o tym, ze bateria tak czy siak sie rozladowuje, nawet jak nie korzysta sie z aparatu, ale to nie jest odpowiedz na pytanie czy powinnam sie martwic i reklamowac czy jeszcze odczekac?

  4. #4

    Domyślnie

    Samo robienie zdjęć "nie zjada" dużo baterii. Ale przeglądanie już tak.
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  5. #5

    Domyślnie

    Jeżeli nie zmiemiałaś ustawień to podczas czuwania aparat przez ok 8 s ciagle pracował na full . Czyli zmieniał parametry zdjęcia< czas, f> A to sporo bierze. Jeżeli dużo grzebałaś w menu to też sporo bierze.
    Ja przy sporej zabawie zrobiłem ok 180 fot. Za drugim razm na mieście już ok 230 i jedna kreska zeszła dopiero na dzień następny. Czyli sądze że ok 250 fotek a zeszła jedna kreska. Niestety na sobotę potrzebuje maxx więc muszę doładowac i nie mam jak sprawdzic ile jeszcze bym zrobił.
    Polecam mienic w menu czasy na krutkie lub zdefiniuj sama. chodzi mi o czasy wyłączenia auto pomiaru i wył monitorka .
    D5100//// 18-105VR

  6. #6

    Domyślnie

    Juz myslalam, ze nic dobrego mnie na tym forum nie spotka, a tu mila niespodzianka i rzeczowe odpowiedzi
    Bardzo Wam dziekuje

    Faktycznie sporo zmienialam w menu, ustawieniach, troche mi jednak jeszcze zajmuje wybranie parametrow w trybie M, takze pewnie macie racje, ze przez to tyle baterii zzarlo.

    Dzieki jeszcze raz i pozdrawiam!

  7. #7

    Domyślnie

    Dodam tylko, ze D60 mam w domu od wczoraj i wydaje mi sie, ze przy nowej baterii to naprawde dziwna sprawa... Nowa /fabrycznie/ bateria ze sklepu, więc nie była naładowana do"pełna" mimo ,że wskaznik pokazywał pełną.Dopiero po kilku pełnych cyklach rozładowania i naładowania akumulator osiągnie całkowitą pojemność.Zdaje się ,że w instrukcji jest coś na temat obsługi akumulatora.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pixel-x Zobacz posta
    Dodam tylko, ze D60 mam w domu od wczoraj i wydaje mi sie, ze przy nowej baterii to naprawde dziwna sprawa... Nowa /fabrycznie/ bateria ze sklepu, więc nie była naładowana do"pełna" mimo ,że wskaznik pokazywał pełną.Dopiero po kilku pełnych cyklach rozładowania i naładowania akumulator osiągnie całkowitą pojemność.Zdaje się ,że w instrukcji jest coś na temat obsługi akumulatora.
    Pierwsza rzecza jaka zrobilam przed wlaczeniem aparatu w domu bylo naladowanie baterii - ok. 90 minut, zgodnie z instrukcja, az lampka przestala migac.

    Ciesze sie, ze nie mam sie czy martwic, no moze za wyjatkiem jakosci moich pierwszych prob z lustrem

    Dzieki i pozdrawiam!

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez morena Zobacz posta

    Ciesze sie, ze nie mam sie czy martwic, no moze za wyjatkiem jakosci moich pierwszych prob z lustrem

    Dzieki i pozdrawiam!
    I tym takze nie masz co sie martwic, bo jak za 30 lat dostaniesz World Press Photo Award, to bedziesz sie z tych "poczatkow" nabijac .
    Wszystko z czasem, nic na sile.
    Elektryczna klamka od Tippmana zasilona powietrzem o wysokim ciśnieniu, służąca do robienia siniaków w okolicach głowy. A do tego jakiśtam Nikon do dokumentowania dzieła zniszczenia.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez carl00s Zobacz posta
    I tym takze nie masz co sie martwic, bo jak za 30 lat dostaniesz World Press Photo Award, to bedziesz sie z tych "poczatkow" nabijac .
    Wszystko z czasem, nic na sile.

    Hehe, dzieki za pocieszenie
    Jedno jest pewne - potrzeba mi duuuzo cierpliwosci i wytrwalosci, zwlaszcza gdy mysle, ze nigdy nie uda mi sie zrobic dobrego zdjecia. Tyle, ze kazdy na poczatku ma ogromny zapal i chcialby miec szybkie efekty, ale to nie jest takie proste
    D60 + Nikkor 18-55 VR = oto ja amator

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •