Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Wątek: Canon - Nikon

  1. #1

    Domyślnie Canon - Nikon

    Mam pytanie do posiadacza 5D, czytacza naszego forum z Lodzi. Bylbym mocno zainteresowany wykonaniem sesji porownawczej korpusow zaopatrzonych w podobnej jakosci optyke. Do dyspozycji postawie D200 i/lub D2x, studio oraz cala mas dobrych checi. Zimne piwko ofc bezdyskusyjne. Zdjecia studyjne i plenerowe, czas okolo dwoch godzin. Czekam na zgloszenie.

  2. #2

    Domyślnie

    Bardzo chętnie bym Ci pomógł.
    Niestety nie jestem z Łodzi.
    Sam jestem ciekaw takiego RZETELNEGO testu.
    Ale jesli miałbys (lub ktos z posiadaczy d200) ochotę na spotkanie w Warszawie - jestem do dyspozycji.
    Teraz mam mnostwo roboty, ale za 2 tygodnie bedzie luzniej.

    pozdrawiam
    amber

  3. #3

    Domyślnie

    jednego jestem pewien
    jeśli tylko przeprowadzicie testy w bardzo kontrastowych warunkach
    niemal czarne sylwetki (np. dzik) na puszystym mroźnym śniegu
    nikony będą bezkonkurencyjne
    w swoim studiu opracowywałem setki zdjęć z obu systemów (kilku dużych klientów)
    już dawno zauważyłem, że canon tak mocno „boi” się prześwietleń, że ciemne pola są aż płaskie
    najgorzej, gdy ten ciemny element to główny obiekt fotografii

  4. #4

    Domyślnie

    Jakby co, to dziki mogę mieć (wujek hoduje).
    Gorzej będzie ze śniegiem

  5. #5

    Domyślnie

    No ja z Canonem nie dam rady.
    Canon nie daje do testów
    A na półce nie mamy
    Przykro mi i przepraszam za nie moc w tej że kwestii.
    D70 Sebastian Grodzicki
    Skype "groseb"
    gg 1519367

  6. #6

    Domyślnie

    do fabryki styropianu z tym dzikiem :D

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jchyra
    jednego jestem pewien
    jeśli tylko przeprowadzicie testy w bardzo kontrastowych warunkach
    niemal czarne sylwetki (np. dzik) na puszystym mroźnym śniegu
    nikony będą bezkonkurencyjne
    w swoim studiu opracowywałem setki zdjęć z obu systemów (kilku dużych klientów)
    już dawno zauważyłem, że canon tak mocno „boi” się prześwietleń, że ciemne pola są aż płaskie najgorzej, gdy ten ciemny element to główny obiekt fotografii
    Ale już teraz jesteś pewien, nie poczekasz na wyniki testu? Chyba jednak rację mają ci którzy mówią że zawsze znajdą się fanatycy dla których nie ważne jest co będzie na zdjęciach bo i tak wiedzą swoje...
    A swoją drogą to podobno d70 nie doświetla a nie "canon" :P

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MareckiMarek
    Chyba jednak rację mają ci którzy mówią że zawsze znajdą się fanatycy dla których nie ważne jest co będzie na zdjęciach bo i tak wiedzą swoje...
    A swoją drogą to podobno d70 nie doświetla a nie "canon" :P
    ja takich „testów” zrobiłem sporo
    opracowywałem wiele, wiele zdjęć
    wspomniałem o tym w swoim poście
    moim zdaniem canon (nawet Mark II) nie razi sobie tak dobrze w ostrym świetle
    nikon oddaje szczegóły w światłach i cieniach nawet gdy jest wściekle kontrastowo
    przykład 1
    po zimowym dniu w terenie przychodzi do mnie dwóch kolegów
    jeden zrzuca zdjęcia z nikona, drugi z canona
    niemal te same ujęcia
    (sama aura była licha na ciekawy klimat)
    nikon jest technicznie do przyjęcia
    zdjęcia z canona są niemal czarno-białe
    przykład 2
    zawodowy fotograf robi zdjęcia żubrów markiem II
    jest wściekle widno południe mroźny dzień
    ponieważ jestem organizatorem tej sesji nie wchodzę w drogę
    pstrykam dla zabawy z daleka F4 na amatorskim negatywie
    wynik: negatyw – OK, zdjęcia z cyfry w 99% do wyrzucenia (brak szczegółów w cienach, albo wypalone tło)
    przykładów mógłbym mnożyć wiele (szkoda miejsca)
    to tyle
    czekam na wyniki

  9. #9

    Domyślnie

    kupcie sobie fuji



    zartuje
    d700 d3 14-24 28 35 50 85 135

  10. #10

    Domyślnie

    Dawaj Niedzwiedziu z tym Fuji. Obalimy kolejne mity i pare piwek

    Seba, Ty to jestes gosc. Przepraszasz za caly swiat. Dzieki Ci za checi.

    Amber, jak sie nie uda w Lodzi, spotkamy sie gdzies w srodku drogi. Problemem bedzie studio ale plener uskutecznimy.

    jchyra, te dziki to niezly pomysl. Gorzej jak sie okaza kargulowymi swiniami. Balans bieli oszaleje

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •