Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1

    Domyślnie Zeiss 35/2 i 50/1,4

    Czy ktoś mial już okazję popracowac na ktorymś z tych obiektywow na pelnoklatkowym body Nikona i podzielic sie wrazeniami?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andrzejek Zobacz posta
    Czy ktoś mial już okazję popracowac na ktorymś z tych obiektywow na pelnoklatkowym body Nikona i podzielic sie wrazeniami?
    Masz na myśli Zeiss Contax Planar 50mm f/1,4 ???

    Wiele kontrowersji słyszałem na temat tego obiektywu, jedni mówią że lepszy, inni że gorszy od Nikkora 50/1.4
    TUTAJ znajdziesz bardzo obszerny i bardzo solidny test porównawczy

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rarog Zobacz posta
    Masz na myśli Zeiss Contax Planar 50mm f/1,4 ???
    Raczej chodziło o Carl Zeiss Planar T* 1,4/50 ZF . I myślę, że to szkło jest jednak lepsze optycznie od N50/1.4
    Marek
    D800 + parę szkiełek.

  4. #4

    Domyślnie

    Ten Zeiss jest z całą pewnością lepszy od N50 1.4. Został wybrany jako najlepsza 50.
    Pozdrawiam.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Imacman Zobacz posta
    Raczej chodziło o Carl Zeiss Planar T* 1,4/50 ZF . I myślę, że to szkło jest jednak lepsze optycznie od N50/1.4
    Nie będę się spierał o nazwę ale z pewnością jest robiony w Japonii w firmie Yashica, która byłą znana ze wspaniałych aparatów Contax ... dlatego też starzy fotografowie do których się zaliczam właśnie tak nazywają "nowe" obiektywy zeissa

    A co do jakości ... to Bjørn Rørslett ocenił ten obiektyw gorzej od Nikkora, a co jak co, ja jemu wierzę!
    Ostatnio edytowane przez Rarog ; 22-08-2008 o 14:43

  6. #6

    Domyślnie

    Małe sprostowanie Yashica też już nie istnieje, wchłonięta przez Kyocera - dlatego nigdzie na "nowych" Zeissach nikt nie znajdzie nawet śladu napisu Kyocera - bo któż by kupił takie cudo hehe. Ale jak jest napisane Carl Zeiss - to same ochy i achy zewsząd.
    Naprawdę Panowie odwiedźcie stronę i sami poczytajcie

    Polecam też historię firmy Carl Zeiss
    oraz ciekawy TEST
    Ostatnio edytowane przez Rarog ; 22-08-2008 o 15:18

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Imacman Zobacz posta
    Raczej chodziło o Carl Zeiss Planar T* 1,4/50 ZF . I myślę, że to szkło jest jednak lepsze optycznie od N50/1.4
    Oczywiscie , że chodzi mi o produkowane obecnie przez Cosine Zeissy ZF.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andrzejek Zobacz posta
    Oczywiscie , że chodzi mi o produkowane obecnie przez Cosine Zeissy ZF.
    I Ty też Brutusie... Przecież przez cały czas rozmawiamy o tym samym obiektywie! zajrzałeś do Historii firmy Zaiss?

    w 1973 cała produkcja Zeissa trafiła fo firmy Yashica, następnie przejęta przez Kyocera aż do roku 2005. Od niedawna wznowiono produkcję obiektywów Zeissa w firmie Cosina - ale są to dokładnie te same modele które produkowała Yashica pod nazwą Contax.

  9. #9
    Zbanowany
    Dołączył
    03 2006
    Miasto
    Pogranicze
    Posty
    1 402

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rarog Zobacz posta
    ...

    w 1973 cała produkcja Zeissa trafiła fo firmy Yashica, następnie przejęta przez Kyocera aż do roku 2005. Od niedawna wznowiono produkcję obiektywów Zeissa w firmie Cosina - ale są to dokładnie te same modele które produkowała Yashica pod nazwą Contax.
    Nie są to dokładnie te same modele.

    Pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vadim Zobacz posta
    Nie są to dokładnie te same modele.

    Pozdrawiam
    A skąd ta pewność? Ja wiem że optycznie to są te same modele. Nowe Planary robione przez Cosinę są ino większe cięższe i używają większych filtrów

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •