Close

Strona 1 z 26 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 255

Wątek: Pierwsza firma

  1. #1

    Domyślnie Pierwsza firma

    Pytanie skierowane do osób które zakładały firmę jak weszliśmy już do UE oraz tych które planują takową założyć. Jakie są opcje dofinansowania z UE, ktoś się o to starał? Bądź z WUP, albo jedno i drugie?

  2. #2
    sailor
    Gość

    Domyślnie

    nie latwiej sie wybrac do urzedu i zapytac??? urzednicy naprawde nei gryza a nawet sa bardzo pomocni
    dofinansowanie - 12kpln na rozoczecie dzialalnosci, od 8 do 200tys dla mikro ponizej 2 lat i od 20ts do 2mln dla msp

  3. #3

    Domyślnie

    BTW Czy jest szansa na dotację z UE na swój pierwszy "biznes", ale pracując jeszcze w starej firmie? Czyli nie mając statusu bezrobotnego.
    Wiem, że z PUP chyba nie ma szans, a jak sprawa z UE ?

  4. #4

    Domyślnie

    Zapytaj w Wojewódzkim Urzędzie Pracy - mają dawać dotacje do 40 tys. Ale jak znam życie to kolejki i znajomości...
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  5. #5

    Domyślnie

    Dotację można otrzymać jeśli:
    1.
    Jest się zarejestrowanym jako osoba bezrobotna, można otrzymać dotację z Urzędu Pracy(do 15 tyś złotych). Nabory chętnych i cała procedura przyznani dotacji odbywa się w Urzędzie Pracy.

    2.
    Nie jest się osobą zarejestrowaną jako osoba bezrobotna (Program Operacyjny Kapitał Ludzki, działanie 6.2 Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia).
    Dotacja jest przyznawana poprzez różnego rodzaju instytucje (agencje rozwoju, fundacje, firmy szkoleniowe, itp.), które wygrają konkurs (właśnie trwają, tu więcej) na pośredniczenie w przyznawaniu dotacji. Wyboru tych instytucji dokonują WUP-y i informacji o tych dotacjach tez trzeba szukać u nich.
    Można otrzymać do 40 tyś i(lub) na okres 6 albo 12 miesięcy około 500zł miesięcznie na wydatki związane z działalnością (opłacenie ZUS-u, czynszu za lokal).
    Tak na szybko:
    - otwierając firmę nie trzeba się się zwalniać z dotychczasowej pracy,
    - nie można prowadzić działalności gospodarczej przez ostatnie 12 miesięcy,
    - przez ostatnie 3 lata nie można było otrzymać dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej,
    - nie trzeba mieć wkładu własnego (choć lepiej jakiś mieć),
    - nie można być karany za przestępstwa gospodarcze,
    - nie można otrzymać dotacji na zakup środków transportu w celu świadczenia usług transportowych (ale na potrzeby własnej firmy tak),
    - nie można założyć gospodarstwa rolniczego,
    - nie można zostać rybakiem,
    - nie można dokonywać pierwszego przetworzenia żywności (czyli założyć np. młyna do zboża, mleczarni),
    - teoretycznie można dotację przeznaczyć na zakup towaru (na środki obrotowe), praktycznie nie.
    Ostatnio edytowane przez Zorki ; 22-08-2008 o 00:03
    Dobry fotograf to i Nikonem potrafi zrobić zdjęcie

  6. #6

    Domyślnie

    prz3mo - z UE jeszcze nie ruszylo, ale warto tylko tam tzreba miec under 25 albo powyzej 40, nei wiem jak tam u ciebie z wiekiem, ja ise lapie
    emeryt

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez giziol Zobacz posta
    prz3mo - z UE jeszcze nie ruszylo, ale warto tylko tam tzreba miec under 25 albo powyzej 40, nei wiem jak tam u ciebie z wiekiem, ja ise lapie
    Ja pierd.. co to za kryteria - poniżej 25 lub powyżej 40 ???
    Nie łapię się w takim układzie - jestem '77.

    Powinni jeszcze ustalić, że ci co urodzili się w dni parzyste dostaną, a nieparzyste - nie.... geeezzz....

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prz3mo Zobacz posta
    Ja pierd.. co to za kryteria - poniżej 25 lub powyżej 40 ???
    Nie łapię się w takim układzie - jestem '77.

    Powinni jeszcze ustalić, że ci co urodzili się w dni parzyste dostaną, a nieparzyste - nie.... geeezzz....
    Nie kryteria.
    Preferowane są:
    - osoby pozostające bez zatrudnienia przez okres co najmniej kolejnych 12 miesięcy w ciągu ostatnich dwóch lat
    - kobiety (w tym zwłaszcza powracające oraz wchodzące po raz pierwszy na rynek pracy po przerwie związanej z urodzeniem i wychowaniem dzieci)
    - osoby do 25 roku życia
    - osoby niepełnosprawne
    - osoby po 45 roku życia
    - osoby zamieszkujące na obszarach wiejskich, w gminach wiejskich, miejsko-wiejskich i miejskich oraz mieszkańcy miast do 25 tys. mieszkańców zamierzające podjąć zatrudnienie w zawodach pozarolniczych (niezwiązanych z produkcją rolną i zwierzęcą).

    Pozostałe nie są wykluczone
    , nie dostaną tylko kilku punktów podczas oceny biznesplanu.
    Dobry fotograf to i Nikonem potrafi zrobić zdjęcie

  9. #9

    Domyślnie

    Ile wynoszą miesięczne koszty prowadzenia takiej działalności - zusy, księgowość itp.? Żona zamierza założyć taką działalność, lokal należy do nas więc już jeden koszt odpada. Średni przychód obliczyliśmy na ok 700zł - 800zł, teraz pozostaje kwestia czy po zarejestrowaniu działalności coś z tego zostanie

  10. #10

    Domyślnie

    jeśli żona pracuje na etacie lub w ciągu ostatnich 5 lat nie prowadziła działalności to koszt ok 200 zł + księgowość pewnie w twoim mieście ok 100-150 zł

    Jeśli nie pracuje, to koszt ok 700 zł ZUSy + księgowość
    Paweł

Strona 1 z 26 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •