Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 43
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kubedes Zobacz posta
    NX1 nie musi być zainstalowany, przy instalowaniu zapyta Cię tylko o SN "apgrejdowanej" wersji - czyli będziesz musiał wklepać 2 SN.


    NXa którego dostałeś z D300 nie możesz dalej dystrybuować - to raz.
    Jeśli jednak oddasz NXa to przy reinstalce NX2 znów zapyta Cię o SN pierwszej wersji - to dwa.
    Dzięki! Tak przypuszczałem.

    A teraz trochę teoretyzując: jeżeli kupię jakiś aparat, to za jakiś czas jak mi się znudzi mogę go sprzedać lub oddać. Czy z programem nie powinno być tak samo? Nie mówię tu o kwestii zakupu Upgrade, jak wyżej, ani o wykonywaniu kopii tego programu, bo tu sprawa jest oczywista, ale o sytuacji, w której przestaję używać jakiegoś programu całkowicie, usuwam go z dysku i sprzedaję, lub daję komuś komplet, tzn oryginalną płytę, klucz produktu, nawet opakowanie. Jak to wygląda w takiej sytuacji?
    Jacek, pozdrawiam!
    D700+To16-28/2.8+T28-75/2.8+N80-200/2.8DED+N50/1.8+SB800


  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gawronnek Zobacz posta
    ok dałem radę, wgrywałem upgrade europejskie a wcześniej zainstalowałem amerykańskie stąd to nieporozumienie
    Dobra! A jak przestawiłeś, żeby ściągał Ci te właściwe? Czy pobierałeś aktualizacje ręcznie? I gdzie mam sprawdzić jaką mam wersję?
    Mam ten sam problem z aktualizacją 2.0.0 na 2.0.1
    Jacek, pozdrawiam!
    D700+To16-28/2.8+T28-75/2.8+N80-200/2.8DED+N50/1.8+SB800


  3. #23

    Domyślnie

    mój problem z aktualizacją 2->2.0.1 polegał na tym że 2 miałem amerykańską a aktualizację europejską, ściągnąłem obie a polskiej strony nikona i posżło
    pozdrawiam Piotr


  4. #24

    Domyślnie

    Ja próbowałem updatować przez Nikon Message Center, tak z automatu. NMC zainstalował mi się chyba z płyty którą dostałem razem z moim D300 (aparat na pewno z polskiej dystrybucji, spradzane po numerze w Nikon Polska), ale tam chyba była wersja amerykańska, bo z kolei CNX 2 zainstalowałem właśnie z płyty którą dostałem w pudełku od Sławka i to jest raczej wersja europejska (jest napisane EUR na płycie), czyli mam odwrotnie niż u Ciebie.
    Wywalało mi po sciągnięci aktualizacji z NMC, że wersje są niezgodne, region się nie zgadza.

    W ostateczności ściągnąłem sobie aktualizację ze strony Nikon Polska, czyli raczej EUR, i poszło za pierwszym razem.

    Pozostaje tylko pytanie, czy nie można jakoś przestawić tego NIKON MESSAGE CENTER, żeby robił to później z automatu, tak jak miałem to wcześniej przy CNX1.3. W sumie problem nie jest palący, ale fajnie byłoby wiedzieć!
    Jacek, pozdrawiam!
    D700+To16-28/2.8+T28-75/2.8+N80-200/2.8DED+N50/1.8+SB800


  5. #25

    Domyślnie

    Ja miałem NX 1.. kupionego (wgrany z płyty). Aktualizował sie na bieżąco z menu help, update. Nabyłem upgrade w wersji 2.0.0, zainstalowałem bez problemu ale nie mogłem go zaktualizować do wersji 2.0.1 z menu help, update. Udało sie dopiero po wejściu na stronę NP, ściągnięciu aktualizacji i "ręczym zainstalowaniu" .

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez T&T Zobacz posta
    Ja miałem NX 1.. kupionego (wgrany z płyty). Aktualizował sie na bieżąco z menu help, update. Nabyłem upgrade w wersji 2.0.0, zainstalowałem bez problemu ale nie mogłem go zaktualizować do wersji 2.0.1 z menu help, update. Udało sie dopiero po wejściu na stronę NP, ściągnięciu aktualizacji i "ręczym zainstalowaniu" .
    Czyli sytuacja analogiczna do mojej.
    Jacek, pozdrawiam!
    D700+To16-28/2.8+T28-75/2.8+N80-200/2.8DED+N50/1.8+SB800


  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez T&T Zobacz posta
    Ja miałem NX 1.. kupionego (wgrany z płyty). Aktualizował sie na bieżąco z menu help, update. Nabyłem upgrade w wersji 2.0.0, zainstalowałem bez problemu ale nie mogłem go zaktualizować do wersji 2.0.1 z menu help, update. Udało sie dopiero po wejściu na stronę NP, ściągnięciu aktualizacji i "ręczym zainstalowaniu" .
    NX2 ciągnie automatyczne update'y zza oceanu - stąd mu się wersje nie zgadzają.
    pozdrawiam, Piotr
    __________________

  8. #28

    Domyślnie

    Odpaliłem triala NX 2.0 i załamka - komp zamulony ma maxa. Dodatkowo po zamknięciu aplikacji wcale wydajność kompa nie wzrosła - po ok 30 min zerknąłem sobie w uruchomione procesy i ...... okazało się, że winowajcą jest NX, który sobie w najlepsze mielił po HDD, pożerał RAM i obciążał procka. Po ubiciu NXa "z palucha" temp. procka spadła o 10 stopni a komp odzyskał wigor.
    NX 2.0.1 też bawi się z użytkownikiem w taką partyzantkę?
    Ostatnio edytowane przez Fr@ntz ; 05-09-2008 o 12:14

  9. #29

    Domyślnie

    No demonem prędkości to on nie jest. Dużo jednak zależy od konfiguracji komputera.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fr@ntz Zobacz posta
    Odpaliłem triala NX 2.0 i załamka - komp zamulony ma maxa. Dodatkowo po zamknięciu aplikacji wcale wydajność kompa nie wzrosła - po ok 30 min zerknąłem sobie w uruchomione procesy i ...... okazało się, że winowajcą jest NX, który sobie w najlepsze mielił po HDD, pożerał RAM i obciążał procka. Po ubiciu NXa "z palucha" temp. procka spadła o 10 stopni a komp odzyskał wigor.
    NX 2.0.1 też bawi się z użytkownikiem w taką partyzantkę?

    Zależy do czego porównujesz. W porównaniu do CNX1.3 to CNX2 to rakieta.
    W przyspieszeniu pracy pomaga też przeniesienie katalogów Cache i Temp CNXa na inny dysk niż systemowy.
    Jacek, pozdrawiam!
    D700+To16-28/2.8+T28-75/2.8+N80-200/2.8DED+N50/1.8+SB800


Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •