Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20
  1. #11
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2008
    Miasto
    Ennis/Irlandia
    Posty
    20

    Domyślnie

    i czy konwentery kenko 1.4x oraz 2.x DG oznaczone AF-S bedą poprawnie współpracowły z obiektywami nikona oznaczonymi takim samym symbolem ( mam na mysli mocowanie )
    dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam.

  2. #12
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    dolnośląskie
    Posty
    73

    Domyślnie

    Kupiłem TC 17-EII do swojego 70-200 i jestem rozczarowany - AF raz działa , raz nie . Czy to jest taka regóła tego czegoś czy może ja coś robię nie tak ?? . Czy ktoś miał podobne doświadczenien z tym zestawem ???
    pzd..............Andrzej
    D800 / N 50 AF-S . 1,4 G / N 14-24 AF-S . 2,8 G / N 24-70 AF-S . 2,8 G / N 70-200 AF-S . 2,8 G VR II / N 105 AF-S . 2,8 G VR Micro / TC-17 EII / SB-800 /

  3. #13

    Domyślnie

    Kupiłes używkę? Nie powinno być takich jaj z tym zestawem.
    Nikon Z6 III, Nikkor Z 14-24/2.8 S, Nikkor Z 105/2.8 mc S, Viltrox 35/1.2 LAB, Leofoto Ranger LS-254C + LH-30

  4. #14

    Domyślnie

    dokladnie, jesli sam obiektyw bez tc dziala Ci normalnie, a z tc - nie - to znaczy ze tc nie przenosi informacji zwiazany z af - na poczatku probowalbym przetrzec i wyczyscic styki w tc, a jesli to nie pomoze - serwis

  5. #15
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    dolnośląskie
    Posty
    73

    Domyślnie

    TC jest nowy - podpięty 2 razy , nie podpinam go bo AF nie działa . Za pierwszym podpięciu działał , ale przy nastepnej próbie już nie . Kupiłem go w bhp photovideo , marka sklepu jest bardzo dobra , zresztą pozostały sprzęt mam z tego samego żródła - i wszystko działa OK ( oprócz tego TC ). Czy we Wrocławiu jest serwis Nikona ???
    pzd..............Andrzej
    D800 / N 50 AF-S . 1,4 G / N 14-24 AF-S . 2,8 G / N 24-70 AF-S . 2,8 G / N 70-200 AF-S . 2,8 G VR II / N 105 AF-S . 2,8 G VR Micro / TC-17 EII / SB-800 /

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nubird Zobacz posta
    Czy we Wrocławiu jest serwis Nikona ???
    pzd..............Andrzej
    Jedyny autoryzowany serwis Nikona znajduje się w Warszawie.

    PS
    Mam taki sam TC, więc możemy się spotkać i podpiąć Twój obiektyw do mojego telekonwertera - będziesz pewniejszy po której stronie jest przyczyna
    Nikon, Nikkory, Sigmy... i Tamron
    wigi.pl

  7. #17

    Domyślnie

    Obawiam się Nubird że masz cholernego pecha. Chyba nie ominie Cię wizyta w serwisie w Warszawie. Sprawdźcie faktycznie z wigi czy na jego TC obiektyw znowu ruszy z AF.
    Nikon Z6 III, Nikkor Z 14-24/2.8 S, Nikkor Z 105/2.8 mc S, Viltrox 35/1.2 LAB, Leofoto Ranger LS-254C + LH-30

  8. #18

    Domyślnie

    No i po próbach przepinania i różncyh konfiguracji okazało się, że TC jest w porządku, a wina leży po stronie obiektywu, który się zawiesza i nie chce ustawiać ostrości (włączanie i wyłączanie aparatu nie pomagało). Przetarliśmy wszystkie styki i też raz się zawiesił, jednak potem zanowu działał. Przed wyjściem jeszcze raz przetarliśmy styki i działał, zobaczymy jak długo. Wydaje mi się, że coś niedobrego dzieje się w środku obiektywu - obym się mylił.
    Nikon, Nikkory, Sigmy... i Tamron
    wigi.pl

  9. #19

    Domyślnie

    A ile wiosen ma 70-200 ?
    Nikon Z6 III, Nikkor Z 14-24/2.8 S, Nikkor Z 105/2.8 mc S, Viltrox 35/1.2 LAB, Leofoto Ranger LS-254C + LH-30

  10. #20
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    dolnośląskie
    Posty
    73

    Domyślnie

    Całe 2 wiosenki
    D800 / N 50 AF-S . 1,4 G / N 14-24 AF-S . 2,8 G / N 24-70 AF-S . 2,8 G / N 70-200 AF-S . 2,8 G VR II / N 105 AF-S . 2,8 G VR Micro / TC-17 EII / SB-800 /

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •