Dziękuję za pomoc i rady. Szkło to Nikkor 55-200VR.
Pil myślę, że to wystarczy i piękne dzięki.
Natomiast jeśli chodzi o filtr to jak najbardziej tylko ,że dopiero co kupiłem aparat i jakby tu powiedzieć. Wyczerpałem "prawie nieskończone" pokłady cierpliwości mojej żony. Więc w tej chwili muszę się ograniczyć do tego co mam.
Jeszcze raz piękne dzięki i
Pozdrowienia