Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22
  1. #1

    Domyślnie SIGMA 18-50mm F3,5-5,6 DC i abberracje

    Witam

    Oto zamieszczam moj pierwszy post na tym forum .

    Od niedawna posiadam to szkielko - jak w tytule.
    Niestety jakkolwiek nie moge narzekac na ostrzenie (choc zawsze moze byc lepiej ), to jednak na niemal kazdym zdjeciu widoczne sa dosyc wyraznie abberracje.
    Na wydrukach 10x15 problem jest niemalze niezauwazalny, ale przy 20x30 nie da sie go ukryc.
    Czy mozecie sie podzielic ze mna opiniami nt. tego obiektywu ?
    Czy to szkielko naprawde az tak abberruje, czy ja jestem przewrazliowiona i oczekuje zbyt wiele od szkla za te pieniadze ?

    Dziekuje i pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie Re: SIGMA 18-50mm F3,5-5,6 DC i abberracje

    Witam
    Czytalem o tej Sigmie jeszcze na forum Canona i zebrala dosc niskie ocenki i slabe opinie:
    Kod:
    Link został usunięty. Błędny link.
    Pozdrawiam - Jacek
    www.fotojaw.com

  3. #3
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    Niestety nawet na samplach z sigmy 17-55 2.8 dość mocno zauważałem aberacją. Dlatego zdecydowałem się na kita mimo gorszej jasności.

  4. #4

    Domyślnie

    ja niestety a mozę ststy nie miałem tego szkła, ale Witam serdecznei na forum
    Paweł

  5. #5

    Domyślnie

    Mialem ten obiektyw przez tydzien. Moim zdaniem jest bardzo slaby i warto go zmienic na KIT-a.
    Pozdrawiam
    tyniu
    -------------------------------------------------------------------------
    juz tylko cyfra

  6. #6

    Domyślnie

    A ja powiem tak. Jesli mamy w kieszeni tylko 400 zlotych, lepszego obiektywu z szerokim nie zakupimy. Nie ma co rozprawiac. Zrobilem tym szklem sporo zdjec, w tym 20X30 i przyznam ze jakosc mnie osobiscie mile zaskoczyla. Zdjecia z wypadu w gory (na papierze) mam do wgladu wlasnie w tym formacie. 400 zlotych daje przyzwoita jakosc, choc oczywiscie nie jest porownywalna ze szklami o krotnosci ceny. Jak ktos nie wierzy, podesle pliki do labu...

  7. #7

    Domyślnie

    Piotrze pozole sobie wyrazic wlasne zdanie :
    Po pierwsze w tej cenie mozna poszukac Tokiny http://www.allegro.pl/show_item.php?item=37559806 , ktora ma calkiem dobre oceny.
    Druga sprawa to fakt, ze sigma zachowuje sie calkiem poprawnie przy przeslonie powyzej f11, ale ponizej jest bardzo mydlana i dlatego nadaje sie glownie do panoram.
    Pozdrawiam
    tyniu
    -------------------------------------------------------------------------
    juz tylko cyfra

  8. #8

    Domyślnie

    Mówimy o 18-50DX? To w takim razie Sigma musi mieć spory rozrzut jakości. Ja swoją zrobiłem jakieś 2k zdjęć, aberrację widziałem może kilka razy. Z większości fotek byłem zadowolony, a klienci niektórymi wręcz się zachwycali. Gdyby nie to, że jedzie już do mnie okazyjnie zakupiony kit, to bym jej nie sprzedał. A że mydli nieco na pełnej dziurze i winietuje na szerokim koncu to cóż, nie można się spodziewać idealnego szkła za takie pieniądze. Może to kwestia podejścia. Ja za te pieniądze spodziewałem się badziewia którym awaryjnie obskoczę jedną fuchę, jednak została u mnie na dłużej.
    I will not use abbrev.

  9. #9

    Domyślnie

    sciagnalem ja sobie pod choinke i wprawdzie nie mialem jeszcze okazji szerzej jej potestowac ale pierwsze wrazenie jest calkiem pozytywne, zwlaszcza za te pieniadze...

  10. #10

    Domyślnie

    Swoop : Witam, witam, dzieki )

    Dziekuje Wam wszystkim za uwagi i opinie.
    Macie racje, nie mozna oczekiwac za takie pieniadze, fakt.
    Tylko kiedy szukalam w sieci informacji na temat tego szkla, nikt nie narzekal na aberacje.
    A na niektorych fotkach one sa wg mnie razace. Nie wiem, moze ja jestem "mistrzynia" w ich tworzeniu . Wiadomo przeciez, ze na sile da sie kazdym szklem je zrobic .
    Jutro postaram sie wrzucic jakiegos sample'a na ftp, to moze wtedy wyrazicie swoje opinie, moze ja przesadzam... Tylko mam nikkora 28-100G i na niego naprawde nie narzekam... w przeciwienstwie do tej sigmy... No nie, nie az tak, gdyby nie te aberacje bylby w porzadku .

    Pozdrawiam i dziekuje !
    Dagmara

    [ Dodano: Wto Gru 28, 2004 10:09 pm ]
    Acha, jesli moglabym prosic,
    czy Ktos moglby mi wyslac jakies sample, tzn. przynajmniej jedna fotke ze swojej sigmy w oryginale ?
    Jesli tak, poprosze na drka@vp.(usun).pl
    Porownalabym sobie...

    Dziekuje raz jeszcze !
    D.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •