Close

Strona 367 z 367 PierwszyPierwszy ... 267317357365366367
Pokaż wyniki od 3 661 do 3 669 z 3669
  1. #3661

    Domyślnie

    Dzieki za link
    I'm a photographer, I make people immortal. What's Your superpower?

  2. #3662

  3. #3663

    Domyślnie

    Iso 64, 1/200 f2. Okta 150 z lewej, za plecami i po lewej dwie czarne blendy. Światło na tło puszczone przez doniczkę oklejoną czarną taśmą w różne wzorki.

  4. #3664

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zbigniew Zobacz posta
    Zdalne błyskanie - 3 - przykłady wykorzystania w pomieszczeniach


    Wątek dotyczy wykorzystania lamp błyskowych do doświetlania postaci (i nie tylko) podczas fotografowania w plenerze i pomieszczeniach. W szczególności dotyczy on tzw. off-camera lighting, czyli zdalnego błyskania, przy czym omawiane są w nim nie tylko lampy Nikona (SB), ale też innych producentów. Wątek dotyczy tylko lamp błyskowych - oświetlenie studyjne nie jest w nim omawiane.

    Wątek powstał z wydzielenia w jednym z wcześniej założonych wątków trzech części oraz dodania kolejnych, takich jak bieżąca:
    1) Sprzęt i informacje techniczne
    2) Przykłady zdjęć w plenerze
    3) Przykłady zdjęć w pomieszczeniach
    4) Softbox reporterski


    Ze względu na podział wystąpić w nim mogą nieciągłości. Poniższy wklejony post jest już przykładem wykorzystania doświetlania - jeżeli jesteś tutaj po raz pierwszy, zacznij lekturę od części pierwszej, czyli sprzęt i informacje techniczne !


    ----------------


    No i znowu kilka sampli. Wykorzystałem chwilę karmienia dzieciaków i przyatakowałem z moim zestawem. Po prawej trochę światła z okna, a po lewej 45-60 stopni parasolka. Ustawienia różne - okazało się, że na manualnych najłatwiej jest pracować Parametry: 1/60, f/4, ISO400, moc błysku - chyba 1/32, na lampie dyfuzor, lampa około metr od twarzy.

    Kilka sampelków nieartystycznych. Po kliknięciu otworzy się w high-res dla chętnych.



    edit: Zapomniałem podsumować - zajebiaszczo

    edit2: Jest jeszcze jedno zdjęcie, którego nie wklejam, aby nie wystraszyć Hehe.
    Myślałem że teraz to już bez lamp błyskowych się robi.

  5. #3665

    Domyślnie

    A czym sie teraz to robi?

  6. #3666

    Domyślnie

    Odkopmy trochę wątek
    Od przodu Octa 120cm z lampą studyjną, a od tyłu po bokach pod kątem 45stopni sabina w stripie i yongnuo w sofcie reporterskim 60x60.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_6509-Edit.jpg
Wyświetleń:	67
Rozmiar:	788,8 KB
ID:	8657

    A tutaj to samo ustawienie ale od tyłu świecą gołe reporterskie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_6327-Edit.jpg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	497,8 KB
ID:	8658

  7. #3667

    Domyślnie

    Jacku mam pytanie. Na słynnym portalu jest roundflash dish jasnoszary. Jest troszke droższy od tego czarnego. Czy one się czymś różnią? Poza ceną?
    Ostatnio edytowane przez barto28 ; 25-05-2018 o 09:14
    FX

  8. #3668

    Domyślnie

    jaką lampę polecicie do zdjęć weselnych w plenerze?

  9. #3669

    Domyślnie

    Ja używam Quadralite Atlas 600 TTL. Pracuje fajnie, jest potężna, trzeba ją dobrze poznać ale efekty są znakomite. Tylko nadźwigać się trzeba.

Strona 367 z 367 PierwszyPierwszy ... 267317357365366367

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •