Close

Strona 5 z 253 PierwszyPierwszy ... 345671555105 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 2526
  1. #41

    Domyślnie Odp: Doświetlanie postaci w plenerze (zdalnie, z parasolką)

    co do lamp- działam w manualu ale tak się składa że 2 z 3 których używam działają w TTL. I mimo tego z CLSa nie korzystam- na początku było fajnie... a potem zaczęły wychodzić jego braki (oraz braki mojego aparatu- mam d70s i tam mogę ustawić tylko jedną grupę (nie mogłem ustawić różnej koreckcji- tylko taką samą na obydwu)- pod tym względem d200 ma przewagę).

    Więc jeśli miałbym coś sugerować: weź sobie jedną sb600/800- żebyś miał TTL na różne okazje. A następne lampki- manualne. Vivi 285 to wielbiona u strobistów lbłyskotka mocna, prosta w obsłudze. Jedyny minus- trudno dostępna w PL (w zasadzie praktycznie niedostępna a przy cenie ok 400zł lepiej kupić coś z tego o czym piszę pod koniec posta). Vivi 283- poprzednik. Jedynie potrzebuje tego dyndającego kontrolera, albo zdolności elektryka- moc reguluje sie przyłożeniem oporu w obwodzie.

    Gdzieś u strobistów czytałem też o Sunpaku 500 (może 550, czy jakoś tak).

    Natomiast moc jest w starych "młotkach" Metza- tyle że nie mają one typowego podziału w manualu- dobrze działają w automatyce tyrystorowej a korekty wprowadzasz przez ustawienie przysłony i ISO na lampie. Nieco bardziej skomplikowane, aczkolwiek możliwe...

    Najlepszym wyborem są MZ starsze SB- 24, 26, 27, 28 i późniejsze. To chyba tyle w kwestii "jaka lampa"
    Ostatnio edytowane przez ozzy ; 13-05-2008 o 16:06
    http://www.ozzy.maxmodels.pl
    Ortografii uczą w podstawówce, więc nie tlumacz się, że nie studiowałeś polonistyki.

  2. #42

    Domyślnie Odp: Doświetlanie postaci w plenerze (zdalnie, z parasolką)

    No i to jest konkret. Dziękuję. Tak więc jako druga będzie chyba SB-600, a dalej już manualne.

  3. #43

    Domyślnie Odp: Doświetlanie postaci w plenerze (zdalnie, z parasolką)

    śledzę wątek, bo to samo mi chodzi po głowie.
    Uchwyt do parasolki/sb - znalazłem 3:
    http://fripers.pl/product_info.php/i...tyw__2xPC.html
    http://fripers.pl/product_info.php/i...aratowych.html
    http://www.e-trade.com.pl/sklep/prod...roducts_id=610

    Czy ktoś z Was ma któryś z nich (szczególnie dwóch pierwszych, bo jak patrzę na stopkę w trzecim, to raczej odpada...)? Jak dobrze to trzyma, będąc chińskim plastikiem? Bo znalazłem też z MF, już odlew i jak to MF pewnie trzyma dobrze, ale kosztuje ponad 2x...

    Oprócz tego, czy używał ktoś uchwytów mocowanych do rur?
    MF superclamp 035, lub jego chiński ekwiwalent
    http://fripers.pl/product_info.php/i...NOWOSC___.html
    oraz to
    http://fripers.pl/product_info.php/p...lenia_ze_sruba

    Jak wrażenia?
    Pozdrawiam
    MK

  4. #44

    Domyślnie Odp: Doświetlanie postaci w plenerze (zdalnie, z parasolką)

    Mam kilka różnych takich uchwytów, wszystkie są ok - co śmieszne, nie mam ani jednego takiego jak te, które pokazałeś, widać dużo ich na rynku

    Większość to tzw. chińska produkcja - ale dają radę. W końcu trzymają tylko lekką lampę i parasolkę, lub coś podobnego...
    "The more gear you carry, the less likely you are to make a good photograph" - B. Jensen

  5. #45

    Domyślnie Odp: Doświetlanie postaci w plenerze (zdalnie, z parasolką)

    Przywiozłem przed momentem zabawki. Ponieważ jestem w pracy , to tylko złożyłem i pstryknąłem, żeby zobaczyć, czy to wogóle coś działa. Kupione w wymienionym wcześniej sklepie.

    Tak to wygląda




    Czyli jest jeden stojak, jeden tani statyw pod aparat, dwa dynksy do montowania lampy i parasolki, oraz dwie parasolki (kupiłem o różnych średnicach).

    Detale - ten dynks na statywie wygląda tak:


    Uchwyt dostarczany jest z dwoma tulejami z gwintami, więc można montować to na takiej szybkozłączce. Trzyma się OK. A zrobiłem taki manewr, bo zawsze mi zostanie statyw pod aparat (gówniany, ale nic nie przebije ceny 50zł).

    Teraz stojak:


    Pragnę zauważyć, że trochę nie pasuje tam przy lampie ten patent - chińczyki nie pomyśleli chyba. Trzyma się, ale mógłby lepiej:



    Zdjęć porobić czasu nie miałem, ale kilka pstryków bałaganu w kącie zrobiłem (pokój był doświetlony z zewnątrz, ale kąt już mniej. I tak widać, że jest ok.


    SB na sankach:



    SB na stojaku bez parasolki:



    SB z parasolką:



    Wnioski:

    1) Chińszczyzna jak chińszczyzna, ale mi to wystarczy. Jak powieje, to dociążę statywy czymś na dole.
    2) Złączki są ok - myślałem, że będą gorsze.
    3) Parasolki zabierają rzeczywiście trochę światła - trzeba to mieć na uwadze.
    4) Cały zestaw kosztował równo 254zł (oczywiście bez widocznych SB, Pronto i ubranek dla dzieci ). Cena - w porównaniu z obiektywami - bardzo mała. Możliwości - hmmmm, zobaczymy. Nadzieje są wielkie


    Teraz to już najchętniej powrzucam tutaj jakieś sensowne zdjęcia - może małżonkę przymuszę wieczorem do pozowania na balkonie - zobaczymy jak wychodzi ćwiczenie ze blogu strobista o nazwie "balancing strobe with twilight"


  6. #46

    Domyślnie Odp: Doświetlanie postaci w plenerze (zdalnie, z parasolką)

    Też właśnie zamówiłem taki uchwyt. Tylko nie wiem czy moja lampa o liczbie przewodniej 33 wystarczy żeby błyskać przez parasolkę...
    pozdrawiam
    Tomek

  7. #47

    Domyślnie Odp: Doświetlanie postaci w plenerze (zdalnie, z parasolką)

    Ja zobaczę na dniach jak to się sprawuje, jak dojdzie do mnie SB-600 - wtedy napiszę Ci A jak będzie słabo, to Vivitara kupię, a tandem SB-800/SB-600 i tak się przyda.

    Mam pytanie do posiadaczy SB-600. Wiem, że nie może ona działać w trybie commander, ale D200 może. Czy więc z D200 z SB-600 wyzwolę zdalną SB-800 ? Pewnie nie, ale chciałbym się upewnić, bo w sumie lepiej błyskać tym, co najmocniejsze.

    edit: Chyba sobie sam odpowiem - pewnie wyzwolę, tyle że w manualu

  8. #48

    Domyślnie Odp: Doświetlanie postaci w plenerze (zdalnie, z parasolką)

    Cytat Zamieszczone przez barracuda Zobacz posta
    Też właśnie zamówiłem taki uchwyt. Tylko nie wiem czy moja lampa o liczbie przewodniej 33 wystarczy żeby błyskać przez parasolkę...
    Wystarczy, wystarczy. Najwyżej przy mniejszej odległości.
    "The more gear you carry, the less likely you are to make a good photograph" - B. Jensen

  9. #49

    Domyślnie Odp: Doświetlanie postaci w plenerze (zdalnie, z parasolką)

    Mam pytanie odnośnie stosowania na statywach lamp mało profesjonalnych, czyli takich, które nie mają regulacji w korpusie lampy siły błysku. Właściwie nie mają żadnej regulacji. Czy jeśli lampa zostanie wyzwolona na statywie to będzie świeciła z maksymalną mocą?
    pozdrawiam
    Tomek

  10. #50

    Domyślnie Odp: Doświetlanie postaci w plenerze (zdalnie, z parasolką)

    Cytat Zamieszczone przez barracuda Zobacz posta
    Mam pytanie odnośnie stosowania na statywach lamp mało profesjonalnych, czyli takich, które nie mają regulacji w korpusie lampy siły błysku. Właściwie nie mają żadnej regulacji. Czy jeśli lampa zostanie wyzwolona na statywie to będzie świeciła z maksymalną mocą?
    Jeśli nie mają żadnej regulacji, to jak mogą świecić inaczej niż pełną mocą?
    "The more gear you carry, the less likely you are to make a good photograph" - B. Jensen

Strona 5 z 253 PierwszyPierwszy ... 345671555105 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •