Close

Strona 11 z 253 PierwszyPierwszy ... 9101112132161111 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 2526
  1. #101

    Domyślnie Odp: Doświetlanie postaci w plenerze (zdalnie, z parasolką)

    Cytat Zamieszczone przez Zbigniew Zobacz posta
    How 'bout this one ?

    A tutaj masz jeszcze bonus jakbyś chciał dwie lub trzy lampy odpalać.

    W sumie można łatwo coś takiego samemu zrobić - trzeba tylko kilka wtyczek zakupić. A tutaj jest ponoć problem - pisali o tym na CB.
    Chwila, nie mam przy sobie aparatu, a chciałbym się upewnić. Czy w jednocyfrowym body nikona i w sb-800 mam wejścia na taki właśnie kabelek? I czy łatwo by było go przedłużyć? Narazie działam na fotocelach , ale niekiedy po prostu mnie one ograniczają. Taki kabelek długości około 30-50m byłby dla mnie tanią alternatywą dla pocket wizardów.

  2. #102

    Domyślnie Odp: Doświetlanie postaci w plenerze (zdalnie, z parasolką)

    a ten przewód pc-pc pozwala na pełną funkcjonalność sb800, czy tylko manual? [po zastosowaniu kostki na górze d70s, bo chyba ten model nie posiada wejścia pc]

    edit: myślę, że tu znalazłem odp. zachowam dla innych, może się przyda ;p
    co prawda- sb24, a nie 800, ale to chyba ta sama sytuacja
    http://www.nikon.org.pl/showthread.php?t=14563
    Ostatnio edytowane przez Janis ; 20-05-2008 o 22:01

  3. #103
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie Odp: Doświetlanie postaci w plenerze (zdalnie, z parasolką)

    2 kabelkim (PC) nie moga przenieść innych funkcji poza odpaleniem lampy. To proste zwarcie styków.
    Nie jest to cyfrowe sterowanie, gdzie by było wszystko możliwe na tych 2 kablach.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #104

    Domyślnie Odp: Doświetlanie postaci w plenerze (zdalnie, z parasolką)

    Jacek - w studio, czyli, w moim skromnym przypadku, w domu

    Yelen - u mnie (D200 i SB800) jak najbardziej takowe rzeczy są. Przedłużenie tego to banał i myślę, że możnaby całkiem sporo przedłużyć, bo przecież tam chyba nie zachodzi żadna transmisja.

    Janis - z tego tylko do wyzwalania. Tak więc ustawiasz wszystko na lampkach.

  5. #105
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie Odp: Doświetlanie postaci w plenerze (zdalnie, z parasolką)

    Cytat Zamieszczone przez Zbigniew Zobacz posta
    Jacek - w studio, czyli, w moim skromnym przypadku, w domu
    nie tylko o to mi chodzi. W domu nadal pracujesz na tych samych lampkach "reporterskich", bez pilotów, więc nie widzisz rozkładu światła przed zrobieniem zdjęcia. Owszem, masz możliwość w SB800 dać sobie taki "pilotujący" błysk do sprawdzania, ale to nie to samo.
    Gdybyś pracował w studiu, to bys widział jakie światło lubisz i co sobie powinieneś zaadoptować do pracy w terenie.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  6. #106

    Domyślnie Odp: Doświetlanie postaci w plenerze (zdalnie, z parasolką)

    A co sądzicie o takim zestawie na początek?

    Statywy do lamp:
    http://fripers.pl/product_info.php/i...owy_225cm.html

    Parasolka dyfuzyjna:
    http://fripers.pl/product_info.php/i...__dyfuzor.html

    Uchwyt:
    http://fripers.pl/product_info.php/i...tyw__2xPC.html

    Do tego byłyby dwie SB-600 odpalane CLS-em bezpośrednio z D300.

    Edit: dodam, że fotografuję wyłącznie amatorsko.
    Ostatnio edytowane przez Kraftsman ; 20-05-2008 o 22:10

  7. #107

    Domyślnie Odp: Doświetlanie postaci w plenerze (zdalnie, z parasolką)

    Mam bardzo podobne graty, co zresztą widziałeś na zdjęciach (no może te mocowania mam bez takiej stopki). Reszta to z dużym przybliżeniem podobna chińszczyzna i powinna wystarczyć.

    Jacek - wiem, studio, ale to dopiero na przyszłość - jak przedłużą dobę do 48 godzin (petycję już złożyłem w odpowiednie miejsce ).

  8. #108

    Domyślnie Odp: Doświetlanie postaci w plenerze (zdalnie, z parasolką)

    Cytat Zamieszczone przez Yelen Zobacz posta
    Chwila, nie mam przy sobie aparatu, a chciałbym się upewnić. Czy w jednocyfrowym body nikona i w sb-800 mam wejścia na taki właśnie kabelek? I czy łatwo by było go przedłużyć? Narazie działam na fotocelach , ale niekiedy po prostu mnie one ograniczają. Taki kabelek długości około 30-50m byłby dla mnie tanią alternatywą dla pocket wizardów.
    Dokładnie, fotocele ograniczają w niektórych przypadkach, dlatego sam myślę o np. sb800 na aparacie + sb-26 połączonej przez kabel pc, jak to się sprawdzi, już w tym przypadku sb-800 będzie mogła działać w innych trybach niż M i A?
    btw. istnieje w ogóle możliwość zamiany lamp 'miejscami' ? sb-26 na body [tu- F100], a sb-800 pod kablem?

  9. #109
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie Odp: Doświetlanie postaci w plenerze (zdalnie, z parasolką)

    podawajcie jakie body, bo są rózne przypadki dla róznych sprzętów. Nie macie niestety sprzętu w podpisie i ciężko się zorientować. A tu nagle okazuje się, że w grę wchodzi analog albo cyfra z hybrydowa migawką - i juz to wygląda inaczej w szczegółach.

    Cytat Zamieszczone przez Yelen Zobacz posta
    Czy w jednocyfrowym body nikona i w sb-800 mam wejścia na taki właśnie kabelek? I czy łatwo by było go przedłużyć? Narazie działam na fotocelach , ale niekiedy po prostu mnie one ograniczają. Taki kabelek długości około 30-50m byłby dla mnie tanią alternatywą dla pocket wizardów.
    zapomnij o przedłużce 50m, nie będzie działać, a jak zadziała to tylko czasami, stracisz nerwy i ujęcia.

    Cytat Zamieszczone przez Janis Zobacz posta
    Dokładnie, fotocele ograniczają w niektórych przypadkach, dlatego sam myślę o np. sb800 na aparacie + sb-26 połączonej przez kabel pc, jak to się sprawdzi, już w tym przypadku sb-800 będzie mogła działać w innych trybach niż M i A?
    btw. istnieje w ogóle możliwość zamiany lamp 'miejscami' ? sb-26 na body [tu- F100], a sb-800 pod kablem?
    to wszystko co piszesz jest możliwe, tylko niesie ze sobą pewne konsekwencje. Różne - w zależności od sytuacji.
    Możesz miec nawet TTL tego wszystkiego (nie w sytuacji 1 - lampa na kablu PC), albo TTL pomieszane z A. Jeśli moc z lampy ustawionej na A będzie za duża, to TTL będzie ci trochę głupiał. natomiast jesli ta lampa na A będzie słabiutko błyskać - to TTL będzie się sprawował nawet OK.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #110

    Domyślnie Odp: Doświetlanie postaci w plenerze (zdalnie, z parasolką)

    Cytat Zamieszczone przez Janis Zobacz posta
    A wracając do lamp, jak tam z Sunpak'ami? Ktoś próbował, posiada?


    po pierwsze bardzo fajny watek - z pewnoscia wielu osobom pomoze

    Sunpaki - tak, mam 2 albo 3, jesli ktos jest zainteresowany to moge podac konkretne modele, spelniaja swoja role znakomicie (wszystkie te ktore posiadam maja manualna regulacje sily blysku), oprocz tego sa jeszcze wspomniane wczesniej Vivitary, Soligory, Cobry i pewnie 1000 innych lamp ktore przy odrobinie cierpliwosci mozna wyszperac na serwisach aukcyjnych


    ze swojej strony do wyzwalania polecilbym radio - ot chocby to najtansze z ebay`a (np takie) tyle ze wzbogacone o odpowiednie "DIY" modyfikacje (zewnetrzna antena do nadajnika i zmiana zasilania odbiornikow) - 1/500 a jak trzeba to i 1/800 mozna na nich spokojnie wyciagnac

    a IHMO i tak zeby naprawde kontrolowac scene (szczegolnie przy wiecej niz 1 lampie) manual jest niezastapiany - nie ma wiec znaczenia ze te tanie radia nie przenosza ttl

    trzeba tylko uwazac zeby nie wpinac nadaniknia w ta sama kostke w ktora wpieta jest lampa z wysokim napieciem na stopce o czym niestety bylo mi dane sie przedwczoraj przekonac ...

Strona 11 z 253 PierwszyPierwszy ... 9101112132161111 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •