Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie Niedoszła defilada lotnicza 15 sierpnia

    Witam wszystkich na forum. Część osób mnie pewnie kojarzy, a dla tych co nie, napiszę, że mieszkam w Mińsku Mazowieckim i głównie w obiektyw wpadają mi samoloty.

    Miałem okazję wczoraj być w 23 Bazie Lotniczej i przygotowałem krótką fotorelację.


    1. Tak wyglądała część jednej ze stojanek po 11:00.

    2. Planowany na 13:00 oblot pogody nie odbył się, start na defiladę miał być o 13:40, piloci czekali w swych maszynach na rozkaz. Jak widać pogoda na EPMM nie była zdatna do lotów, tu na zdjęciu Kaman SH-2G:

    3. Pogoda się polepszyła, ale za późno. CASA 2,5 godziny po planowanym starcie. Dodam jeszcze, że 3 CASA, która miała przylecieć jako "zapas" została odwołana, bo kontroler z Mińska odmówił przyjęcia samolotu ze względu na warunki atmosferyczne (patrz zdjęcie z Kamanem):

    4. "STARfighter" holujący MiGa do schronu:

    5. Czas odlotów, piloci się z nami pożegnali:

    6. Suczki też odleciały:

    7. Ładnie się słońce od nich odbijało:

    8. Jedyne palniki tego dnia, ruch na EPMM wielki, a jednak dziwnie, bo ani jednego MiGa w powietrzu:

    9. Pilot Suczki przykosił na pożegnanie:

    10. Piloci Mi-14 też:


    11. I na koniec jeszcze fotka z CPPS-u. Fajne chmurki, słońce i rura:

    Pzdr.

  2. #2

    Domyślnie

    Dzieki Drzemi. Bardzo ciekawy i wazny post. Zdjecia b.przyjemne zwlaszcza "Suczki" .Deszczowe 1 i 2 wiele wyjasnily. Pozdrawiam.

  3. #3

    Domyślnie

    witaj na forum!!!
    nie bedziesz zawiedziny
    sporo tu lotniczych swirow

    a co do fotek to jak zwykle super i fajny reportazyk
    cholera bierze bo z Dyzkiem stalismy kilkaset metrow dalej, za plotem hihi

    ale slyszalem o Twoim lenistwie i nie masz fotek z treningow :P
    a my mamy
    bilans szczescia wyszedl na zero
    Serdecznie pozdrawiam
    www.hesja.pl

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki.

    Cytat Zamieszczone przez hesja Zobacz posta
    ale slyszalem o Twoim lenistwie i nie masz fotek z treningow :P
    a my mamy
    Ach te plotki. :P No tak się złożyło, że nie byłem w stanie chodzić za bardzo, w piątek chyba na myśl o samolotach mi się polepszyło. A co do zdjęć z treningów to mam, we wtorek kilka godzin pod płotem byłem.

    Co do cholery, to mnie bierze, że nie stałem na płycie nad którą kosiła Suka i odeszła na dopalaniu, z odległości 2,5km i przy 300mm zdjęcia super nie są, więc zostaje to jak nad pasem zakręcać zaczęła.

    A co do defilady, dodam jeszcze, że krzesińskie eFy po wykołowaniu na pas, z niego skołowały. Też ze względu na pogodę.

  5. #5

    Domyślnie

    Mi-14 ze zdjątka nr 10 wczoraj przelatywały nad Mazurami. Wracały zapewne z Warszawy.
    Zrobiłem kilka fotek, ale miałem podpięte jedynie szkło 24-70, a ono do tego się nie nadaje

  6. #6

    Domyślnie

    1 - jakaś ciemna i niedoświetlona.
    11 - najlepsza
    7 - ładne światło.

    /pozdrawiam
    | D80 | T17-50 |SB 800 |

  7. #7

    Domyślnie

    Dzięki. Jeszcze żeby nie było, że te plotki o lenistwie to prawda, dorzucam wtorkowy trening.



    12. GROT

    13. KLIN:

    14. Lotnictwo Wojsk Lądowych:

    15. Lotnictwo Marynarki Wojennej:

  8. #8

    Domyślnie

    witaj Drzemi na nikonie....
    maniak ciemniowy minoltowy
    ucyfrowiony przy użyciu D300, dopieszczony przy użyciu D500
    trochę lotniczych pstryków na www.waldemarkowalski.pl
    spotter.pl

  9. #9

    Domyślnie

    Witajcie, róniez nosiłem się z wrzuceniem kilku fotek z niedoszłej defilsdy lotniczej

    Kilka poniżej,

    1. Wszystko stało przygotowane, najpierw ok 12.00 odwołano wszystko, potem było zezwolenie na loty, jednak kawałek przed planowanym wylotem załamanie pogody i ostateczna decyzja o odwołaniu startu.







    I powrót pilotów



    Nie ma co oceniać, kiepskie warunki pogodowe, skupiałem się też żeby nie zalać sprzętu
    Robienie zdjęć z aparatem w foliowym worku sprawdziło się w ochronie aparatu i obiektywu

  10. #10

    Domyślnie

    fajne i ciekawe
    szkoda tylko ze kumplom z forum nie zalatwiliscie wejscia na plyte
    bede o tym pamietal zalatwiajac akredytacje NKP an inne imprezy
    Serdecznie pozdrawiam
    www.hesja.pl

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •