Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Hitech - daje zafarb?

    Witam
    Po styraniu dwóch szarych połówek typu cokin P z allegro, zdecydowałem się na kupno lepszej. Wybór padł na zachwalaną Hitech ND 1.2 z przejściem soft. Zrobiłem testowe zdjecia i ... coś dziwnego. Nie wiem czy mi sie wydaje, ale patrząc na te zdjecia hitech w porównaniu do chinskiej połówki wygląda jakby dawał zafarb, widac to zwłaszcza w prawym górnym rogu.
    Coś jest nie tak z tą połówka czy mi sie wydaje? Kupiona w raysfoto.

    Hitech 1.2 ND

    Cokin z allegro

    Napiszcie co o tym myślicie, bo nie wiem czy im to zgłaszać i oddać czy "ten typ tak ma"?

  2. #2

    Domyślnie

    IMO całkiem nieźle, ja mam przy Hitechu 1.2 zazwyczaj silniejszy zafarb, choć z pewnością nie tak fioletowy, jaki był przy Cokinie 0.9. Tu masz zresztą przykład
    http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-33741.php
    bo na tym zdjęciu akurat nie robiłem korekty kolorystycznej tego zafarbu.

  3. #3

    Domyślnie


    tu inne zdjecie z filtrem i bez.

  4. #4

    Domyślnie

    hmm moj Hitech 1.2 daje bardzo silny zafarb, podobny do tego co widać w 2 poście rapa
    Zapraszam Michał Klimont
    Tutaj nie radzę zaglądać: Click
    [/I]

  5. #5

    Domyślnie

    moj 1.2 tez daje zafarb, przy czym o dziwo jest nieco chlodniejszy niz w przypadku 0.9.
    dla odmiany pelny szary ND 1.2 Hitecha daje mi ocieplenie barw. nie tak mocne jak
    chinczyk 0.9, ale widoczne

    z tym ze, na moje oko, 1.2 Soft to juz dosc ekstremalny filtr, ktory nawet przy dosc intensywnym
    foceniu wyciaga sie raptem kilka razy do roku

  6. #6

    Domyślnie

    Tak z ciekawości: to gdzie można kupić chińczyka 0.9, bo ja na allegro widuję tylko 0.6? Ponieważ zgubiłem pechowo większość filtrów, moje zainteresowanie produktami z Kraju Środka mocno wzrosło.

  7. #7

    Domyślnie

    Dostałem odpowiedz od rays foto, ale pomimo to odesłałem filtr.

    "Witam.

    Problem nie polega na dominantach jakie daje ten filtr, tylko na specyfice zapisu przy długich czasach otwarcia migawki
    aparatu cyfrowego. Jest to dosyć często powtarzający się problem przy wydłużeniu czasu naświetlania za pomocą filtra
    szarego. połówkowego lub całkowitego, powyżej trzech przysłon.
    Zaczęto już nawet wypuszczać filtry szklane, połówkowe lub całkowite, powlekane powłokami Hot Mirror, nie przepuszczających
    zakresu podczerwieni. Aparat sam w sobie powinien rejestrować tylko i wyłącznie zakres światła widzialnego i przy tzw. normalnych
    zdjęciach się to sprawdza, ale na sztucznie wydłużonych czasach, jego wrażliwość na podczerwień rośnie, co widoczne
    jest jako dominanta w kolorze magenty.
    Można tego uniknąć stosując połówkę do trzech przysłon (lub całkowity), a przy mocniejszych zdejmować magentę komputerowo.
    Ponieważ temat jest nienowy i wielokrotnie analizowany z firmami produkującymi filtry, to i wiemy skąd się to bierze. Choć domyślam
    się że wolałby Pan żeby nie był to problem aparatu cyfrowego lecz filtra który można wymienić na lepszy.
    Może Pan wymienić ten filtr na 3 przysłonowy, lub oddać, lecz problem nie leży po stronie filtra."

  8. #8

    Domyślnie

    RAF - ja kupowalem 0.9 osobiscie u tego goscia: http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=1158478
    chyba nawet dokladnie taki jak tu: http://www.allegro.pl/item416300166_...okin_p_fv.html


    tlumaczenie Raysfoto jest zgodne z tym co juz gdzie indziej slyszalem aczkolwiek nie do konca
    zgodne z obserwacja, ze chinski ND 0.9 mocniej "zaciaga buraczkiem" niz Hitech 1.2
    tak ze oprocz tej podczerwieni dochodza tu, moim zdaniem, inne czynniki

  9. #9

    Domyślnie

    akustyk z tego wszystkiego nie dopisałem, że potrzebuję połówkę 0.9 soft. Pełny szczęśliwie mam - szklanego Marumi ND8 Ibrokers połówki ma tylko 0.6.

  10. #10

    Domyślnie

    a no to polowke to Hitech. nie chce byc inaczej

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •