Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 51
  1. #1

    Domyślnie NEF - kolorowe plamki

    Witam.

    Gdy klikam zdjęcia w NEF z odwracalną kompresją zaobserwowałem w komputerze dość często plamki koloru zielonego, rózowego. Plamy te widzę gdy NEFa otwieram PS lub XnView. Na wyświetlaczu D300 ich nie ma. Co to może być? CZy to efekt "niewłaściwie" rozkompresowanego pliku? CZy może nie trzeba przypadkiem stosować do tego celu NX Capture?

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rafi127 Zobacz posta
    Gdy klikam zdjęcia w NEF z odwracalną kompresją zaobserwowałem w komputerze dość często plamki koloru zielonego, rózowego. Plamy te widzę gdy NEFa otwieram PS lub XnView.
    podlinkuj tu taki wycinek kadru, bo nie wiemy o co ci chodzi.
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

  3. #3

    Domyślnie

    OK - moje niedopatrzenie, naprawiam błąd. Oto fragment NEFa po konwersji na jpg.

    Pozdrawiam - Rafał.
    Szaleniec z | D700 | D300 | N50/1.4G | N35/2 | N17-55/2.8 DX | S70-200/2.8 | SB900 | SB800 | + 1000 dziwnych pomysłów

  4. #4

    Domyślnie

    To wygląda jakbyś przepalił te fragmenty, czasami takie kwiatki wyłażą przy wołaniu i trzeba ostro jechać w dół np. z saturacją wybranego koloru a potem składać obrazek z warstw.
    Marek Piotr Praski a.k.a. PaRaGaS
    D80+T17-50/2.8+S30/1.4+N50/1.8+N80-200/2.8+Tair135/2.8+SB-800+Tenba Messenger
    Last.fm | www.marekpraski.pl

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PaRaGaS Zobacz posta
    To wygląda jakbyś przepalił te fragmenty, czasami takie kwiatki wyłażą przy wołaniu i trzeba ostro jechać w dół np. z saturacją wybranego koloru a potem składać obrazek z warstw.
    Co ciekawe przy zapisie NEF + JPG na JPGu tego nie ma
    Pozdrawiam - Rafał.
    Szaleniec z | D700 | D300 | N50/1.4G | N35/2 | N17-55/2.8 DX | S70-200/2.8 | SB900 | SB800 | + 1000 dziwnych pomysłów

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rafi127 Zobacz posta
    Co ciekawe przy zapisie NEF + JPG na JPGu tego nie ma
    Bo soft aparatu sobie radzi z takimi plamami w sposób bardziej automatyczny.
    Pewnie w CNX też by było OK na dzień dobry, nie wiem, nie używam.
    Marek Piotr Praski a.k.a. PaRaGaS
    D80+T17-50/2.8+S30/1.4+N50/1.8+N80-200/2.8+Tair135/2.8+SB-800+Tenba Messenger
    Last.fm | www.marekpraski.pl

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PaRaGaS Zobacz posta
    To wygląda jakbyś przepalił te fragmenty, czasami takie kwiatki wyłażą przy wołaniu i trzeba ostro jechać w dół np. z saturacją wybranego koloru a potem składać obrazek z warstw.
    Więc jak tego uniknąć podczas focenia?? Mam na myśli przepalanie.
    Pozdrawiam - Rafał.
    Szaleniec z | D700 | D300 | N50/1.4G | N35/2 | N17-55/2.8 DX | S70-200/2.8 | SB900 | SB800 | + 1000 dziwnych pomysłów

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rafi127 Zobacz posta
    Więc jak tego uniknąć podczas focenia?? Mam na myśli przepalanie.
    Poprawnie naświetlać.
    A tak serio, to ten twój przypadek to jakieś dziwne ekstremum.
    Marek Piotr Praski a.k.a. PaRaGaS
    D80+T17-50/2.8+S30/1.4+N50/1.8+N80-200/2.8+Tair135/2.8+SB-800+Tenba Messenger
    Last.fm | www.marekpraski.pl

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PaRaGaS Zobacz posta
    Poprawnie naświetlać.
    A tak serio, to ten twój przypadek to jakieś dziwne ekstremum.
    A nie jest to jakaś funkcja włączona w body? Nie znam jeszcze za dobrze systemu nikona, bo w zasadzie od kilku lat byłem zaciętym minoltowcem.
    Pozdrawiam - Rafał.
    Szaleniec z | D700 | D300 | N50/1.4G | N35/2 | N17-55/2.8 DX | S70-200/2.8 | SB900 | SB800 | + 1000 dziwnych pomysłów

  10. #10

    Domyślnie

    nie. Ale to chyba tez nie to co pisze PaRaGaS. To zdjęcie nie wygląda na przepalone i wyciągane.
    Nie wiem co to jest, nie miałem czegos takiego.
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •