Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: NEFy z D50

  1. #1

    Domyślnie NEFy z D50

    Witam i mam prośbę do posiadaczy D50 - mógłby ktoś udostępnić mi kilka "nieruszanych" NEFów (prosto z aparatu - najlepiej zrobionych bez korekt ekspozycji). Potrzebuję w celach porównawczych. I ieszcze jedno - jakich trybów kolorów (sRGB, AdobeRGB) używacie lub polecacie używać - tzn jaki ustawiony w aparacie a jaki w PS, chodzi mi jakie ustawienia są najbardziej optymalne tak aby nie było problemów i rozczarowań po ewentualnych odbitkach w różnych labach. Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    ja też chętnie się podepnę pod tą prośbę. Czyli nietykane NEFy na maila chętnie przyjmę. Chciałabym sprawdzić jak się te pliki obrabia w kilku różnych programach no i jaki jest efekt końcowy.
    Pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    A ja, natomiast dopiszę tutaj swój problem z prośbą o wyjaśnienie. Podczas robienia zdjęć w NEF (D50) na wszystkich wyraźnych liniach na foto, widać coś jakby drabinkę. Jeśli to samo zdjęcie zrobię w JPEG problem nie występuje. Proszę napisać co to jest i czy tak być powinno. Z góry dziękuję, to mój pierwszy post tutaj.

  4. #4

    Domyślnie

    nefy nefami, a jakieś życzenia w kwestii optyki? scenerii? kontrastu?
    www.mojefoty.com
    Jest: D200|SB-600|T17-50|N18-70|N70-300VR|N50 1.8D|Samyang 8mm|U-AX|K3|3xKenko
    Było: D50|D70s|N18-70|N70-210D|S17-70|S70-210/3.5-4.5|N300/4|Tair-3S|Panagor 2x|3xSoligor

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sadki
    nefy nefami, a jakieś życzenia w kwestii optyki? scenerii? kontrastu?
    Do mojego D50 mam szkło nikkor 18-70 więc najlepiej aby zrobione były czymś w podobnym zakresie ogniskowych i światła. Sceneria raczej dowolna bo będzie widać na zdjęciu.. Pozdrawiam i z góry dzięki

  6. #6

    Domyślnie

    no to dawać maile i ile tych rawów ma być mam D50+18-55 i Soligora 100-400
    D50 nex5n x-pro1

  7. #7

    Domyślnie

    ta.. ja mam teraz tylko to co w podpisie, więc będzie musiało wystarczyć. Tu jest pięć nefów.
    www.mojefoty.com
    Jest: D200|SB-600|T17-50|N18-70|N70-300VR|N50 1.8D|Samyang 8mm|U-AX|K3|3xKenko
    Było: D50|D70s|N18-70|N70-210D|S17-70|S70-210/3.5-4.5|N300/4|Tair-3S|Panagor 2x|3xSoligor

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez barkowx
    no to dawać maile i ile tych rawów ma być mam D50+18-55 i Soligora 100-400
    [email protected] - kilka sztuk (np 3) z 18-55. Z góry welkie dzięki

  9. #9

    Domyślnie

    mariuniu, mówisz-masz
    D50 nex5n x-pro1

  10. #10

    Domyślnie

    Ja także chętnie wezmę kilka sztuk, bo chciałbym potrenować przed zakupem d50...Może za kilka dni będę już szczęśliwym posiadaczem>)))

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •