Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Program do prezentacji zdjęć na DVD

    Szukam programu, który pozwoli zrobić prezentacje zdjęć na odtwarzaczu DVD.
    Jednak nie powinien przerabiać zdjęć na .avi czy inny format wideo. Chciałbym aby korzystał z oryginalnych .jpg. Tak aby obdarowany mogł sobie np. wywołac fotki w labie.
    Wiem że DVD czytają jpg ale nie wszystkie i niektóre robią to b.wolno.
    Programik mogłby mieć możliwość podłożenia muzyki.

  2. #2

    Domyślnie Re: Program do prezentacji zdjęć na DVD

    No i z tego właśnie powodu myślę, że b. dobrym rozwiązaniem będzie wrzucenie fotek na płytkę w dwóch wersjach: do oglądania i do druku!
    Wtedy masz i szybko i dobrze
    Standard zapisu na płytę PhotoKodak robi to chyba w 3 rozdzielczościach - coś gdzieś kiedyś czytałem ale więcej nie pamiętam
    Jak mnie oświecie, to dam znać
    D70|N AF-S18-70DX|N AF50/1,8D|SB-800|ML-L3|CF 1GB|Sherpa 600n|TLZ 2|MC MTO-11C A
    ŻONA to luksus - APARAT to konieczność!!!

  3. #3

    Domyślnie

    możesz użyć np. Photo2DVD lub Magix Photos On CD & DVD a jpg'i wrzuć do oddzielnego katalogu...
    Ania - miłośniczka stałek i szerokiego kąta
    moja strona: www.annaborowy.pl
    mój blog: http://annaborowy.wordpress.com/

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2004
    Miasto
    wielkopolska
    Posty
    55

    Domyślnie

    TAkie coś to np. Flip Album sam zastanawiam się nad kupnem tego http://www.rudimex.com.pl/pol/index_pol.htm

  5. #5

    Domyślnie

    No to sobie przypomniałem:
    InAlbum
    ma możliwość zapisu prezentacji jako:
    SWF i HTML, interaktywna płyta CD, VCD/SVCD/AVI, Wygaszacz ekranu, Tapeta, Wydruk, plik EXE

    i jeszcze TAKIE CÓŚ

    Daj znać jak Ci poszło
    D70|N AF-S18-70DX|N AF50/1,8D|SB-800|ML-L3|CF 1GB|Sherpa 600n|TLZ 2|MC MTO-11C A
    ŻONA to luksus - APARAT to konieczność!!!

  6. #6

    Domyślnie

    Nie wiem czy dobrze zrozumiałem Wasze rady,zapytam więc:Czy programy o ktorych piszecie pozwalają nagrywać zdjęcia na CD,ktorą pożniej ktoś wklada sobie do kompa,a plytka sama sie odpala i po kliknieciu na dany folder nastepuje slideshow?
    pozdrawiam Krzysiek
    d80 17-55 2/8 50 1,8
    NIC TU NIE MA

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Myszkin
    Nie wiem czy dobrze zrozumiałem Wasze rady,zapytam więc:Czy programy o ktorych piszecie pozwalają nagrywać zdjęcia na CD,ktorą pożniej ktoś wklada sobie do kompa,a plytka sama sie odpala i po kliknieciu na dany folder nastepuje slideshow?
    nie. te programy pozwalaja nagranie plyty dvd ktora po wrzuceniu do stacjonarnego dvd bedzie wyswietlala slideshow jpegow (nie serie obrazow jako filmik) z ewentualnym podkladem muzycznym
    c2h5oh
    |Bessa Voigtländer|Zenit 11|Kiev 4m|D70|T28-75|SB800|055PROB
    http://www.lisiewski.info | http://modna.pl | http://giery.eu

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Myszkin
    Nie wiem czy dobrze zrozumiałem Wasze rady,zapytam więc:Czy programy o ktorych piszecie pozwalają nagrywać zdjęcia na CD,ktorą pożniej ktoś wklada sobie do kompa,a plytka sama sie odpala i po kliknieciu na dany folder nastepuje slideshow?
    W InAlbum opcja interaktywne CD - wg opisu płyta jest automatycznie odtwarzana w pececie. Istnieje możliwość ograniczenia czasowego odtwarzania pokazu lub uruchomienia tylko po podaniu odpowiedniego kodu.
    D70|N AF-S18-70DX|N AF50/1,8D|SB-800|ML-L3|CF 1GB|Sherpa 600n|TLZ 2|MC MTO-11C A
    ŻONA to luksus - APARAT to konieczność!!!

  9. #9

    Domyślnie

    Chyba mogę Ci pomóc Vuki.
    Próbowałem wielu programów i najlepszy jest profesjonalny Adobe Premiere dzięki swojej wszechstronności i uniwersalności. Możesz nim zrobić wszystko tak jak Ty będziesz chciał ale.... no właśnie, zajmie Ci to tyle czasu że będziesz miał dosyć tego po jednej takiej prezentacji (chyba że masz ten program w jednym palcu- to będzie TROCHĘ szybciej)
    wiem co mówię bo próbowałem a czas to pieniądz. Znalazłem więc aplikację o nazwie Ulead picture show 2, trochę ogranicza, nie możesz zrobić wszystkiego ale wystarczy by zrobić wrażenie. Masz do wyboru kilka teł menu , kilka wersji MENU od 3 do chyba 6( na jednej stronie) czy nawet więcej okienek max 99 , możesz wrzucić własne tło(jpg). Pod to wszystko podkładasz muzyczkę inną dla Menu inną dla dla każdej części lub nawet dla kilku wybranych fotek. Wskazujesz katalog z jpg-ami , dla każdej części menu inny, możesz dodać własne opisy menu, tytułu, i każdego zdięcia osobno, ustalasz czas w jakim mają się zmieniać fotki zapizujesz projekt ( aby móc go kiedyś zmienić lub powoelić )i.... naciskasz ENTER, a on to kompiluje i nagrywa na: dvd, Vsd, Svsd lub zwykłe CD, oczywiście jakość będzie się różnić w zależności od płyty, ja obecnie nagrywam tylko DVD-R. Po dojściu do wprawy zrobienie prezentacji zajmie Ci 15 minut choć kompilacja to około 1-godziny dla pełnego DVD 4,7 gb na kompie 2500 mhz. Potem tylko kupujesz Okładkę za ok. 50 gr.
    wkładasz foto 13x18 z tym co na płycie i gotowa profesjonalna prezentacja DVD. Ja naklejam jeszcze naklejki na płytę żeby było fajniej. I to by było na tyle....

    [ Dodano: Sro Sty 05, 2005 5:32 pm ]
    Zapomniałem o najważniejszym: program dogrywa obok prezentacji ( na życzenie) oryginalne Jpg wykorzystane w prezentacji
    D100,D200,D700
    zapraszam na www.unoperdue.pl

  10. #10

    Domyślnie

    VUKI

    Za pinyo

    W pełni polecam product ulead, choć Premiera już całkiem nieźle poznałem to picture show jest naprawdę szybki i dobry do tego o czym piszesz.

    Jest jeszcze pro show gold, podobny do ulead, bardzo podobne możliwości - również jest to program z klasy quick and dirty, ale skoro nie mówimy o zstosowaniach w pełni profesjonalnych to w zupełności wystarczy.

    Pozdrawiam

    Grzegorz
    ---------------------
    Co Cię nie zabije to Cię wzmocni...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •