Close

Strona 4 z 60 PierwszyPierwszy ... 234561454 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 599
  1. #31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hesja Zobacz posta
    hmmm mysle ze Lwow to pieeekna sprawa
    ale tam to trzeba osobny plenerek zrobic
    bo tak to ani nie wypala bieszczady ani lwow

    ale moze sie myle
    jak sie grupa znajdzie to bedzie musiala sobie to jakos zorganizowac
    Tu się zgadzam, z doświadczenia wiem jak było w Wilnie, jak ma się dwa lub trzy dni to można coś jeszcze zobaczyć, a jak by się miało pojechać na jeden dzień to z samego rana gdzieś o 5 lub 6 by trzeba było wyjeżdżać, żeby z rana zacząć zwiedzać, a powrócimy późno i nawet by się nie chciało już siedzieć i coś wypić, tylko spać. Tak więc może moim zdaniem lepiej innym razem zrobić jakiś plener zagraniczny na wschodzie (Lwów, Troki, Wilno itp.) Było by naprawdę fajnie ale gdzieś na tydzień.
    Pozostańmy z atrakcjami w Bieszczadach. I tak wyjdzie na to, że za mało czasu będziemy na to mieli. Ja rzucam propozycję przedłużenia wyjazdu choćby o jeden dzień np.: od 15 do 19. Tak żebyśmy mieli 3 dni na zwiedzanie (analogicznie 16,17 i 18, a 19 wyjazdy).

  2. #32

    Domyślnie

    hesja znowu będzie miał do wywalenia 100 postów: proponuje teraz deklaracje kto ma miejsce i skąd jedzie, i potem dopisanie tego do listy na pierwszej stronie, to sie ludzie na PM już dogadają, żeby bałaganu nie robić. choć i tak wydaje mi się, że wszyscy jesteście strasznie niecierpliwi.. przecież to jeszcze dwa miesiące!!

    ja mam dwa miejsca z Warszawy, moja kropelka jest na mapie

    p.s.
    preferuję jazdę wkurzająco powolną ale tanią i skuteczną
    "Nie można w życiu zakosztować wszelkiego dobra. Treba wybrać rzecz upragnioną, którą łatwiej przyjdzie zapumnieć."

  3. #33

    Domyślnie

    spoko oczywiscie wlasnie w tym watku dyskutujemy i o plenerze i o transporcie nań
    te posty ktore pozamiatalem byly ok ale mailem duuuzo prosb by sprzatnac bo
    nic nie bylo widac

    WAZNE:
    ZBUDOWALISMY Z KRYSIA PODWALINY PROGRAMU PLENERU
    patrz: pierwszy post

    UWAGI MILE WIDZIANE

    tylko plisss konstruktywne uwagi, propozycje zmian no i ATRAKCJE JESZCZE
    bo jak teraz 60 osob napisze : ok zgadzam sie
    to znowu bedzie zamiatanie
    Serdecznie pozdrawiam
    www.hesja.pl

  4. #34

    Domyślnie

    To ja jeśli mogę zabrać głos i coś zaproponować to powiem tak:
    do PLANU B zdecydowanie chciałbym dołączyć "szlak śladem cerkwi", bo myślę, że fajnie by zrobić jakieś zdjęcie architekturze niejako rozpoznawalnej z rejonem w który się wybieramy. Poza tym chętnie bym też się wybrał na "Zagórski karmel - ruiny klasztoru w Zagórzu". Również moim zdanie fajna rzecz do odwiedzenia i zrobienia zdjęć. Tu nawet można było by jakieś fajne sesje zrobić

    Jeśli chodzi o moje propozycje do atrakcji, które będzie można w razie czego wykorzystać to przede wszystkim:

    ŚWIĘTO LATAWCA - impreza organizowana na szybowisku w Bezmiechowej organizowana przez Aeroklub Bieszczadzki, daty nie znam , można wyszukać, ale będzie prawdopodobnie w październiku, info z www.bieszczady.pl

    BUNKIER HITLERA - W Stępinie (gmina Frysztak, powiat strzyżowski) znajduje się unikatowy na skalę europejską, wybudowany przez Niemców w czasie II wojny światowej, zespół schronów kolejowych. Główny obiekt zespołu to prawie 400-metrowy schron dla pociągów sztabowych. Tory kolejowe wiodły tu od stacji w Wiśniowej. 27-28 sierpnia 1941 roku odbyło się w podległym Wermachtowi "Obiekcie Południowym Führera" spotkanie Hitlera z Mussolinim. Do dziś wiele pomieszczeń, zalanych wodą, jest niezbadanych.

    KARPACKA TROJA - W Trzcinicy odkryto najstarsze w Polsce, silnie ufortyfikowane osady z początków epoki brązu. Znajduje się tam monumentalne grodzisko wczesnośredniowieczne, najlepiej do dziś zachowany obiekt obronny z tego okresu w Małopolsce. Znaleziono ok. 130 tysięcy różnego rodzaju zabytków, w większości dotąd nieznanych w Polsce, często unikalnych w skali europejskiej. Odkrycia te w zupełnie nowym świetle stawiają początki epoki brązu w tej części Europy, a także zmieniają wiele poglądów dotyczących wczesnego średniowiecza. W Trzcinicy powstaje skansen archeologiczny – drugi Biskupin, jako oddział Muzeum Podkarpackiego w Krośnie. Więcej na stronie muzeum: http://www.muzeum.krosno.pl/


    Ścieżka Przyrodnicza BPN "Salamandra" (Ustrzyki Górne-Wołosate)
    - ścieżka przyrodnicza. Czas przejścia około 2,5 - 3 godzin, 19 przystanków
    Wędrując przez kolejne przystanki ścieżki poznajemy rośliny oraz zwierzęta zamieszkujące dolinę Wołosatki. Wiosną będziemy mogli zobaczyć kilka gatunków płazów, w tym traszki i kumaki oraz ptaki typowe dla terenów otwartych (pokląskwa, gąsiorek, skowronek, pliszka). Na końcu trasy będziemy odkrywać tajemnice objętego całkowitą ochroną torfowiska wysokiego "Wołosate", na którym rośnie kilka niezmiernie interesujących i rzadkich roślin (m.in. bagno, bażyna, żurawina, modrzewnica).

    Bieszczadzka NASA - Obserwatorium Trzecie Oko Ziemi umieszczone zostało na szczycie najwyższej baszty zabytkowego dworku Czardworek, pod niezwykle efektownie otwieraną kopułą. Moment otwierania kopuły dla pierwszy raz to oglądającego widza jest niezwykłym przeżyciem, co może dokumentować zaistniały niegdyś fakt omdlenia opiekunki grupy kolonialnej...
    Z obserwatorium rozpościera się doskonały widok na Bieszczady, oraz oczywiście na niebo. Zainstalowany w Trzecim Oku Ziemi jeden z najnowocześniejszych teleskopów, sterowany komputerowo, pozwala na doskonałe poznanie i zbadanie kosmosu. Obserwacje można również zdalnie prowadzić w Bieszczadzkim NASA - podłączenie i sterowanie teleskopem z zainstalowanych w NASA komputerów niesie olbrzymie możliwości, nie tylko edukacyjne.

    Widokowe loty samolotem nad Bieszczadami - mój faworyt. Loty samolotem nad Bieszczadami dostarczają niezapomnianych przeżyć. Przepiękne krajobrazy i malownicze widoki wprawiają w oszołomienie i zadumę nad pięknem bieszczadzkiej przyrody. Chwile spędzone w samolocie zapadają w pamięć na bardzo długo. Informacja oraz rezerwacja: Agencja Turystyczno - Usługowa „Bawdim” Tel.(013) 4341519, 4340171, 0604266576 http://www.bieszczady.com.pl

    Przejażdżki kolejką leśną - Trasa Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej wiedzie przez dzikie zarośla, malownicze wsie, a nie rzadko uważnym obserwatorom dane jest podziwiać dzikie zwierzęta i ptaki. Organizowane są przejażdżki ze stacji Cisna - Majdan do stacji: Dołżyca, Przysłup, Solinka, Balnica, Wola Michowa.

    Mogę jeszcze coś zaproponować jeśli trzeba. największą wadą tych atrakcji jest to, że do niektórych trzeba dojechać autami. Ale chyba nie będzie takiego problemu z tym co?

  5. #35

    Domyślnie

    jest problem, powiat strzyżewski od Wołosatego to ile kilometrów?)
    weź patrz na mapę najpierw i szukaj tak, żeby to były Bieszczady. Bunkier super i owszem,NASA też, ale to chyba w drodze do lub z pleneru, a nie jako alternatywa tak jak i mój Sanok i Zagórz-za daleko, żeby sobie ot tak pojechać jednego dnia.

    Co do lotów widziałam, ciekawe ile to kosztuje?
    są tam też i loty szybowcem...też ciekawe skolko stoit taki lot...
    fajnie się lata

  6. #36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kasandra Zobacz posta
    jest problem, powiat strzyżewski od Wołosatego to ile kilometrów?)
    weź patrz na mapę najpierw i szukaj tak, żeby to były Bieszczady. Bunkier super i owszem,NASA też, ale to chyba w drodze do lub z pleneru, a nie jako alternatywa tak jak i mój Sanok i Zagórz-za daleko, żeby sobie ot tak pojechać jednego dnia.

    Co do lotów widziałam, ciekawe ile to kosztuje?
    są tam też i loty szybowcem...też ciekawe skolko stoit taki lot...
    fajnie się lata
    No tak tylko zapodałem te propozycje, może ktoś po drodze skorzysta

    A co do lotów to latałem samolotem i szybowcem, oba wypasione loty i fajnie się z nich foci. Jeśli była by taka okazja dla chętnych żeby polatać i porobić zdjęcia to myślę, że parę osób by się znalazło i można było by coś takiego zorganizować. Ja od razu jestem na tak!

  7. #37

    Domyślnie

    ja bym chciała, ale kwestia ceny, dlatego się zastanawiam skolko takie coś stoit-i szybowiec fajny i samolot

    Super możesz wypisywać takie i po drodze, ale zaznacz to proszę, bo ludzie nie wiedzą, że to daleko i że nie ma co tego planować na piątek czy sobotę, bo jedziemy w Bieszczady, a nie na Pogórze Strzyżowsko-Dynowskie czy jak się ten region nazywa)

  8. #38

    Domyślnie

    nie wiem ile osob ma gps ale warto dla najważniejszych punktów programu podać koordynaty ... ja przynajmniej sobie bym wrzucił do mojego co by szczegolnie w nocy dało się nawigować bo w tym terenie nie bylem jeszcze nigdy.
    Pozdrawiam Paweł
    a D80 nadal robi zdjęcia ... | Forum Farmaceutyczne

  9. #39

    Domyślnie

    galu44
    czy Ty nas czasem nie prowadzisz tu:

    Wejście na Opołonek od polskiej strony nie jest dozwolone, ponieważ szczyt znajduje się na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego, a nie prowadzi tam żaden znakowany szlak turystyczny. Na wejście trzeba każdorazowo uzyskiwać zgodę BdPN i Straży Granicznej. Tymczasem Opołonek bywa celem nielegalnych wycieczek turystycznych – ryzykownych, bo teren jest patrolowany przez Straż Graniczną i strażników BdPN. Legalne wejście na szczyt jest natomiast możliwe od strony ukraińskiej, szlakiem zielonym wiodącym z Przełęczy Użockiej wzdłuż granicy, którym dojść można także na Kińczyk Bukowski. Na Opołonku znajdują się słupy graniczne nr 215, natomiast maszerując wzdłuż granicy w kierunku zachodnim zobaczyć można wiele przedwojennych słupków granicznych dawnej granicy polsko-czechosłowackiej.

    galu myślałeś o czym innym niż ten szczyt?

  10. #40

    Domyślnie

    Chciałam podkreslic ze we Frysztaku mieszkałam 12 lat jezeli juz zabieralibyscie sie za bunkier proponuje podjechac do Frysztaka i skusic sie kościołem...

    Wogóle jezeli Was kreciłyby kościoły to np w Lubli jest baaardzo stary drewniany kościół, nie wiem czy w Stepinie tez...juz nie pamietam...\


    wogóle jak sie wszystko upierze z moja szkoła to bardzo chetnie bym do Was dołaczyła.....

    bede sie zgłaszac jak cos. Mam nadzieje ze wystarczy miejsca;]

    EDIT: Kasandra STRZYŻOWSKI a nie Strzyżewski
    Put some fun between your legs
    -ride a horse


Strona 4 z 60 PierwszyPierwszy ... 234561454 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •