Close

Strona 10 z 60 PierwszyPierwszy ... 8910111220 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 599
  1. #91

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nysander Zobacz posta
    jedziemy w góry, grupa raczej liczna, ale w górach warunki nieznane. Mam więc pytanie czy ktoś organizuje apteczkę na wypadek zdarzeń losowych?

    Każdy sam wedle własnego uznania czy może przygotować (jestem farmaceutą) większą apteczkę na całą grupę?
    ja zazwyczaj mam coś przy sobie, ale żeby wykorzystać Twoją wiedzę i możliwości można by w razie czego jedną większą mieć, choć i tak środki uspokajająco-zwalczające ból podawane wieczorem raczej zniwelują jakikolwiek ból

  2. #92

    Domyślnie

    eeeee...ja tam nie chcę apteczki, p/bólowe i tak mam zawsze, a Wy jak tam sobie chcecie.
    Chyba jeździcie w różne rejony i wiecie z czego korzystacie?
    to TO sobie weźcie.
    A jak pomoc będzie potrzebna to i tak GOPR już wtedy tylko, a nie apteczka.
    Ale jak ktoś ma za dużo pieniążków i lubi dźwigać różne rzeczy to niech kupuje i bierze-zabraniać nie będę.
    Jak macie niewygodne buty to plastry na obtarcia się przydadzą.

  3. #93

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kasandra Zobacz posta
    Jak macie niewygodne buty to plastry na obtarcia się przydadzą.
    No i chyba tylko tyle, bo po co mi w Bieszczadach GOPR (bez obrazy dla GOPRu), w takich górach wątpię aby mi osobiście był potrzebny, co innego w Tatrach jak idę po skałach prawie pionowo pod górę. W przypadkach wyjątkowo krytycznych wtedy się może GOPR przydać, a zresztą nie GOPR tylko TOPR :P

  4. #94

    Domyślnie

    dokładnie)))
    tzn. wiesz jak się komuś przydarzy zawalik serca to żadna apteczka nie pomoże))))))
    jak nóżkę ktoś skręci (można nawet w mieście na chodniku) to podobnie.
    Więc nie szalejmy.
    Każdy wie z jakich leków korzysta niech sobie weźmie i po ptokach.

  5. #95

    Domyślnie

    no to przelane

    a apteczke zawsze warto mieć przy sobie a szczególnie w górach, bo zanim ten GOPR dotrze na miejsce zdarzenia ...
    |D7100|SB-800|T17-50/2.8|S70-200/2.8|SY8/3.5|nogi GoldPhoto|Manfrotto|SanDisk|
    Pozdrawiam Tomek Kić

  6. #96

    Domyślnie

    Zaliczka przelana. Ja po kursie ratownictwa jestem jakby co

  7. #97

    Domyślnie

    ok pytałem w dobrej wierze. w takim razie każdy dba o siebie
    Pozdrawiam Paweł
    a D80 nadal robi zdjęcia ... | Forum Farmaceutyczne

  8. #98

    Domyślnie

    tak będzie najlepiej bo i tak nie będziemy chodzić wszyscy razem, a dwa-nie jesteśmy małe dzieci, żeby brykać i skakać i nóżki łamać, czy przewracać się i pioktaninką smarować.
    Każdy niech sobie weźmie coś p/bólowego co zawsze łyka i już-na wypadek jakiejś migreny, globusa czy bólu zęba

  9. #99

    Domyślnie

    tak w skrocie:
    - przelewamy kase do konca wrzesnia
    - nie liczy sie kolejnosc przelewow a bardziej kolejnosc na liscie
    - apteczka? dobry pomysl ale jak bez przesady. Ja sie chetnie pisze na glukoze na day after
    widzialem kiedys na wlasne oczy jak rano znajoma pielegniarka robila sobie zastrzyk glukozy i w 20 minut kac gigant zniknal
    - sugeruje mimo wszystko nie lekcewaznie gór... Bieszczady maja tez swoja i to nie małą listę ofiar zasady bezpieczenstwa sa niestety pisane krwia... brzmi powaznie ale to prawda sama
    Serdecznie pozdrawiam
    www.hesja.pl

  10. #100

    Domyślnie

    hmmm no właśnie sęk w tym, że ja tej listy nie widziałam) przy tzw. normalnym użytkowaniu tych gór.
    Ani tam przepaści nie ma, ani nam nie grozi zabłądzenie, ani zamarznięcie.
    Jak już to tylko zawalik serca a i to raczej panowie i z górami niewiele to ma wspólnego, a wysiłkiem.
    W Tatrach to co chwila coś się dzieje, a w Bieszczadach ostatnio to chyba ta Czeczenka nieszczęsna co zabłądziła i była ubrana jak na lato.

Strona 10 z 60 PierwszyPierwszy ... 8910111220 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •