Close

Strona 5 z 20 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 235

Wątek: statyw

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez loki_p Zobacz posta
    Panowie ale ja to wszystko rozumiem. Sam przed chwilą zamówiłem solidniejszy statyw ale nie przez to że sie nie da tylko dlatego że jestem leń i nie lubię sie schylać.
    Gdybyś kupił raz, a dobrze byłoby pewnie taniej i prościej.

    Cytat Zamieszczone przez loki_p Zobacz posta
    Fotografuję gwiazdy wraz z kolegą który ma manfroto ileśtam ważące 4,5 kg. I przy silnym wietrze i kilkugodzinnych ekspozycjach też na niego narzekał.
    Narzekanie to cecha ludzka. Na Maybacha też narzekają, ale na Cinqucento nie chcą się zamienić, chociaż to też samochód i na miejsce dowiezie.
    X-T10, XF35, XF18-55, MK320

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marekm Zobacz posta
    Gdybyś kupił raz, a dobrze byłoby pewnie taniej i prościej.
    To nie do końca prawda. Nie wszędzie da sie zabrać statyw ważący 4,5 kg. Jakoś nie wyobrażam sobie jazdy rowerem z czymś takim. Podróż na drugi koniec świata z takim balastem to też niezbyt dobre rozwiązanie. Wychodząc na jakąś większą górkę w Alpach też wolę mieć ze sobą ten złom za 50zł.
    Jak widzisz znajdzie się sporo zastosowań dla statywu który "nie nadaje się"
    Nowy zakup będę woził w bagażniku

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez loki_p Zobacz posta
    To nie do końca prawda. Nie wszędzie da sie zabrać statyw ważący 4,5 kg.
    stosujesz uproszczenie, ze cena jest proporcjonalna do wagi. co za cholere nie jest prawda


    Cytat Zamieszczone przez loki_p Zobacz posta
    Jakoś nie wyobrażam sobie jazdy rowerem z czymś takim. Podróż na drugi koniec świata z takim balastem to też niezbyt dobre rozwiązanie. Wychodząc na jakąś większą górkę w Alpach też wolę mieć ze sobą ten złom za 50zł.
    Jak widzisz znajdzie się sporo zastosowań dla statywu który "nie nadaje się"
    Nowy zakup będę woził w bagażniku
    nie widze problemu. karbonowa manfrotka, velbon czy giotto waza z przyzwoita glowica
    mniej z 2 kg. karbon jest co prawda bardziej podatny na rezonans niz aluminium, ale w gorach
    (moze poza aktywnymi wulkanami) to specjalnie nie grozi. a wysokosc robocza czegos takiego
    i przy tym sztywnosc jest fantastyczna.

  4. #4

    Domyślnie

    cena zapewne też jest "fantastyczna" takiego karbonowego statywu nieprawdaż?
    Nikon d700+Mb-d10/D800 + MB-d12|Zenitar 16 2.8|N16-35 4 vr|Sigma 70-200 F2.8 II EX DG MACRO HSM|2xSB-800|YN 560|Samyang 85 1.4 AE UMC|Naneu Urban Gear u120

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    nie widze problemu. karbonowa manfrotka, velbon czy giotto waza z przyzwoita glowica
    mniej z 2 kg.
    Ale to wciąż jest 2 kg a nie 0,5 kg. Przy plecaku ważącym 25 kg to robi dużą różnice. Nie wspominając już o cenie...

  6. #6

    Domyślnie

    Tani statyw mam i ja, kupiłem go jakieś 2 lata temu do kompaktowego aparatu, spisywał się znakomicie. Nadszedł czas człowiek pracował kupił lusterko, i tu już mówię od razu d60 + 18-55 i statyw za 50zł zaczyna zachowywać się jak by był z gumy. Totalnie brak przyjemności z zabawą takim sprzętem, a posadzić na nim body z s70-300 to powiem że się już nie odważyłem. Tyle mam do powiedzenia czyli stanowcze nie dla statywów za 50zł pod lustro, pieniądze zmarnowane (używać się niby da ale jak dla mnie to troszkę strach przed jakimś przypadkowym upadkiem zestawu). Twoje pieniądze twój wybór, tani statyw dobry jest do Kompaktu lub dodatkowych lamp.

  7. #7
    Oszczędny w słowach Awatar qer
    Dołączył
    06 2008
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    115

    Domyślnie

    witam!
    a ja tu podeślę kolejny tani statyw, ale podobno firmowy VELBON DF-40
    http://www.allegro.pl/item426916541_...pokrowiec.html

    chcę go kupić pod D80 + T 17-50.
    Nie będę go ekstremalnie używał, chcę go do studia.
    warto kupić? kasy więcej nie inwestuję, ponieważ mam inne wydatki związane z fotografią, ehh.

    p.s. w tej cenie chyba lepszego nie ma.

  8. #8

    Domyślnie

    jak ja widze tyle plastiku w statywach to mnie trzesie a juz uwielbiam te korbki to podnoszenie i opuszczania kolumny
    QER jak nie bedziesz namietnie go przestawial, podnosil i opuszczal kolumny to taki statyw powinien Ci wystarczyc
    plastic is fantastic

  9. #9

    Domyślnie

    Ja odradzam kupno taniego statywu " na teraz ", bo komfort pracy na tym urządzeniu może zniechęcić w przyszłości do korzystania z jakiegokolwiek statywu, nawet najlepszego.

  10. #10
    Oszczędny w słowach Awatar qer
    Dołączył
    06 2008
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    115

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grudzinsky Zobacz posta
    plastic is fantastic
    he dobre , zastanowię się, może lepiej na trzech cegłach postawić aparat?

Strona 5 z 20 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •