Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: dylemat

  1. #1

    Thumbs down dylemat

    Witam, mam zamiar sprowadzić ze stanów pierwsze lustro z dodatkami i chciałbym się zapytać o radę.
    Wybrałem D80 a jako główny obiektyw tamrona 17-50 i dalej mam dylemat, czy kupić Tamron SP AF 90mm f/2.8 Di Macro czy AF VR Nikkor 70-300mm f/4.5-5.6G IF-ED AF-S.
    Interesuje się fotografią przyrodniczą, obecnie fotografuje głównie makro lecz chciałbym zacząć też podglądać ptaszki i inne bardziej płochliwe zwierzaki.
    Co byście mi polecili na początek? Ew. coś innego w przedziale 450$

    Pozdrawiam!

  2. #2

    Domyślnie

    Ten Tamron jest bardzo ostry i chwalony. Użytkownicy mówią, że jest to jeden z najlepszych obiektywów macro. O 70-300 VR było już na forum dużo, więc użyj wyszukiwarki. Obawiam się jednak, że do fotografii ptaszków ten obiektyw może okazać się za krótki.
    Pozdrawiam nowego forumowicza.

  3. #3

    Domyślnie

    Jesli masz juz jakis kompakt do makro to moze jednak na poczatek kup tele a pozniej w miare mozliwosci dokup obiektyw makro.
    Fuji: X100, X-Pro1, X-T2

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •