Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1

    Domyślnie Kolory MAC - Problem

    Witam kolegow oraz kolezanki:P

    wkoncu sie zdenerwowalem bo juz nie wiem co zrobic z moim MB ...
    Generalnie komputer jest super extra itd, system tez , ale to co sie tu dzieje z kolorami to mnie przerasta...
    Kombinowalem juz na wiele sposobow i nic ... ustawienia w systemie sRGB, w NX2 tyz ... (chyba ze sa jeszcze jakies inne ustawienia ktorych nie znam lub nie znalazlem).

    Problem polega na tym ze pliki obrabiane w NX2 ( w PS jest to samo ) , oraz ogladane w Preview sa duzo bardziej nasycone niz podczas ogladania w internecie na stronach oraz na innych PC...

    Co z tym fantem zrobic ??

    zalacze 2 screeny , na pierwszym widac to samo foto , po lewej w NX2, srodek na stronie , prawa w Preview.
    Widzicie roznice??
    screen numer dwa to ustawienia profili kolorow w NX.

    Pomozecie?:P
    screen1
    screen2

    //edit: prosze Moderatora o przeniesienie do dzialu oprogramowanie lub komputery bo mi sie cos rypnelo:/ sorki
    Contax 645, Zeiss 80mm f/2

  2. #2

    Domyślnie

    Różnice profili + standard mac-owy to inna gamma (którą warto przestawić na standard PC).
    Też mam z tym problem - np. ten sam plik prosto z capture nx-a:

    Z nx-a wychodzą mi całkowicie niezgodne kolory...

  3. #3

    Domyślnie

    i jak to ugrysc:P
    Contax 645, Zeiss 80mm f/2

  4. #4

    Domyślnie

    Po przestawieniu gammy na standard pc jest troche lepiej.

    Ja ostatnio używam PSE i "zapisz dla Web" - daje to niezle efekty jeżeli chodzi o przeglądarki bez obsługi profili kolorów.

    Być może profil srgb w nx nie jest za bardzo "zgodny" z przeglądarkami które nie biorą pod uwagę profili, więc rozwiązaniem byłoby znaleźć jakiś profil srgb bardziej zgodny z nimi...

  5. #5

    Domyślnie

    a gdzie to sie przestawia na standard PC ??
    rozwala mnie ze niby najlepsze komputery dla grafikow i fotografow a glupie ustawienia kolorow sa nie do ustawienia...;/
    Ostatnio edytowane przez sevenoo ; 07-08-2008 o 16:48
    Contax 645, Zeiss 80mm f/2

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sevenoo Zobacz posta
    rozwala mnie ze niby najlepsze komputery dla grafikow i fotografow a glupie ustawienia kolorow sa nie do ustawienia...;/
    Niby co w nich jest takiego najlepszego dla grafików i fotografów.

  7. #7

    Domyślnie

    wlasnie nie wiem ... alee kazdy z kim nie rozmawialem mowil ze do grafiki/ foto najlepszy mac itd...

    ale whateva:P wczoraj zarwalem noc i wkoncu mi sie udalo..
    a wiec tak trzeba skalibrowac monitor , po kalibracji utworzyc nowy profil i nastepnie w tym wlasnie profilu pracowac w NX i wtedy jest cacy ...
    Contax 645, Zeiss 80mm f/2

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sevenoo Zobacz posta
    a wiec tak trzeba skalibrowac monitor , po kalibracji utworzyc nowy profil i nastepnie w tym wlasnie profilu pracowac w NX i wtedy jest cacy ...
    Tak właśnie absolutnie nie należy robić

    Wprawdzie dzięki takiemu postępowaniu uzyskasz zgodność pomiędzy wyglądem zdjęć w aplikacjach z zarządzaniem i bez zarządzania barwą, ale wystarczy, że po pewnym czasie zmienisz monitor i wszystkie zdjęcia będą do luftu. Zresztą nawet podczas ponownej kalibracji będziesz za każdym razem uzyskiwał nieco inną przestrzeń, w funkcji czasu zdjęcia wyrenderowane do starszych przestrzeni będą coraz bardziej odstawać.

    Problem polega na tym, że przeglądarka nie ma modułu zarządzania barwą i nie dokonuje korekty podczas wyświetlania zdjęć. Nie znam OS-Xa, ale historycznie monitory Apple były kalibrowane do gamma 1,8, więc w przypadku zdjęć wyrenderowanych do syntetycznych przestrzeni takich jak sRGB czy AdobeRGB, gdzie TRC jest gamma 2,2 (a w sRGB coś zbliżonego) musi to powodować duże różnice w jasności.

  9. #9

    Domyślnie

    wlasnie problem jest taki ze mam ustawione nie 1.8 a Gamma 2.2 ...
    i niewiele to daje ...

    natomiast przy moim patencie , pracuje w moim profilu na mac... po czym po zakonczeniu pracy konwertuje go na SRGB i juz powinno byc ok ... czy zle mysle ?
    Contax 645, Zeiss 80mm f/2

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sevenoo Zobacz posta
    wlasnie problem jest taki ze mam ustawione nie 1.8 a Gamma 2.2 ...
    i niewiele to daje ...

    natomiast przy moim patencie , pracuje w moim profilu na mac... po czym po zakonczeniu pracy konwertuje go na SRGB i juz powinno byc ok ... czy zle mysle ?
    Pracuj w sRGB i włącz sobie softproofing z zapiętą przestrzenią monitora. Renderowanie do przestrzeni monitora a potem konwertowanie do sRGB jest "niezdrowe"

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •