Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 44

Wątek: AGFA

  1. #11

    Domyślnie

    ALF
    Ja tez bylem zadowolony z ULTRY, mialem kilka sztuk od kumpla z Agfy... a teraz nie mam z nim kontaktu.

    Daj znac zkad bierzesz te filmy, gdzie mozna je dostac. Ja zaopatruje sie w fotograf-sklep ale tam ich nie maja.

  2. #12
    Zasłużony Awatar ALF
    Dołączył
    08 2004
    Miasto
    Mysłakowice Karkonosze
    Posty
    11 653

    Domyślnie

    obecnie mam tylko 1, a kupowałem na allegro i w sklepach netowych...czasem mieli w jokerze...dawno nie widziałem
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  3. #13
    anwas1970
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gALL
    Tak Agfa zdechla na koncu zeszlego roku. Co prawda jej produkcje przejac ma inna firma ale zanim to nastapi to cena Rodinala jest kosmiczna (ok 90 zl za 500ml, a bylo 35zl). Z filmow Agfy to i tak najlepszy byl APX25 i APX100 , potem RSX50 i 100, a inne to IMHO totalna porazka.
    W ub.roku przywioałem troche zdjęć z Austriackich Alp.Część na cyfrze Canona/S70/,część na AGFIE ULTRA 100.Teraz jak je porównuje to całkowitą porażką są te cyfrowe.I ku mojej uciesze wczoraj dostałem 10-o pak AGFY ULTRA 100 z terminem do 12.2007 Już kiedyś napisałeś że cytowana AGFA jest ''kijowa''Myślę że wprowadzasz wiele czytajacych którzy jej nie uzywali w błąd.Jest to znakomity film tylko nie nadaje się do fotografowania ludzi gdyz nieprawidłowo oddaje kolor skóry i mocno podbija kolor.

  4. #14
    Zasłużony Awatar ALF
    Dołączył
    08 2004
    Miasto
    Mysłakowice Karkonosze
    Posty
    11 653

    Domyślnie

    bo ultra 100 jest do krajobrazu...i co ciekawe, również bdb sprawdza się w zdjęciach nocnych :P
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  5. #15

    Domyślnie

    Hmm. A co w takim razie możecie polecić z Fuji bądz Kodaka??? Czułości takżeo od 100 do 400. Jako początkiujący w fotografii analogowej mam o filmach małe pojęcie Co proponujecie?????


    __________________________________________-

    Morthimer

    F80, Nikkor 24-85, SB600, Lowepro...

  6. #16

    Domyślnie

    Do krajobrazu wole Velvie 50 lub Provie 100 a nie kolorowy negatyw.

  7. #17

    Domyślnie

    KODAK:
    PROFOTO 100 bo najtanszy na rynku, juz od 8zl, a nie oznacza to ze najgorszy. Ma dosc drobne ziarno i spory kontrast, niezly do pleneru.
    ELITE 200 i 400 chyba obecnie najlepsze negatywy kodaka!!! 400 szczegolnie dobra do reporterki, male ziarno i wyrazne barwy, choc nie tak nasycone jak w PROFOTO 100. To moj ulubiony z KODAKOW.
    PORTRA 160NC i VC dobre do portretu, widoczna miedzy nimi roznica w oddawaniu barw (VC wersja z bardziej nasyconymi kolorami choc i tak AGFIE ULTRA nie dorowna)
    FUJI:
    REALA 100 to chyba rekordzista zposrod kolorowych negatywow pod wzgledem malego ziarna!!! Polecany do fotografi gdzie liczy sie odwzorowanie drobnych i subtelnych szczegolow!
    SUPERIA 100 i 400 dobre niedrogie do pleneru i reporterki.

  8. #18
    anwas1970
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gALL
    Do krajobrazu wole Velvie 50 lub Provie 100 a nie kolorowy negatyw.
    To fakt materiały znakomite,ale na negatywie że tak powiem łatwiej się fotografuje.A i rozpiętość tonalna moim zdaniem większa co ma niemałe znaczenie...

  9. #19

    Domyślnie

    A gdzie kupileś ultrę?
    Pzdr, Andrzej

    Fotografia to sztuka uchwycenia momentu .

  10. #20
    anwas1970
    Gość

    Domyślnie

    Na Allegro.Aukcja była KUP TERAZ i trwała 2 godz. ULTRA została ściągnięta z ebay.de.Gość kupił kilka 10-o paków i jeden odsprzedał.

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •