Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 44

Wątek: AGFA

  1. #1

    Domyślnie AGFA

    Mam pytanie: Czy ktoś pracuje może na filmach Agfy?? Jeśli tak to jakie najbardziej polecacie do fotografii ogólnej?? Chodzi mi o oddanie kolorów i drobne ziarno. Dlatego czułosci to 200 albo 400, ewentualnie 100. Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.



    __________________________________________

    Morthimer

  2. #2

    Domyślnie

    Morthimer,

    Witam!
    Uzywalem i bardzo lubie filmy cz-b AGFY APX, to rewelacyjne dla mnie negatywy cz-b.

    Jesli chodzi o kolor to zachwycony bylem filmem AGFA 100 ULTRA.
    Film ten harakteryzuje sie bardzo wysokim nasyceniam barw. Daje piekne, soczyste kolorki i spory kontrast. Zdjecia sa az momentami przejaskrawione... ale naprawde kolor bajka!

    POLECAM.
    Innych filmow tego producenta nie uzywalem.

    [ Dodano: Czw 25 Maj, 2006 ]
    Ps.
    Napisales
    drobne ziarno. Dlatego czułosci to 200 albo 400, ewentualnie 100
    Nooo... drobne ziarno to tylko 100 nigdy zas 400.
    Film ktory polecam ma bardzo drobne ziarno.

  3. #3

    Domyślnie

    Ta 400-ka miała ogromne ziarenko jak tą klase filmu,najlepsza to jest ta 100 (mowa o APX).Teraz trudno o te filmy.
    EQ : Nikon F3 | Nikkor 50/1,5 AiS | F801 | Sony ILCE 7mkIII | Sony 55/1,8 | Sony 35/1,8 | Viltrox 24/1,8 | Canon 135/2,0 L |
    Insta : @pan_portrecik

  4. #4

    Domyślnie

    To Agfa cos jeszcze produkuje?

  5. #5
    Zasłużony Awatar ALF
    Dołączył
    08 2004
    Miasto
    Mysłakowice Karkonosze
    Posty
    11 653

    Domyślnie

    ja robiłem na optima 200 i 400 - całkiem dobre, a ultra 100 rewelacja
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  6. #6

    Domyślnie

    Faktycznie ultra 100 jest rewelacyjna. Ale z tego co pamietam już ją wycofali z produkcji.
    Na szczęście mam jeszcze kilka sztuk w lodówce
    Pozdrawiam

    Pozdrawiam Jarosław Stryjewski. blog

  7. #7

    Domyślnie Jarku!!!

    Jarku, podziel sie z nami..

    Widze ze wiekszosc sie zgadza co do tej ULTRY 100, a nie wiecie czemu tak trudno kupic ten oraz APXy???

    Czy AGFUNIA juz padla i nie produkuje tych filmow?

  8. #8

    Domyślnie

    Tak Agfa zdechla na koncu zeszlego roku. Co prawda jej produkcje przejac ma inna firma ale zanim to nastapi to cena Rodinala jest kosmiczna (ok 90 zl za 500ml, a bylo 35zl). Z filmow Agfy to i tak najlepszy byl APX25 i APX100 , potem RSX50 i 100, a inne to IMHO totalna porazka.

  9. #9

    Domyślnie

    Uuu szkoda ze firma zdechla... w koncu nalezala do pionierow w dziedzinie fotografi.
    Osobiscie nie robilem na APX 25 tylko na APX 100 i bardzo sobie chwalilem ten negatyw.... teraz nie wiem czym go zastapic.

    gALLu pomoz, czym zastapiles APXy?

  10. #10
    Zasłużony Awatar ALF
    Dołączył
    08 2004
    Miasto
    Mysłakowice Karkonosze
    Posty
    11 653

    Domyślnie

    gALL, a co masz do ultry?
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •