Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie logo firmy na zdjęciu

    Jakis czas temu wykonałem sesję do katalogu odzieżowego.Kilka zdjęć z tej sesji ukazuje się cyklicznie w prasie zwiazanej z modą.Na jednym ze zdjęć zanalazł się flakon perfum znanej firmy.Nie widać nazwy ale jest widoczne logo.Perfumy są na stoliku a obok cała masa damskich kosmetyków.Oglólnie nie są one kluczowym elementem zdjęcia (ale jednak są) i to maleńkie logo jest w sumie rozpoznawalne.
    Aktualnie firma do której należy wspomniane logo napisała do mojego klienta meila ,że bezprawnie wykorzystał jej logo do promocji własnych wyrobów.Ogólnie zdjęcie jako całość na to nie wskazuje,jednak sprawa się ma tak jak napisałem.
    Mam pytanie do osób które się spotkały z taką sytuacją co dalej? jakie mogą być tego konsekwencje i jak załatwić taką sprawę?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez YOZ Zobacz posta
    Jakis czas temu wykonałem sesję do katalogu odzieżowego.Kilka zdjęć z tej sesji ukazuje się cyklicznie w prasie zwiazanej z modą.Na jednym ze zdjęć zanalazł się flakon perfum znanej firmy.Nie widać nazwy ale jest widoczne logo.Perfumy są na stoliku a obok cała masa damskich kosmetyków.Oglólnie nie są one kluczowym elementem zdjęcia (ale jednak są) i to maleńkie logo jest w sumie rozpoznawalne.
    Aktualnie firma do której należy wspomniane logo napisała do mojego klienta meila ,że bezprawnie wykorzystał jej logo do promocji własnych wyrobów.Ogólnie zdjęcie jako całość na to nie wskazuje,jednak sprawa się ma tak jak napisałem.
    Mam pytanie do osób które się spotkały z taką sytuacją co dalej? jakie mogą być tego konsekwencje i jak załatwić taką sprawę?
    Obawiam się, że jest sporo argumentów za tym, że doszło do bezprawnego wykorzystania cudzego znaku towarowego. Grozi to zwykle:

    (a) natychmiastowym zakazem korzystania ze znaku (wstrzymanie dystrybucji nakładu katalogu) -- zależy od tego jak szybkich mają prawników; wbrew pozorom można dość szybko uzyskać w sądzie tzw. postanowienie o zabezpieczeniu powództwa w tym zakresie;

    (b) roszczeniami odszkodowawczymi lub roszczeniami o zwrot nienależnie uzyskanych korzyści.

    Zanim cokolwiek dalej zrobicie sprawdź, czy znak tej firmy jest chroniony tzn. czy jest zarejestrowany i chroniony w Polsce -- zob. na stronie Urzędu Patentowego RP: http://uprp.pl/Polski/Bazy+danych+UPRP/ (przeszukaj bazy) oraz na stronie OHIM: http://oami.europa.eu/ows/rw/pages/index.en.do

    Jeśli jest -- doradzam próbę ugody.

  3. #3

    Domyślnie

    a to taka firma nie powinna się cieszyć ze ma darmową reklamę? A jak to się ma do tysięcy szyldów i innych znaków reklamowych na broszurach miejskich róznych miast gdzie zdjęcia są ze starówki?
    Ostatnio edytowane przez Tofifik ; 08-08-2008 o 01:19
    D750 D700 D7000 + s10-20 + S20F1.8 N50F1.8 + N24-70 + N70-200 + uv SDEx:SD,CF + SB-800+SB900 PixelK + hexacoopter | Minolta D700si+28-200+5400xi| 300F4 + 120F2.8 + 80F2.8 + 50F4 + 30cm http://www.rafalbociek.rwbb.pl

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •