Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez miodzik Zobacz posta
    Do tego włączenie trybu Active powoduje na prawdę dość widoczne rozmycia..
    Tam są tylko dwa przełączniki ale niestety trzeba poczytać instrukcję aby zrozumieć ich działanie.
    Ostatnio edytowane przez Władca Pixeli ; 28-09-2008 o 18:40
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  2. #12
    autograf
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez miodzik Zobacz posta
    szanowni użytkownicy VR-ek.. Ponieważ ów 18-200 jest moim jedynym VR-em powiedzcie mi czy jest normalnym, że słychać działanie stabilizatora?
    Tak, to jest normalne. Wiem z autopsji.

  3. #13
    Zbanowany
    Dołączył
    05 2008
    Miasto
    Pacyfik
    Posty
    299

    Domyślnie

    Za władcą pixeli,
    instrukcja i wszystko jasne.
    Active - poczytaj kedy tę funkcję należy włączyć.

  4. #14

    Domyślnie

    Serdecznie dziękuję za tak szybkie odpowiedzi!!

    Cytat Zamieszczone przez Władca Pixeli Zobacz posta
    Tam są tylko dwa przełączniki ale niestety trzeba poczytać instrukcję aby zrozumieć ich działanie.
    Ja oczywiście przeczytałem instrukcję (zawsze to robię, nawet gdy kupię zwykły odkurzacz ) I rozumiem, że tryb Active włączamy w ruchu, czyli jak np jak będę jechał jako pasażer w aucie to chcąc robić zdjęcia wtedy należy go włączyć bo tak i także wiem, że stabilizator na statywie ma być wyłączony bo na siłę będzie stabilizował (ale to dotyczy wszystkich stabilizatorów nie tylko w obiektywach ale i w korpusach też) ale moje zdziwienie do trybu Active wzięło się stąd, że myślałem iż Active nie tylko będzie chciał mocno stabilizować przy zdjęciach z ręki ale będzie wyczulony na tyle, że jak nie latam z końcówką obiektywu po fotografowanym poruszającym się obiekcie to zwyczajnie będzie spokojniejszy, tak jak w trybie Normal.
    Ostatnio edytowane przez miodzik ; 28-09-2008 o 18:53
    Nice is to be importand but more importand is to be nice | F65, D80 + S17-70 f2.8-4.5 Macro, T17-50 f2.8 AF-S, T18-250, N18-200VR, N50 1.8D, SB-600 i takie tam..

  5. #15
    autograf
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez miodzik Zobacz posta
    I rozumiem, że tryb Active włączamy w ruchu, czyli jak np jak będę jechał jako pasażer w aucie to chcąc robić zdjęcia wtedy należy go włączyć bo tak
    Jest dokładnie tak, jak mówisz.

  6. #16

    Domyślnie

    Szum (cichy) podczas działania VR jest normalny. Active właściwie jeszcze mi się nie przydał, ale na Normal złego słowa nie powiem

    PS.Miałem kiedyś KM D5 i VR Nikona subiektywnie uważam za sporo skuteczniejszy.
    Ostatnio edytowane przez Archibald ; 28-09-2008 o 20:20
    FX / 20 / 35 / 50 / 85

  7. #17

    Wink problem z obiektywem nikkor 18-200

    Witam mam problem z obiektywem, po pierwsze tak jak wcześniej czytałem też mam dziwne piski w obiektywie, ale teraz jaszcze doszedł problem prawdopodobnie ze stabilizatorem, a mianowicie po włączeniu aparatu obraz w zierniku kilkukrotnie skacze zanim się ustabilizuje, a dodatkowo słychać lekkie stuki w obiektywie.W pozycji pionowej ten problem nie występuje tylko w poziomie.CZy ktoś miał może taki problem.Ogólnie obiektyw pracuje bez zarzutów. Z góry dzieki za pomoc

  8. #18

    Smile problem z obiektywem nikkor 18-200

    Cytat Zamieszczone przez bomba666 Zobacz posta
    Witam mam problem z obiektywem, po pierwsze tak jak wcześniej czytałem też mam dziwne piski w obiektywie, ale teraz jaszcze doszedł problem prawdopodobnie ze stabilizatorem, a mianowicie po włączeniu aparatu obraz w zierniku kilkukrotnie skacze zanim się ustabilizuje, a dodatkowo słychać lekkie stuki w obiektywie.W pozycji pionowej ten problem nie występuje tylko w poziomie.CZy ktoś miał może taki problem.Ogólnie obiektyw pracuje bez zarzutów. Z góry dzieki za pomoc
    Witam.
    Od pewnego czasu mam ten sam problem. Czy kolega już rozwiązał ten problem, a jezeli tak, to co to było?
    Dziękuję za odpowiedź.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •