Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21
  1. #1

    Domyślnie Terra Incognita - Edyta

    Terra Incognita - to mój nowy projekt (i najważniejszy w tym roku).
    Będą to fotografie z pogranicza glamour i aktu, fotografie, w których najważniejsza będzie twarz. Chciałbym pokazać piękno i tajemniczość kobiet przez pryzmat ich twarzy z aktem w tle. Wszystko zakończy sie wystawą w styczniu przyszłego roku.
    Pierwsza sesja odbyła się w niedzielę.
    Terra Incognita - Edyta

  2. #2

    Domyślnie

    zapowiada sie gruuubo :P
    D70|18-70|70-300|50|ZENIT TTL|HELIOS 55/2|

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    Stylizacja piękna, światełko perfetto, pomysł bardzo mi się podoba. Dwie rzeczy jednak nie dają mi w tym zdjęciu spokoju...

    1) Horyzontalne ułożenie twarzy modelki cholernie ją wydłuża optycznie. To taka zabawna cecha naszego wzroku:
    (gdyby kto miał wątpliwości: to jest ten sam wycinek, tylko obrócony. To nie jest kwestia monitora, ani oszustwa, tylko naszej percepcji. Kto nie wierzy, niech zmierzy)

    2) To oczywiście cholernie subiektywna sprawa i wogóle się moim gadaniem nie przejmuj, ale jeśli chodzi o czarne tło to mnie osobiście ono w tym kontekście nie pasuje. Zasadniczo klei z tytułem - "ziemia nieznana" - wprowadzając wrażenie obcości. Ale chyba wolałbym, by była tu pokazana bardziej "Matka Ziemia", a nie "Moja Macocha jest UFO"

    To put it in other words, wolałbym tło w umbrze lub ewentualnie ziemistej zieleni...

  5. #5

    Domyślnie

    Andy_O, ja się nie znam, uczę się i wogóle... fotka jest świetna

    ale imo twarz nie jest równo oświetlona; w efekcie powstał sztuczny cień
    na nosie, a dolna część twarzy jest nienaturalnie żółta.
    Efekt ten występuję również na szyj ale nie jest tak rażący.

    Mogę się mylić, ale konsekwencją wybielania jest zniekształcone białko prawego oka.
    Według mnie wyglada trochę nienaturalnie.

    Ta kobieta jest piękna, romantyczna i przyjazna i nijak nie wydaje się tajemnicza. , co najwyżej senna.

    wszystko co powyżej napisałem z zazdrości, ze nie potrafię (jeszcze) zrobić takiego pięknego zdjęcia.
    Fotografowanie jest równoznaczne z przywłaszczaniem sobie zdejmowanego przedmiotu. Oznacza to wchodzenie w pewien stosunek, który kojarzy się nam z poznaniem, czyli zawładnięciem. Susan Sontag
    A7 II Zeiss Batis 25/2 85/1,8 500px FB

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj
    jeśli chodzi o czarne tło to mnie osobiście ono w tym kontekście nie pasuje. Zasadniczo klei z tytułem - "ziemia nieznana" - wprowadzając wrażenie obcości. Ale chyba wolałbym, by była tu pokazana bardziej "Matka Ziemia", a nie "Moja Macocha jest UFO"
    Dziękuję za uwagi. Obawiam się, że do czarnego tła na moich zdjęciach musicie przywyknąć bo strasznie je polubiłem

    Acha - ona nie jest żółta, tylko złota. Całe pudełko złotego podkładu na to poszło.
    Zgodnie z moją nową teorią wymyśloną w czasie długich miesiecy bez aparatu, zdjęcie jest bez ingerencji w światła/cienie, czyli nic nie wybielałem. Po porstu Ona ma takie oczy i takie było światło.
    Chciałbym skupić się na wietrze we włosach, tajemniczych uśmiechach, grze niedopowiedzeń, a pomiar jasności białek oczu poozostawię komuś innemu.. Tak, chyba na tym wietrze i uśmiechu w "Terra Incognita" zależy mi najbardziej.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andy_O
    do czarnego tła na moich zdjęciach musicie przywyknąć bo strasznie je polubiłem
    Nic nie szkodzi - istotnie ma ono swój urok Chyba szukam kwadratowych jaj...

  8. #8

  9. #9

    Domyślnie

    fotografia mi się baaardzo podoba, szczególnie jestem pod wrażeniem światła. Technicznie jest wszystko jak być powinno, ale moim skromnym zdaniem modelka ma trochę za mocno przechyloną głowę już nawet poniżej linii poziomej, mam takie wrażenie że głowa jest przechylona nagranicy możliwości wygięcia szyi : lekko do tyłu i na bok (oczywiście to tylko wrażenie), co powoduje że osobno odczytuję jej głowę i osobno tułów. IMHO lepiej byłoby gdyby głowa była przechylona o trochę mniejszy kąt, ciało stanowiłoby pewną harmoniczną całość.
    Oczywiście moja uwaga jest oceną totalnego amatora z małym dorobkiem, który nie jest w stanie na dzień dzisiejszy zrobić nawet podobnego zdjęcia.
    Chylę czoła.

  10. #10

    Domyślnie

    Poza tym że fotka jest niezła a oczy modelki mnie zniewalają to jednak czepię się ostrości. Nie wiem czy to wina małej GO (a powinna tu być maksymalna moim zdaniem) czy szkła które po rogach ewidentnie nie ostrzy ( to ta druga hipoteza)...

    Klimat jest naprawdę fajny.
    Al "CAPONE" Bundy
    Puszka, słoik, świeczka... tylko brak talentu.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •