Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie zamiennik en-el9

    Witam Was kolejny raz,
    dziś moje pytanie brzmi:
    http://allegro.pl/item410782088_niko..._d40x_d60.html
    cena niezwykle kusząca, jakkolwiek, czy jest coś czego mogę się obawiać? podejrzewam, że jakość może być nienajwyższa.. pojemność podejrzewam też że lekko zawyżona.. ktoś kiedyś próbował wsadzić taki aku w swój sprzęt? nie ma strachu, że coś się stanie?
    Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szczesliwa Zobacz posta
    Witam Was kolejny raz,
    dziś moje pytanie brzmi:
    http://allegro.pl/item410782088_niko..._d40x_d60.html
    cena niezwykle kusząca, jakkolwiek, czy jest coś czego mogę się obawiać? podejrzewam, że jakość może być nienajwyższa.. pojemność podejrzewam też że lekko zawyżona.. ktoś kiedyś próbował wsadzić taki aku w swój sprzęt? nie ma strachu, że coś się stanie?
    Pozdrawiam.
    Ja skusiłem się na podobny (podobno jeden z najlepszych) zamiennik z allegro do D300 - i szybko odesłałem... pojemność miał może i dużą, ale wydajność prądową beznadziejną i przy robieniu serii zdjęć albo przy używaniu wbudowanej lampy aparat po prostu się wyłączał. Moim zdaniem - lepiej poszukać oryginalnego aku w dobrej cenie...

    pozdrawiam
    D300s, N 17-55/2.8, N 70-210/4-5.6, SB-800

  3. #3

    Domyślnie

    polecam oryginał, rzeczywista pojemność będzie większa
    D610 | N24-70 f/2.8 | N50 f/1.8 | N70-300VR f/4.5-5.6 | SB-900 + MK-900 |

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2007
    Miasto
    Krotoszyn / Wrocław
    Posty
    2

    Domyślnie

    to moze i ja sie podepnę pod temat: trafił ktoś na adapter akumulatorowy en-el9 w który można wsadzic baterie typu np AA... taki adapter jest dołączany do gripów ale czy mozna go kupic osobno i czy bedzie sie nadawał jako osobny aku?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez everr Zobacz posta
    to moze i ja sie podepnę pod temat: trafił ktoś na adapter akumulatorowy en-el9 w który można wsadzic baterie typu np AA... taki adapter jest dołączany do gripów ale czy mozna go kupic osobno i czy bedzie sie nadawał jako osobny aku?
    nie wiem czy dobrze rozumiem, jeżeli chcesz włożyć do puszki adapter z bateriami AA to raczej się nie da, ponieważ takie adaptery są w przybliżeniu wielkości dwóch akumulatorów i dlatego ich miejsce jest w gripie, zamiennie z dwoma akumulatorami
    D610 | N24-70 f/2.8 | N50 f/1.8 | N70-300VR f/4.5-5.6 | SB-900 + MK-900 |

  6. #6

    Domyślnie

    Kupiłem zamiennik akumulatora en-el9 za cene około 50 pln. Prawdę mówiąć nie widzę jakiejkolwiek różnicy, ilości zdjęć wykonywanych są identyczne jak na oryginale (...oryginał jes made in china...). Myślę że niewiele ryzykujesz kupująć zamiennik pod warunkiem że będzie miał pojemność ok. 1000mAh . Raczej nie wierzyłbym w te 2900mAh.
    Nie najlepiej to świadczy o produkcie.

  7. #7

    Domyślnie

    dziękuję za wszystkie odpowiedzi i rady
    @zen.. szczerze, to ja też nie wierzę w pojemność 2900, jakkolwiek cena jest atrakcyjna i nawet jeśli nie będzie miał 2000 to już mało istotne. starczy mi tak naprawde pojemność taka jak w oryginale
    znów słabo sprecyzowałam pytanie, w szczególności chodziło mi o to, czy coś grozi aparatowi w przypadku włożenia takiej podróby.. czy może się coś wylać, wybuchnąć, cokolwiek.. jest jakiekolwiek ryzyko ?
    Pozdrawiam

  8. #8

  9. #9

    Domyślnie

    http://www.eltec.alpha.pl/produkt.php?id=1601
    Ja kupiłem ten według producenta ma 1800 mAh po zmierzeniu wyszło 1500
    Jak na razie sprawdza się bardzo dobrze ja robię na nim średnio 100-150 zdjęć więcej niż na oryginale.
    N. D810, D5100, N. 18-70 f3.5-4.5G, 24-70 f2.8, 50 f1.8G, 105 Micro
    SB-800, SB-900. Sy. 500mm f6.3,

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez djjaca Zobacz posta
    Ciekawe dlaczego tak tanio ?
    Z przemytu albo podróbka. Ale to "albo" robi wielką różnicę.
    Choć może i żadnej.

    Na stronie "o mnie": "Przystępne ceny uzyskujemy poprzez kupowanie towaru ... od zaufanych osób kupujących bezpośrednio u producentów z pominięciem kosztownych pośredników."

    Hehe. Ja stawiam na podróbkę.
    Ostatnio edytowane przez telly ; 23-09-2008 o 17:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •