Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31

Wątek: Zalany D200

  1. #11

    Domyślnie

    w wizjerze widac swiat ale jakby przez taka mgielke, nie wiem co to takiego i czy to normalne
    jak obiektyw dam na manualne ostrzenie to ostrosc sie w wizjerze zmienia. procz tego zadnych wyswietlanych liczb, podzialek nic.
    D800, D200 + SB900 + N14-24 2.8, N24-120 + N28-300 + N35 + N10,5, Nikon F90x

  2. #12
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2005
    Miasto
    Ruda Śl/Katowice/Gliwice
    Posty
    213

    Domyślnie

    nie wiem jak cola ale deszcz nie powinien mu zaszkodzić.. robiłem zdjęcia w b.duzym deszczu i nic sie nie działo
    torba z aparatami wpadła mi do wody i też nic
    blog
    Pozdrawiam,
    Al

  3. #13

    Domyślnie

    Sprawdź jeszcze, czy któryś z przycisków w wyniku działania coli się nie przykleił (w razie czego czyszczenie spirytusem) - często w wyniku działania słodkich i lepkich substancji przyciski potrafią się po prostu zakleić.

  4. #14

    Domyślnie

    "Mgiełka" oznacza, że aparat nie jest zasilany. Moim zdaniem do serwisu czym prędzej.
    Niestety już nie fotografuję, gdyż każdy jest lepszy ode mnie, ale miło mi pozostać w sympatycznym gronie

  5. #15
    Rozmowny Awatar Macro
    Dołączył
    07 2007
    Miasto
    Łódź/Warszawa/Sztokholm
    Posty
    900

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez CodeBoy Zobacz posta
    w wizjerze widac swiat ale jakby przez taka mgielke, nie wiem co to takiego i czy to normalne
    jak obiektyw dam na manualne ostrzenie to ostrosc sie w wizjerze zmienia. procz tego zadnych wyswietlanych liczb, podzialek nic.
    A spróbuj znaleźć przyczynę tej mgiełki. Czy to gdzieś na lustrze czy to np na szle od wizjera? Bo z tego co mówisz, to wygląda jakby ci cały aparat zaparował, co by świadczyło o tym, ze sporo wody musiało się dostać do środka. Musiałeś naprawdę mieć pecha, bo nie jest znowu tak łatwo zalać ten aparat.
    L166B | F80 | F65 | OM20 | D300 | N50/1.8 | N12-24/4 | T90/2.8 DI | S30/1.4 | F85/1.4 | takie tam...

    "How do you feel about women's rights? I like either side of them."

  6. #16

    Domyślnie

    Koledze chodzi najprawdopodobniej o nieprzejrzystość wizjera, taką jak po wyjęciu baterii.
    Niestety już nie fotografuję, gdyż każdy jest lepszy ode mnie, ale miło mi pozostać w sympatycznym gronie

  7. #17

    Domyślnie

    Na pewno chodzi o nieprzejrzystosc wizjera która jest spowodowana brakiem zasilania - baterii. Albo cos z bateriami, albo poważniejsza juz sprawa.

  8. #18

    Domyślnie

    Mogła wysiąść elektronika w baterii. Mógł też paść bezpiecznik w body. Ewidentnie aparat nie dostaje zasilania jeśli w wizjerze widoczna jest "mgiełka".

  9. #19

    Domyślnie

    cola / pepsi robi "straszliwe" spustoszenie w elektronice - czym prędzej do specjalisty leć nim bedzie po elektronice (o ile już nie jest )

  10. #20

    Domyślnie

    dlatego pytalem o instrukcje rozkrecenia, zaqnim to dojedzie do wawy i go rusza to mina tygodnie. sam jestem w stanie sobie poradzic z "cola" a potem serwis aby naprawic popsute rzeczy.
    D800, D200 + SB900 + N14-24 2.8, N24-120 + N28-300 + N35 + N10,5, Nikon F90x

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •