Nie mówię, że nie jest fajny. Mnie w dslr Pentaxa, drażni wielkość puszki.
K100D to chyba bardziej ta półka co D50.
Też z niecierpliwością czekam na model profi .
Niewiele było widać, ale zapowiada się ciekawie.
Szukaj
Nie mówię, że nie jest fajny. Mnie w dslr Pentaxa, drażni wielkość puszki.
K100D to chyba bardziej ta półka co D50.
Też z niecierpliwością czekam na model profi .
Niewiele było widać, ale zapowiada się ciekawie.
To wszystko to kit. Bardziej interesujący jest ich średni format. Wraz z premierą owej 10 MP puchy ma pojawić sięteż cyfrowa wersja 645. Matryca 18 MP niby niewiele, ale za to ma to mieć cenę 24.000 zł. Czyli kwotowo mniej więcej poziom Canon EOS 1Ds Mark II. Będzie to więc najtańszy MF na rynku.
Jeżeli te wszystkie pogłoski się potwierdzą - może być w tym roku ciekawie...
Z poważaniem - Michu, Licencjonowany Pogromca Vampirów :)=
Heh - to jest model tani ale ma o wiele lepszy wizjer i budowe od D50... Korpus jest maly ale b. ladnie wyprofilowany ma uchwyt... Obsluga czegos co znacie jako "AF-S"takze jest... no i stabilizacja z manualami mnie bardzo zaskoczyli
Yeeees
Szkielek na bagnet K jest na rynku mnostwo a pewnie spora czesc z Was wie, ze powloki SMC w szklach firmy Pentax sa jedne z najlepszych na swiecie (mowi sie, ze dorownuje im tylko *T Zeissa)... Napewno sa lepsze niz w posiadanych przeze mnie Nikkory a mialem ich kilkanascie pewnie...
10mpix na jesien bedzie naprawde ciekawy - stabilizacja i AF-S, do tego kity 16-50/2,8 i 50-135/2,8, jakies wroble cwierkaja tez o uszczelnieniu...![]()
A 645D to juz odlocik - mialem okazje pobawic sie aparatem Pentax 645N na III Polish Pentax Day w Lebie w ubiegly weekend... Powalil mnie - autentycznie - swoim wykonaniem, wizjerem, mobilnoscia - w sumie niewiele ciezszy od takiego F5 a klatka wieksza o 2,7 raza![]()
Taka cyfra to bedzie malina
![]()
Pzdr
Spinner
[ Dodano: Sro Maj 24, 2006 10:11 am ]
HehZamieszczone przez Jacek_Z
Owszem - ale Konika Konika ale co tam za szkla podlaczysz?? Manuali nie lyka i nie stabilizuje z nimi, M42 tyz pewnie nie, kitowe szkielka jak "kupa" a APO drogie i rzadkie... Ale sam korpus D7D jest fajowy - to trzeba przyznac-)
[ Dodano: Sro Maj 24, 2006 10:18 am ]
Ok, to jest wlasnie to - jest sporo fanow manualnych, klasycznych lustrzanek na bagnet K a nawet M42 (blekitnej krwi Takumary SMC itpZamieszczone przez Maras
) - teraz do swoich cacek dostaja powoli DSLR z porzadnymi wizjerami i stabilizacja... Dobrze marketingowo naswietlone moze byc naprawde super sprawa...
![]()
Pzdr
Spinner
Pentax (LX) i Nikon (D610i D90)
SPINNERSTRAPS
To wszystko jest prawda. Jednak mnóstwo szkieł nie powstało wczoraj. Body drzewiej pentak też nie miał najgorszych, jednak popularności oszałamiającej nie zrobił, tym bardziej w naszym kraju. Dlaczego miało by być tak teraz, tym bardziej że część potencjalnych userów obawia się zniknięcia marki (szkoda by było), podobnie jak było z KM (tyż szkoda).Zamieszczone przez Spinner
Dobrze że jest to body, bo coś się dzieje, jest jakaś alternatywa, a potentaci nie mogą dać se na wstrzymanie![]()
pozdrawiam Krzysiaczek
_________________
lasciate ogni speranza, voi ch'entrate
Spinner gdzie mogę poczytać o tych szkiełkach?Zamieszczone przez Spinner
drzewiej pentak też nie miał najgorszych, jednak popularności oszałamiającej nie zrobił, tym bardziej w naszym kraju. Dlaczego miało by być tak teraz
A kto tak mowi, ze tak ma byc![]()
Wazne, ze dla nas, fanow tej zasluzonej i sympatycznej marki, dalej robia fajne rzeczy... Sek w tym, ze mimo masy fajnych rozwiazan nie umieli sie nigdy "chwalic marketingowo" a w Polsce to juz wogole tragedia - idziesz do marketu, sklepu, FJ itp a tam Canon, Konika i Nikon
![]()
Ja osobiscie lubie byc ciut inny - wlasnie z Pentaksem na szyji... Nie sztuka kupic 20D czy D200 plus 3 szkla... Bo testy, bo wszyscy itp... Owczy ped...![]()
![]()
Zreszta tak to juz jest jak sie cos lubi... i zyczmy dobrze Pentaksowi - porzadna konkurencja to jest to![]()
Pzdr
Spinner
Pentax (LX) i Nikon (D610i D90)
SPINNERSTRAPS
Ostatnie zdanie w pierwszym poscie tego watkuZamieszczone przez Spinner
![]()
Wiesz ja tak samo mówiłem, jak w pierwszej połowie lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku, kupowałem swego pierwszego nikona. I popatrz co to się porobiło noZamieszczone przez Spinner
![]()
pozdrawiam Krzysiaczek
_________________
lasciate ogni speranza, voi ch'entrate
Jeśli tak, to w podobnej sytuacji - za czasów analoga był Olympus.
Pentax miał LX, a Olympus OM4 Ti. Oba body świetne, miały wszystko co zawodowcowi trzeba. Po co wymysloną te cyfre?
Wracając do Olympusa optykę też mieli świetną - co najmniej równą pentaxowskiej, jak nie lepszą.
szkoda, że w czasach cyfry kombinują inaczej - po swojemu. te 4/3 nie bardzo sie przyjmuje. nie wiem czy teraz tego nie załują.
Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.
Jacek_Z napisz swoje stwierdzenie (swoją tezę) na forum olka to pewnie Cię zlinczująZamieszczone przez Jacek_Z
![]()
Ponieważ u nich 4/3 się przyjęłoZamieszczone przez tomecki
![]()
pozdrawiam Krzysiaczek
_________________
lasciate ogni speranza, voi ch'entrate
Skontaktuj się z nami